Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Fintice a Malý Šariš budú po novom obsluhovať dve samostatné linky MHD

Dopravný podnik mesta Prešov rozdelí linku č. 21 na dve samostatné linky. Od 1.12.2020 budú autobusy s číslom 21 obsluhovať obec Fintice a autobusy s číslom 23 budú jazdiť do obce Malý Šariš.

Od utorka 1. decembra dochádza v Prešove k úprave cestovných poriadkov vybraných liniek mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Zmeny sa týkajú najmä cestujúcich z Fintíc a Malého Šariša, ktorí využívajú linku č. 21. Tá sa totiž rozdelí na dve samostatné linky. 21-tka bude po novom premávať po upravenej trase Fintice – Vranovská – Duklianska – Trojica – Na Hlavnej – Grešova – Fakultná nemocnica – Vranovská – Fintice, pričom obslúži všetky nácestné zastávky. Novinkou bude linka č. 23, ktorá bude premávať po trase Malý Šariš – Levočská –Poliklinika – Trojica – Na Hlavnej – Okružná – Poliklinika – Levočská – Malý Šariš, pričom obslúži všetky nácestné zastávky. Cestovné poriadky týchto liniek sú prispôsobené tak, aby cestujúci z Malého Šariša, ktorí využijú linku č. 23, mohli v centre Prešova prestúpiť na linku č. 21, ktorá pokračuje smerom k fakultnej nemocnici. Na zastávke Trojica majú cestujúci na prestup dostatočnú časovú rezervu 5, respektíve 15 minút, podľa toho v akej časti dňa budú cestovať.

K zmene pristupuje Dopravný podnik mesta Prešov z dôvodu, že súčasná trasa linky č. 21 prechádza cez viaceré kritické dopravné úseky a vyťažené hlavné ťahy v meste Prešov (Vranovská, Šafárikova, Hollého, Levočská), kde sa pravidelne vytvárajú kolóny. V dôsledku toho dochádza k opakovanému meškaniu spojov, ktoré sa prenáša na celú trasu, čím sa enormne zhoršuje presnosť a kvalita poskytnutej služby. Keďže bez dobudovaných obchvatov nedokážeme eliminovať dopravné zápchy v meste, rozhodli sme sa pre rozdelenie pôvodnej linky. Ide o najvhodnejšie riešenie, ktoré iniciovala jedna z dotknutých obcí.

Menšie úpravy odchodov spojov sa od 1.12.2020 dotknú aj liniek 7, 11, 13 a N2.

Cestovné poriadky liniek MHD budú k dispozícii:
→ na označníkoch zastávok MHD (výmena CP sa uskutoční 30.11.2020),
→ na webovej stránke www.dpmp.sk
→ v mobilných aplikáciách MHD Prešov, imhd.sk a Ubian.

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu momentálne nie je zrejmé, či bude od 1.12.2020 MHD premávať v režime pre prázdniny alebo pre školský rok. Cestujúcim preto odporúčame pravidelne sledovať informácie na stránkach www.dpmp.sk, alebo na výveskách vo vozidlách MHD a v zastávkových prístreškoch.

Mohlo by Vás zaujímať
Premávka MHD od 11.1.2021 pokračuje v prázdninovom režime
DPMP, a.s. oznamuje, že od pondelka 11. januára 2021 bude MHD jazdiť naďalej podľa cestovného poriadku PRACOVNÝ DEŇ - PRÁZDNINY.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.