Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Prešovská nemocnica spúšťa výjazdovú očkovaciu skupinu

FNsP J. A. Reimana Prešov spúšťa v rámci Vakcinačného centra FNsP J. A. Reimana Prešov tzv. výjazdovú očkovaciu skupinu. Jej cieľom je zaočkovať zamestnancov a klientov domovov sociálnych služieb (DSS).

Vo štvrtok 28. 1. 2021  očkovanie prebiehalo v DSS Barlička, pričom prihlásených bolo 44 klientov. V piatok prebieha vakcinácia v DSS Náruč a Harmónia s počtom 134 a 116 čakateľov na očkovanie.

Proces prihlasovania klientov DSS prebieha prostredníctvom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, to následne postúpi zoznamy MZ SR, ktoré osloví príslušné očkovacie centrá. Súčasťou výjazdového tímu je vždy lekár a sestra, ktorí zabezpečujú očkovanie. Očkovať sa bude vakcínou Moderna.

V pondelok 1. februára sú naplánované výjazdy aj do DSS Senior Sabinov (155 klientov) a DSS Brezovička-Sabinov (21 klientov).


Vakcinačné centrum vo FNsP J. A. Reimana nájdete TU.

Na čo sa pripraviť vo vakcinačnom centre?

- na kontrolu registrovaných údajov a základnej anamnézy, čím sa posúdi vhodnosť očkovania. Pacient podpisuje informovaný súhlas a dostane potvrdenie o očkovaní.
- na samotné očkovanie – pacient sa dostane k zdravotnej sestre na očkovanie do jednej z piatich očkovacích kójí,
- na odpočívaciu zónu – v nej pacient počká cca 15 minút pod lekárskym dohľadom.

Čo si treba so sebou priniesť?

- občianský preukaz
- kartu poistenca
- COVID pass
- doklad o zamestnaní (v prípade, že som zdravotník)
- alergici užijú antihistaminiká pred vakcináciou

Ďalšie užitočné informácie:
Čas strávený vo vakcinačnom centre je individuálny, záleží od mnohých faktorov. Pred vstupom do areálu nemocnice je potrebné prejsť tzv. tirážou pacientov, ktorej súčasťou je odmeranie telesnej teploty a následne získanie potrebného sivého náramku.

Vstup do areálu nemocnice je spoplatnený. Prvých 25 minút od odobratia parkovacieho lístka je parkovanie zdarma. Pacienti majú prvé 4 hodiny parkovania zdarma, doprovod 2 hodiny zdarma, avšak parkovací lístok musí byť potvrdený ošetrujúcim lekárom. Inak za každú začatú polhodinu účtujeme poplatok 40 centov.

O vhodnosti samotného očkovania sa poraďte so svojím obvodným lekárom, ktorý najlepšie dokáže zhodnotiť Váš zdravotný stav.

PhDr. Renáta Cenková, PhD. , MBA
hovorkyňa FNsP J. A. Reimana Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Od 19. apríla sa uvoľňujú niektoré opatrenia
Epidemiologická situácia na Slovensku sa postupne zlepšuje. Od 19. apríla 2021 bude celá krajina podľa COVID AUTOMATU v III. stupni varovania, v bordovej farbe. S testom bude možná návšteva obchodov, služieb, či pobyt v prírode mimo okresu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.