Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Aktivity prešovských základných škôl

Žiaci prešovských základných škôl nedajú nude žiadnu šancu. Spolu s pani učiteľkami hrajú hry, kreslia, tancujú a vymýšľajú.

Základná škola Májové námestie sa tento rok umiestnila na 5. mieste medzi ocenenými školami v rámci 16. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice.

V rámci podujatia k Medzinárodnému dňu školských knižníc 26. októbra 2020 školská knižnica zorganizovala podujatie pod názvom „Zlatá reťaz čitateľov - hovoriť striebro, čítať zlato“. Každá trieda sa venovala čítaniu kníh rôznych žánrov, dramatizácii príbehov a rozmanitým zábavným úlohám podľa vopred pripraveného scenára. Prváci a druháci si zahrali hru na slovnú reťaz, a prečítali si rozprávku Rukavička, ktorú následne výtvarne stvárnili a zdramatizovali. Tretiaci pracovali so slovenskými prísloviami, porekadlami a pranostikami. Zisťovali ich pôvod a hľadali uplatnenie ustálených spojení v súčasnosti.
Štvrtáci čítali vecné i umelecké texty o Veľkomoravskej ríši i o Jánošíkovi a jeho pokladoch. Malí čitatelia v kostýme hlavnej postavy čítali svojim rovesníkom zo svojej najobľúbenejšej knihy. Podujatie bolo ešte doplnené takzvanou zlatou reťazou s prísloviami, porekadlami, pranostikami, veršovankami a hádankami. Reťaz visela na chodbe školy a jej cieľom bolo umocniť u žiakov radosť z čítania a vzdelávania školskou knižnicou.

Slovenská pedagogická knižnica venovala škole 200 € na nákup kníh do školskej knižnice.

Druháci zo ZŠ Važecká v Prešove sa pod vedením pani učiteľky Aleny Sopirjakovej pomaly dostávajú do ďalšieho levelu a začínajú spoznávať čísla do 100. Číselný rad po desiatkach vytvorili na hodine výtvarnej výchovy a na hudobnej výchove k nemu pripojili rytmickú hru, vďaka ktorej počítanie hravo zvládli.

Žiaci ZŠ Važecká v Prešove pod vedením pani učiteľky Mgr. Aleny Sopirjakovej prijali aj tanečnú výzvu. Nacvičili známu choreografiu Jerusalema Dance, ktorá v týchto ťažkých časoch obletela svet. Pridali sa tak k tisíckam ľudí z rôznych krajín, ktorých spojil tanec. A zvládli to na výbornú, veď posúďte sami - video nájdete pod týmto článkom.

Vianočný pozdrav z ostrova Vážka
Jeden zo žiakov ZŠ Važecká v Prešove, Janík, má 11 rokov a úžasne kreslí. Pod vedením špeciálnej pedagogičky Terézie Balužinskej a triednej učiteľky Oľgy Siskovičovej sa Janík zapojil do projektu Vianočný pozdrav ministra školstva. Svoju predstavu o vianočných sviatkoch vyjadril farbičkami a fixkami.

Kresbu doplnil o svoj mimoriadne ťažký životný príbeh. Záver jeho vianočného priania znie: „Prajem si, aby všetci ľudia boli zdraví!“

Vianočný pozdrav symbolicky vložia do fľaše a hodia "do mora" so želaním, aby sa doplavil až k pánovi ministrovi.

PaedDr. Dana Štucková, ZŠ Májové námestie 1
Mgr. Erika Jusková, ZŠ Važecká

Mohlo by Vás zaujímať
V Logickej olympiáde budú súťažiť takmer dve tisícky nadaných detí
Začína sa celoslovenská súťaž určená nadaným žiakom základných škôl a osemročných gymnázií z celého Slovenska.
Prešovská univerzita testuje svojich zamestnancov za pomoci vlastných zdravotníkov
Prešovská univerzita v Prešove (PU), ako jeden z najväčších zamestnávateľov v Prešovskom samosprávnom kraji, otestuje v priebehu troch dní svojich zamestnancov na prítomnosť infekčného ochorenia COVID-19. Odberové miesto zriadila v spolupráci s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou J. A. Reimana Prešov v priestoroch univerzity na Ul. 17. novembra 15.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.