Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Začíname s diagnostikou mosta na Škultétyho ulici

Aj napriek súčasnej pandemickej situácii mesto Prešov pracuje na realizácii schváleného investičného plánu. Aktuálne sa začali práce na diagnostike mosta na Škultétyho ulici.

Škultétyho most
Škultétyho most

Po stretnutí so zástupcami Železníc Slovenskej republiky boli dohodnuté prvé kroky diagnostiky mosta na Škultétyho ulici, ktorá sa začne už v najbližších dňoch.

V sobotu 30. januára budú 3D skenerom zoskenované mostné objekty a zmerané bludné prúdy (javy, ku ktorým dochádza, ak sú časti elektrického obvodu na viacerých miestach vo vodivom kontakte s okolitým prostredím).

V noci zo štvrtka na piatok 4. - 5. februára 2021 od 00:00 do 4:00 hod. bude výluka a práce budú vykonávané priamo nad koľajami.

Po realizácii týchto prác budú nasledovať vývrty a odhaľovanie a skenovanie výstuží mimo koľaje. Nakoľko je pri týchto prácach potrebný dozor zo strany železníc, presný termín ešte nie je známy.

Podľa znaleckého posudku z apríla 2020 vykazuje most piaty zo siedmych stupňov poškodenia, čo znamená, že je v zlom stave. Veľká časť vozidiel už v súčasnosti prechádza cez nový mestský obchvat. Po dobudovaní nového obchvatu sa intenzita automobilovej dopravy na Škultétyho ulici znížila, čo taktiež odľahčilo zaťaženie mosta.

Na moste na Škultétyho ulici je znížená maximálna povolená rýchlosť pre motorové vozidlá na 30 km/h a platí tu aj zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou. Zákaz vjazdu a smer obchádzky sú vyznačené zvislým dopravným značením.

Mohlo by Vás zaujímať
Bajkalská ulica bude dva dni uzavretá, obmedzenia sa týkajú aj MHD
V termíne od 1.6. do 2.6.2022 (streda a štvrtok), v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod. je naplánovaná úplná uzávierka cesty na Bajkalskej ulici (pri kotolni). V uvedených časoch počas dvoch dní bude obmedzená aj premávka MHD.
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK