Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Slovenská pošta informuje klientov o zmenách pri doručovaní zásielok

Z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu a v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 s cieľom chrániť zdravie svojich zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov miest a obcí, bude Slovenská pošta, a.s. až do odvolania zabezpečovať činnosti týkajúce sa doručovania poštových zásielok v pozmenenom režime.

Obyčajné listové zásielky a doporučené zásielky bez služby Dobierka, Doručenka/eDoručenka, Do vlastných rúk budú doručované bezkontaktne, to znamená vhodením do poštovej schránky adresáta. Pre doporučené zásielky sa za deň doručenia považuje deň vloženia doporučenej zásielky do poštovej schránky. Informácia o dni doručenia bude, rovnako, ako doteraz, zobrazená na www.posta.sk, v časti Sledovanie zásielok.

Ostatné poštové zásielky, teda úradné zásielky, poistené listy, doporučené zásielky so službami Do vlastných rúk, Doručenka, eDoručenka, Dobierka, zásielky s viaznucimi poplatkami, ako napr. clo, balíky a expres zásielky, budú adresátom/oprávneným prijímateľom doručované na verejnom priestranstve, napr. pred bytovým domom, rodinným domom alebo sídlom organizácie, pričom doručovateľ/kuriér privolá adresáta zazvonením na zvonček. Tam, kde nebude možné uplatniť odovzdávanie zásielok na verejnom priestranstve privolaním adresáta cez zvonček, doručovateľ/kuriér doručí zásielku priamo na odovzdávacom mieste, napr. v podateľni, ambulancii či na recepcii.

Ak poštovú zásielku pre jej rozmery nebude možné vložiť do poštovej schránky alebo ak adresát nebude zastihnutý na mieste doručenia, doručovateľ/kuriér nechá v poštovej schránke Oznámenie o uložení zásielky alebo bude zákazník o uložení zásielky informovaný prostredníctvom SMS notifikácie či e-mailu. Zásielku si adresát môže následne prevziať na pošte.

Zmeny sa dotknú aj zásielok dodávaných do poštových priečinkov - P. O. BOXov. Nad rámec štandardných podmienok budú do P. O. BOXu vložené okrem obyčajných listových zásielok aj doporučené zásielky bez služby Dobierka, Doručenka/eDoručenka, Do vlastných rúk. Spolu s týmito zásielkami tam bude uložený aj Úhrnný dodací doklad, v ktorom adresát alebo oprávnený prijímateľ potvrdí podpisom prevzatie zásielky a doklad nechá v P. O. BOXe. V prípade, že sú do P. O. BOXu dodávané napr. úradné zásielky alebo jeho kapacita nie je dostatočná, bude dodávanie zásielok zabezpečené vydaním pri priehradke pošty.

V súvislosti s prijatými opatreniami Slovenská pošta čiastočne obmedzuje aj poskytovanie vybraných služieb pre adresáta, napr. opakované doručenie, presmerovanie zásielky na inú adresu, zmenu dňa doručenia a podobne.

Mohlo by Vás zaujímať
Prvým Prešovčanom roka 2021 je Riško
Vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2021 ráno narodil chlapček Denis. V druhý deň nového roka sa vypýtal na svet aj prvý Prešovčan Richard.
Finančná správa zverejnila prvé formuláre daňových priznaní
Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Od 1.1.2021 sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. V ďalších dňoch pribudnú na portáli finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia.
Nové pravidlá pre obchod s Veľkou Britániou
Od dnes začínajú platiť nové pravidlá pre preclievanie tovaru z a do Veľkej Británie. Dôvodom je skončenie prechodného obdobia po Brexit-e, počas ktorého platila vo Veľkej Británii legislatíva EÚ, vnútorného trhu a colnej únie. Nové pravidlá sa riadia „pobrexitovou“ dohodou, ktorú sa podarilo uzavrieť medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom. Finančná správa je na novú situáciu pripravená a svojim klientom pomôže.
V roku 2020 boli v Prešove najobľúbenejšími menami Mária a Jakub
Najrozšírenejším menám novorodencov v roku 2020 v Prešove kraľujú Mária a Jakub. Opäť pribudli aj bábätká s netradičnými menami.
Formuláre sú dostupné už aj pre právnické osoby
Elektronické formuláre daňových priznaní sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa ich dnes zverejnila na svojom portáli. Zároveň zverejnili aj ďalšie formuláre a tlačivá.
Rastie počet elektronických podaní
Čoraz viac subjektov komunikuje s finančnou správou elektronicky. Počty elektronických podaní dokazujú, že sa pre elektronickú komunikáciu rozhodli aj klienti, ktorí takúto povinnosť nemali. Daňové subjekty doručili vlani prostredníctvom portálu finančnej správe takmer 10 miliónov elektronických podaní. Najviac, vyše 1,3 milióna, podali daňové subjekty v marci 2020, a to aj napriek koronakríze.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.