Piatok, 01. júl 2022
Meniny má Diana | zajtra Berta

Mesto Prešov v spolupráci s NDS rekonštruuje cestu Za Kalváriou

Mesto Prešov opravuje cestu na ulici Za Kalváriou. Vybudovaná bude nová dažďová kanalizácia a v ďalšej fáze rekonštrukcie pribudne nový asfalt.

Rekonštrukcia cesty na ulici Za Kalváriou začala frézovaním starého povrchu. Súčasťou prác je výkop pre dažďovú kanalizáciu v dĺžke 1138 m, ktorá vyústi do retenčnej nádrže (zariadenia, ktoré zachytí dažďovú vodu a odvedie ju do kanalizačnej siete). Taktiež budú postupne osadené nové obrubníky a položený nový asfalt v celom profile.

Etapy opravy tejto ulice sa nezaobídu bez čiastočnej či úplnej uzávierky ulice, a to nasledovne:

- od 14.12. do 23.12.2020 čiastočná uzávierka,
- od 7.1 do 15.1.2021 úplná uzávierka,
- od 16.1 do 15.2.2021 čiastočná uzávierka,
- od 16.2. do 3.3.2021 úplná uzávierka,
- od 5.3. do 15.3.2021 čiastočná uzávierka.

Počas čiastočnej uzávierky je doprava možná v jednom pruhu obojsmerne, pričom ju budú riadiť pracovníci stavby. Počas úplnej uzávierky je doprava obyvateľov možná len do 7:30 hod. ráno a po 15:00 hod. popoludní.

Súčasťou rekonštrukcie je úplná rekonštrukcia dažďového potrubia, ktoré je dimenzované tak, aby odvádzalo dažďové zrážky z povrchu hlavnej a vedľajších vetiev komunikácie.

Rekonštrukcia cesty Za Kalváriou je združenou investíciou mesta Prešov a Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. Rekonštrukcia cesty má zmysel práve v čase, keď už táto cesta nie je potrebná pre stavbu diaľničného obchvatu, konkrétne objektov pred tunelom. Náklady na rekonštrukciu, ktoré hradí mesto Prešov, predstavujú 540-tisíc eur. NDS, a.s. na vlastné náklady položí na ceste asfalt.

Vzhľadom na harmonogram a rozsah prác MHD premáva v celej trase od 14.12.2020 denne do 8:00 a po 15:00. Počas sobôt a nedieľ nebude na ceste žiadne obmedzenie pre MHD ani obyvateľov.

Mohlo by Vás zaujímať
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.
Prešovská MHD prechádza od 1. júla na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že s príchodom letných prázdnin bude aj prešovská MHD premávať podľa cestovného poriadku platného pre prázdniny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK