Piatok, 26. február 2021
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Prešovská univerzita testuje svojich zamestnancov za pomoci vlastných zdravotníkov

Prešovská univerzita v Prešove (PU), ako jeden z najväčších zamestnávateľov v Prešovskom samosprávnom kraji, otestuje v priebehu troch dní svojich zamestnancov na prítomnosť infekčného ochorenia COVID-19. Odberové miesto zriadila v spolupráci s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou J. A. Reimana Prešov v priestoroch univerzity na Ul. 17. novembra 15.

S testovaním zamestnancov začala univerzita vo štvrtok 21. januára, pokračovať bude piatok 22. januára a následne v pondelok 25. januára. Odberové miesto bude otvorené v čase od 8.00 do 17.00 hod. s výnimkou prestávky v čase od 12.00 do 13.00 hod.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zorganizovať testovanie našich zamestnancov, čo v takomto rozsahu a časovej tiesni nebolo vôbec ľahké. Chcel by som sa poďakovať za pomoc pánovi riaditeľovi s Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana, pani riaditeľke Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove, pani dekanke Fakulty zdravotníckych odborov, pani kvestorke, a samozrejme našim kolegom zdravotníkom, ktorí testovanie vykonávajú, “ uviedol rektor univerzity Peter Kónya, ktorý sa na zriadenom odberovom mieste dal otestovať vo štvrtok ráno. Zároveň dodal, že ak bude možnosť zaočkovať univerzitných zamestnancov, univerzita to veľmi rada zrealizuje vo svojich priestoroch s využitím vlastných pracovníkov.

Testovanie zabezpečujú univerzitní zdravotníci
Prešovská univerzita sa na testovanie antigénovými testami rozhodla využiť vlastné kapacity v podobe univerzitných zamestnancov, zdravotníkov z Fakulty zdravotníckych odborov. Vzorky odoberajú a vyhodnocujú dva testovacie tímy. Jeden pracuje v dopoludňajších hodinách, ten druhý popoludní. Celkovo je k dispozícii desať zdravotníkov a štyria náhradníci. „Potešujúce je, že záujem bol podstatne vyšší, než reálne potrebujeme. Celý tím, testujúca ako aj administratíva zložka, pozostáva z pedagógov z Fakulty zdravotníckych odborov, konkrétne z katedry ošetrovateľstva, fyzioterapie, dentálnej hygieny a pôrodnej asistencie, “ ozrejmila Štefánia Andraščíková, dekanka Fakulty zdravotníckych odborov PU. Zároveň dodala, že nejde o žiadnych nováčikov, ale o zdravotníkov, ktorí majú bohaté skúsenosti s testovaním z prvej vlny pandémie.

Online registrácia, žiadne čakanie v radoch
S cieľom eliminovať stretávania zamestnancov na jednom mieste, ako aj dlhé čakanie v radoch, zabezpečila univerzita objednanie sa na konkrétny čas testovania, ktorý prebieha elektronicky. Jasné pravidlá a presný časový harmonogram poskytnú zamestnancom patričné pohodlie a v konečnom dôsledku sa minimalizuje aj možné šírenie nákazy.

Na Prešovskej univerzite pracuje bezmála 1050 zamestnancov. Možnosť prísť sa otestovať na pracovisko využilo v prvý deň 218 zamestnancov pričom ani jeden z nich nemal pozitívny výsledok na COVID 19.

foto autor: Marcel Mravec, CCKV PU

Dekanka FZO

Dekanka FZO
Testovanie zamestnancov PU

Testovanie zamestnancov PU
Testovanie rektora PU

Testovanie rektora PU
Prešovská univerzita testuje svojich zamestnancov za pomoci vlastných zdravotníkov

Prešovská univerzita testuje svojich zamestnancov za pomoci vlastných zdravotníkov
Mohlo by Vás zaujímať
Pamätná plaketa Rozumieme nadaným putuje do Prešova: Ocenenie získala skupina IMT Smile
Ocenenie celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným za rok 2020 si prevzala hudobná skupina IMT Smile. Pred ňou získal pamätnú plaketu slovenský režisér Juraj Jakubisko.
Mesto Prešov zatvára niektoré základné školy a triedy
Mesto Prešov zatvorilo viaceré triedy na štyroch základných školách. Ďalšie dve ZŠ budú od 16.2.2021 zatvorené úplne. Tieto opatrenia boli prijaté v záujme ochrany zdravia žiakov a zamestnancov škôl pred ochorením COVID-19.
Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, na svojom pozemku zriadi vzdelávacie včelnice
Prešovská univerzita v Prešove zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Kurz je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.
Mesto Prešov otvorilo všetky materské a základné školy
Mesto Prešov otvorilo 8.2.2021 všetky materské a základné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Do škôl nastúpili žiaci prvého až štvrtého ročníka. Žiaci druhého stupňa ZŠ pokračujú v dištančnej forme vzdelávania.
Mesto Prešov prerušilo prevádzku troch materských škôl
Mesto Prešov dočasne zatvorilo tri materské školy. Dôvodom je výskyt ochorenia COVID-19, v prípade jednej škôlky to bol nízky záujem rodičov o návštevu detí v MŠ počas jarných prázdnin.
Na Prešovskej univerzite začal letný semester, vyučovať sa bude dištančne
Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes oficiálne spustila výučbu v letnom semestri, ktorá by mala trvať do 22. mája. Viac ako 8500 študentom sa bude vzdelávať dištančnou metódou, s výnimkou istej skupiny študentov z Fakulty zdravotníckych odborov.
MŠ Bratislavská prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, bude krajšia a bezpečnejšia
Mesto Prešov pokračuje v kompletnej rekonštrukcii Materskej školy na Bratislavskej ulici. Jej dlhodobo neriešený stav a trhliny spôsobené zatekaním ohrozovali bezpečné prostredie detí i učiteliek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.