Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Tento rok sa Mikulášom môže stať každý z nás

5. decembra 2020 sa v Česku a na Slovensku uskutoční mikulášska zbierka s názvom Potrebujeme sa - Staň sa aj ty Mikulášom. Zapojí sa aj mesto Prešov v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska.

Zbierka Staň sa aj ty Mikulášom sa uskutoční 5. decembra 2020 v čase od 14.00 do 18:00 hod. Na Slovensku sa bude zbierka realizovať v troch mestách - v Prešove, v Košiciach (mestská časť KVP) a v Bratislave v Starom meste.

Do zbierky sa môže zapojiť úplne každý. Stačí pri pravidelnom nákupe do svojho nákupného košíka pridať o zopár trvanlivých potravín viac a tie odniesť na miesto zbierky. V Prešove to bude na Námestí legionárov pred OC Novum.

„Mesto Prešov sa do zbierky trvanlivých potravín zapojilo už počas iniciatívy Giving Tuesday, kedy sme opäť dokázali, že spoločne môžeme urobiť dobrú vec a pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Verím, že Prešovčania nezostanú ľahostajní ani voči tejto zbierke a radi sa zapoja, obzvlášť v tomto neľahkom období, keď je ešte o čosi dôležitejšie si navzájom pomáhať, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Všetky potraviny, ktoré sa v rámci zbierky vyzbierajú, mesto Prešov venuje tým, ktorí to potrebujú - osamelým seniorom a rodinám v núdzi.

Súčasťou zbierky bude aj streamovaný koncert z pódia Rock Café v Prahe od 14.00 hod. , počas ktorého akciu podporia známe české hudobné osobnosti. Zbierku organizuje Potravinová banka z Českej republiky a partnerom akcie je Potravinová banka Slovenska.

Mohlo by Vás zaujímať
Prvým Prešovčanom roka 2021 je Riško
Vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2021 ráno narodil chlapček Denis. V druhý deň nového roka sa vypýtal na svet aj prvý Prešovčan Richard.
Finančná správa zverejnila prvé formuláre daňových priznaní
Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Od 1.1.2021 sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. V ďalších dňoch pribudnú na portáli finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia.
Nové pravidlá pre obchod s Veľkou Britániou
Od dnes začínajú platiť nové pravidlá pre preclievanie tovaru z a do Veľkej Británie. Dôvodom je skončenie prechodného obdobia po Brexit-e, počas ktorého platila vo Veľkej Británii legislatíva EÚ, vnútorného trhu a colnej únie. Nové pravidlá sa riadia „pobrexitovou“ dohodou, ktorú sa podarilo uzavrieť medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom. Finančná správa je na novú situáciu pripravená a svojim klientom pomôže.
V roku 2020 boli v Prešove najobľúbenejšími menami Mária a Jakub
Najrozšírenejším menám novorodencov v roku 2020 v Prešove kraľujú Mária a Jakub. Opäť pribudli aj bábätká s netradičnými menami.
Formuláre sú dostupné už aj pre právnické osoby
Elektronické formuláre daňových priznaní sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa ich dnes zverejnila na svojom portáli. Zároveň zverejnili aj ďalšie formuláre a tlačivá.
Rastie počet elektronických podaní
Čoraz viac subjektov komunikuje s finančnou správou elektronicky. Počty elektronických podaní dokazujú, že sa pre elektronickú komunikáciu rozhodli aj klienti, ktorí takúto povinnosť nemali. Daňové subjekty doručili vlani prostredníctvom portálu finančnej správe takmer 10 miliónov elektronických podaní. Najviac, vyše 1,3 milióna, podali daňové subjekty v marci 2020, a to aj napriek koronakríze.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.