Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Na prešovské cesty dnes po prvýkrát vyrazili nové trolejbusy

Dopravný podnik mesta Prešov v pondelok 23.11.2020 vypravil na cesty 10 nových trolejbusov. Nové vozidlá nahradia niektoré staršie trolejbusy, ktoré zostanú v zálohe.

Vozový park Dopravného podniku mesta Prešov sa opäť omladzuje. Od 23. novembra je zaradených do premávky 10 nových trolejbusov, ktoré boli dodané v rámci opcie z projektu „DPMP, modernizácia vozového parku trolejbusov v Prešove.“ Celkovo bolo dodaných 10 trolejbusov, z toho 6 kusov článkových 18-metrových vozidiel typu Škoda 31 Tr SOR a 4 vozidlá v 12-metrovom prevedení typu Škoda 30 Tr SOR. Tento druh trolejbusov už prešovskí cestujúci dôverne poznajú. Sú totiž identické s 15 trolejbusmi z predchádzajúcej megadodávky, ktoré začali jazdiť po prešovských cestách v roku 2016.

Nové trolejbusy budú premávať na všetkých trolejbusových linkách prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Krátke budú nasadené na linky č. 1, 2, 5 a 7, dlhé budú obsluhovať zastávky liniek č. 4, 8 a 38. „Cestujúcim chceme ponúknuť čo najväčší komfort, a preto verím, že ľudia si nové trolejbusy obľúbia a budú sa v nich cítiť príjemne. Všetkým vozidlám želám mnoho šťastných kilometrov a najmä spokojných cestujúcich, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rovnako ako pri predchádzajúcej sérii je aj všetkých 10 nových vozidiel plne nízkopodlažných a vybavených klimatizáciou pre cestujúcich a vodiča. Súčasťou vozidiel je aj rozšírený priestor pre detský kočík a invalidný vozík s manuálne vyklápanou plošinou pre pohodlný nástup a výstup mamičiek s kočiarom a osôb so zníženou schopnosťou pohybu. Informovanosť cestujúcich bude zabezpečená prostredníctvom moderného informačného systému R&G a LCD displejov Herman. Úpravami prešli kapacitné dopytové tlačidlá na otváranie dverí pre cestujúcich, osvetlenie priestoru nástupu a výstupu a signalizácia zatvárania dverí. Vybrané vozidlá sú taktiež vybavené systémom na počítanie cestujúcich, čo umožní dopravnému podniku vypracovať presnejšie štatistiky o obsadenosti jednotlivých spojov. Vo vozidlách je nainštalovaný a plne funkčný systém vonkajšieho akustického informovania pre nevidiacich o linke a vozidle. O komfort vodiča je postarané lepším, anatomickým, plne polohovateľným sedadlom.

Celková cena 10 trolejbusov je 5 173 766,36 € bez DPH. Na ich kúpu získal Dopravný podnik mesta Prešov nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške 4 669 324,16 €.

Nové trolejbusy dostali interné evidenčné čísla 737 až 746. Vo vozom parku DPMP tak bude odteraz k dispozícii 30 článkových a 16 štandardných trolejbusov. Z celkového počtu 46 trolejbusov je 45 nízkopodlažných a až 27 z nich je plne klimatizovaných. Nové vozidlá nahradia na cestách staršie trolejbusy, ktoré zostanú v zálohe pre prípad výpadkov alebo údržby.

Mohlo by Vás zaujímať
Premávka MHD od 11.1.2021 pokračuje v prázdninovom režime
DPMP, a.s. oznamuje, že od pondelka 11. januára 2021 bude MHD jazdiť naďalej podľa cestovného poriadku PRACOVNÝ DEŇ - PRÁZDNINY.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.