Streda, 18. máj 2022
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

Žiaci sa môžu opäť zapojiť do výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet a vyhrať skvelé ceny

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2020/2021 celoslovenskú výtvarnú súťaž Rodina bez cigariet. Žiaci základných škôl a základných umeleckých škôl v nej môžu opäť vyhrať množstvo zaujímavých a hodnotných cien.

V rámci 9. ročníka súťaže Rodina bez cigariet bude úlohou šikovných žiakov vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy:
- zdravý životný štýl,
- ako chcem tráviť voľný čas,
- negatívny postoj k fajčeniu, resp. k iným návykovým látkam.

Súťaž je určená pre žiakov ZŠ a žiakov ZUŠ z celého Slovenska. Zároveň, je v tomto ročníku najviac výherných cien v histórii súťaže. Žiaci môžu získať dotykové telefóny, smart hodinky, fitness náramky, powerbanky, USB disky či tričká s potlačou vlastnej práce.

Súťaží sa v dvoch kategóriách:
1. celoslovenská umelecká kategória: tu o víťazoch rozhoduje odborná porota. Celkovo ocenia prvých 25 miest.
2. celoslovenská internetová kategória: internetová súťaž zameraná na propagáciu projektu, kde o víťazovi rozhodne verejnosť v internetovom hlasovaní. Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke www.rodinabezcigariet.sk . V tejto kategórii ohodnotia až 39 miest.

Presné pravidlá súťaže a bližšie informácie môžu záujemcovia nájsť na webovej stránke www.rodinabezcigariet.sk alebo na facebookovej stránke - RodinaBezCigariet.

Cieľom súťaže je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky a poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi čoraz mladšou skupinou detí. Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2020.

Mohlo by Vás zaujímať
Do Prešova zavíta Street Food Festival
So začiatkom novej sezóny 2022 prichádza na Hlavnú ulicu do historického centra Prešova Street Food Festival. Návštevníci sa môžu tešiť na výnimočný gastronomický zážitok s výberom miestnej aj exotickej kuchyne.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK