Nedeľa, 29. november 2020
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Na Európskom výbore regiónov sa hovorilo aj o Prešove

Európsky výbor regiónov sa vo svojom novom prieskume venuje dopadom pandémie na rôzne regióny Európy. Koronakríza totiž ešte viac prehĺbila rozdiely medzi mestami a dedinami.

Zástupcovia Európskeho výboru regiónov, ktorý je poradným orgánom Európskej únie, zastupujúcim hlas jednotlivých samospráv, sa zaoberali celoeurópskym zisťovaním situácie v regiónoch v tieni koronakrízy. Vychádzali pritom z prieskumu o finančnej situácii samospráv, ktorý bol realizovaný v spolupráci s OECD, a taktiež z dostupných štúdií európskych agentúr. Sociálne a ekonomické rozdiely medzi regiónmi, ktoré sú prítomné takmer v celej Európe, pandémia ešte viac umocnila, pričom miestne a regionálne samosprávy čoraz viac pociťujú obrovský finančný tlak.

Šéf Európskeho výboru regiónov a guvernér gréckeho regiónu Stredné Macedónsko, Apostolos Tzitzikostas vo svojom prejave spomenul poľský región Lubelskie, talianske mesto Capannori, a taktiež Prešov. „Európa začína v každom regióne, v každom meste a dedine. Začína sa aj v slovenskom meste Prešov, “ uviedol grécky politik.

Tzitzikostas ďalej hovoril o postpandemickom pláne obnovy Európskej únie, ktorý podľa neho musí odrážať potreby jednotlivých regiónov, pretože ak bude reflektovať len národné potreby, môže zlyhať.

Miestni a regionálni vodcovia navrhujú nástroj, pomocou ktorého bude hlas občanov počuť priamo v rozhodovacom procese Európskej únie. Malo by ísť o sieť, ktorá bude úložiskom informácií a zdieľania najlepších postupov národných, regionálnych a miestnych iniciatív z celej Európskej únie. Týmto spôsobom by mohli byť do tvorby politiky zapojení aj občania. Vychádzajúc z predpokladu, že komunikačné kanály zdola nahor a nástroje účasti dopĺňajú a posilňujú zastupiteľskú demokraciu.

Zapojenie občanov do siete EÚ má tri ciele:

1. Posilniť interakciu medzi európskymi inštitúciami a občanmi prostredníctvom priamych metód zapojenia sa na miestnej a regionálnej úrovni.
2. Poskytnúť príklady metód účasti, ktoré sa dajú použiť formálne aj neformálne.
3. Pôsobiť ako úložisko informácií a zdieľania najlepších postupov pri iniciatívach na národnej, regionálnej a miestnej úrovni z celej Európskej únie.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.