Štvrtok, 17. jún 2021
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Mesto Prešov zakázalo hazard

Prešovskí mestskí poslanci na zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dňa 27.1.2021 schválili zákaz umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov.

Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov sa na dnešnom zasadnutí zaoberalo návrhom VZN o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov. Mestskí poslanci schválili Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré ustanovuje na území mesta Prešov zákaz umiestnenia herní a kasín v hoteloch, moteloch, penziónoch, v budovách pre obchod a služby, v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu. Schválený zákaz sa týka novovznikajúcich herní a kasín. Herne, ktorým sa končila platnosť koncom roka, nové licencie nedostali.

„Mesto Prešov sa dlhodobo usiluje o obmedzenie pôsobenia herní, lebo ich už máme v meste veľmi veľa a u mnohých ľudí, ktorí práve nie sú vo veľmi dobrej ekononomickej situácii, práve herne spôsobujú ešte väčší prepad a tým pádom aj úplné rozbitie rodín a ohrozenie výchovy detí v týchto rodinách. Máme vyše 17-tisíc podpisov Prešovčanov, ktorí podporujú VZN o zrušení hazardu a tým, že nám to umožňuje legislatíva, sme k tomu aj pristúpili. Pripojíme sa tak k ďalším slovenským mestám, ktoré už hazard na svojom území zakázali, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Od 1. novembra 2020 je platná novela zákona o hazardných hrách, ktorá umožňuje mestám a obciam zakázať hazardné hry prostredníctvom Všeobecne záväzného nariadenia. Dňa 08.12. 2020 bola mestu Prešov doručená petícia o zákaze hazardných hier na území mesta Prešov, ako podpora návrhu VZN o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov. Petíciu za zrušenie hazardu v meste podpísalo 17 357 Prešovčanov.

Patologické hráčstvo sa radí medzi závislosti a negatívne vplýva na duševné zdravie človeka, jeho rodinu a okolie, o čom svedčí aj vysoký počet hospitalizovaných ľudí s touto psychiatrickou diagnózou.

Mohlo by Vás zaujímať
Vytrvalý dážď komplikuje situáciu aj v Prešove a okolí, situáciu monitorujú hasiči a polícia
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami pre okres Prešov. V teréne sú členovia DHZ mesta Prešov aj mestská polícia.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Pozvánka na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov
Pozývame Vás na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 31.5.2021 o 13:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu v Prešove na Hlavnej ulici 73.
Práce na Jarkovej ulici môžu pokračovať bez prerušenia, mesto Prešov uspelo s odvolaním na Okresnom úrade
Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice bude už po druhý raz posudzovať Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade Prešov. Pôvodné rozhodnutie preskúmal odvolací orgán, ktorý ho zrušil a vrátil na nové prejednanie. Dokončenie stavebných prác na Jarkovej tak ohrozené nie je.
Spustili sme nové parkovacie zóny
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Ide o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. Mestský úrad pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.
Prešovské striekajúce fontány sú už v prevádzke
Prešovské fontány sú už napustené. Aj toto leto spríjemnia atmosféru teplých dní priamo v centre mesta aj na sídliskách.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.