Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Prešovské školy vyzdobili 12 vianočných stromčekov na námestí

Žiaci z prešovských základných škôl pripravili originálnu handmade vianočnú výzdobu, ktorá sa už vyníma na 12 stromčekoch na námestí pred Konkatedrálou sv. Mikuláša. Ozdoby na najkrajšie vyzdobený vianočný stromček vytvorili deti zo ZŠ Československej armády.

Vianočnej výzdobe na prešovskej pešej zóne dominuje majestátna jedľa. Už druhý rok však vianočnú atmosféru v centre mesta dotvára aj 12 menších stromčekov. Tie sú výnimočné tým, že výzdobu na nich vyrobili žiaci prvého stupňa zo všetkých základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. S prípravou originálnych ozdôb začali počas školského klubu detí už minulý týždeň. Všetky školy dostali rovnaké zadanie, a to vytvoriť vianočné ozdoby z recyklovateľných materiálov. Malí žiaci spolu s ich učiteľkami a vychovávateľkami nešetrili kreativitou a vyrobili stovky ozdôb z papiera, dreva, plastu, alebo z vrchnákov z fliaš. Okrem toho pripravili aj ozdoby zo sušeného ovocia, orechov či gaštanov.

Všetky ozdoby sa už vynímajú na stromčekoch pred Konkatedrálou sv. Mikuláša, pričom každá škola má svoj vlastný vianočný stromček. Všetkých 12 stromčekov následne ohodnotila odborná porota, ktorá vybrala tie najkrajšie. Ich autori – žiaci základných škôl sa teraz môžu tešiť na zaujímavé ceny. 1. Miesto získal vianočný stromček z dielne ZŠ Československej armády, 2. Najkrajším sa stal stromček s výzdobou zo ZŠ Šrobárova a 3. Miesto parí stromčeku zo ZŠ Mirka Nešpora. Konkurencia však bola tento rok veľmi silná, a preto sa porota rozhodla udeliť aj dve špeciálne ceny za originalitu a nápaditosť, ktoré získali stromčeky zo ZŠ Sibírska a ZŠ Kúpeľná.

12 vianočných stromčekov bude zdobiť prešovské námestie minimálne do konca roka 2020.

ZŠ ČSL Armády

ZŠ ČSL Armády
ZŠ Kúpeľná
ZŠ Mirka Nešpora
ZŠ Šrobárová
Mohlo by Vás zaujímať
Pri Toryse vyrástlo nové workoutové ihrisko
V Prešove v blízkosti rieky Torysa na Sídlisku III pribudlo úplne nové workoutové ihrisko. V areáli sa nachádza viac ako 17 stanovísk a je voľne dostupný pre verejnosť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK