Nedeľa, 29. november 2020
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

AKTUALIZÁCIA: Pre ochorenie COVID-19 sú v Prešove zatvorené už tri školy

Ochorenie COVID-19 bolo potvrdené medzi pedagógmi a žiakmi už na niekoľkých prešovských základných školách. Niektoré z nich sú kompletne zatvorené a vyučovanie dočasne prebieha dištančnou formou – online.

K základnej škole Šrobárova, ktorá je uzavretá už od 9. októbra 2020 postupne pribúdajú aj ďalšie školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove boli zatvorené aj ZŠ Šmeralova a ZŠ Sibírska. Na oboch školách momentálne prebieha vyučovací proces dištančne, teda online formou. Žiaci sa do svojich tried nevrátia minimálne do 23.10.2020. Čiastočne zostáva zatvorená aj ZŠ Mirka Nešpora, na ktorej prebieha vyučovanie iba pre žiakov prvého stupňa. Ostatní žiaci sa budú minimálne do konca týždňa učiť na diaľku z domu.

Dôvod uzavretia škôl je vo všetkých prípadoch rovnaký. U niektorých pedagógov alebo žiakov testy potvrdili ochorenie COVID-19. Riaditelia teraz potrebujú zistiť či sa šírenie ochorenia na ich školách podarilo zastaviť. 20.10.2020 preto podstúpili testy všetci pedagógovia a žiaci 9. ročníka zo ZŠ Šrobárova. V piatok 23.10.2020 budú otestovaní aj všetci učitelia zo ZŠ Šmeralova a na testy čakajú aj ich kolegovia zo ZŠ Sibírska.
ZŠ Prostějovská zatiaľ zatvorila 2 triedy na druhom stupni.

Podozrenie na výskyt ochorenia COVID-19 sa už objavilo aj na ZŠ Bajkalská. Tá vyhlásila riaditeľské voľno od 23.10.2020 do 28.10.2020 pre žiakov 6. až 9. ročníka. Vyučovanie bude pre nich zabezpečené dištančnou formou.

Mohlo by Vás zaujímať
Študenti geografie mapovali utečenecké tábory v Etiópii
Katedra geografie a aplikovanej geoinformatiky Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove pod hlavičkou UNIPO Mappers zorganizovala ďalšiu zo série mapovacích maratónov (mapathonov), aby pomohla zmapovať „neobjavené“ miesta na svete, ktoré sú najviac ohrozené humanitárnymi krízami. Počas dvoch hodín sa študentom geografie podarilo zmapovať vyše 1500 budov.
V Prešove budú do konca týždňa zatvorené dve základné školy
ZŠ Kúpeľná a ZŠ Bajkalská v Prešove budú počas prvého novembrového týždňa kompletne zatvorené. Dôvodom je potvrdený výskyt ochorenia COVID-19.
Týždeň vedy a techniky v online priestore
V období od 9. do 15. novembra 2020 prebieha na Slovensku už 17. ročník Týždňa vedy a techniky (TVaT). Na danom podujatí niekoľko rokov aktívne participuje aj Prešovská univerzita v Prešove (PU) prostredníctvom rôznorodých aktivít, ktoré sa tento rok realizujú predovšetkým v online priestore.
V Prešove sme ocenili detské talenty
Mesto Prešov v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove odmenilo nadané deti zo základných škôl regiónu Šariš.
Prešovská univerzitná knižnica je kultúrno-umeleckým centrom univerzity už dve desaťročia
Univerzitná knižnica Prešovskej univerzity v Prešove (UK PU) už vyše šesť desaťročí poskytuje svoje služby akademickej obci. Ich súčasťou je aj organizovanie rôznych kultúrno-umeleckých podujatí, ktoré knižnica zabezpečuje viac ako 20 rokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.