Pondelok, 23. november 2020
Meniny má Klement | zajtra Emília

Prešovskí veriaci môžu bohoslužby opäť sledovať v médiách

Ústredný krízový štáb SR vydal nové opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, ktoré sa opäť týkajú aj verejných bohoslužieb. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby znova sledovať prostredníctvom médií.

Kvôli ochrane zdravia veriacich v súvislosti s pandémiou šíriaceho sa ochorenia COVID-19 sú verejné bohoslužby na Slovensku obmedzené na počet 6 ľudí, vrátane kňaza a asistencie. Informovala o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. „Hoci to nie je veľká zmena, bude predsa uskutočniteľné, aby na svätú omšu prišla napríklad aspoň rodina, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená, " povedal pre TK KBS Martin Kramara.

Vzhľadom na to, že slovenskí biskupi udelili všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách, veriacim odporúčame sledovať prenosy bohoslužieb prostredníctvom médií. Jednotlivé farnosti priebežne zverejňujú liturgické oznamy na vývesných tabuliach, prípadne na webových stránkach.

Veriaci v Prešove môžu počúvať a sledovať priame prenosy sv. omší prostredníctvom Televízie LUX a Rádia Lumen či portálu http://www.bodka.tv/ , kde sú odvysielané priame prenosy sv. omší priamo z Konkatedrály sv. Mikuláša.

Na sväté omše pozýva všetkých Prešovčanov aj Farnosť Krista Kráľa Prešov-Sekčov. Z kostola bude každú nedeľu o 11.00 vysielaná sv. omša cez YouTube kanál farskej stránky www.kristuskral.sk .

Televízia Lux vysiela sv. omše denne takto:
PO – SO: 7:00, 18:30
NE: podľa programu, zvyčajne o 10.00 a o 18.30 hod.

Svätú omšu je možné sledovať okrem TV vysielania aj online na stránke www.tvlux.sk , na facebooku TV LUX a tiež na YouTube kanáli TV LUX.
Rádio Lumen prinesie priame prenosy svätých omší vždy ráno o 8:30 hod. a večer o 18:00 hod.

Gréckokatolícke liturgie v priamom prenose je možné sledovať na webovej stránke www.logos.tv .

Televízia Zemplín ( https://www.zemplin.tv/nazivo ) ponúka viacero priamych prenosov bohoslužieb, aj z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove a z hory Zvir v Litmanovej.

Evanjelické Služby Božie môžu veriaci počúvať prostredníctvom RTVS. Viac informácií o programe prenosov Služieb Božích nájdete na webovej stránke https://www.ecav.sk/ .

Cirkev bratská vysiela bohoslužby prostredníctvom svojej webovej stránky: http://cbpo.sk/kazne/zive-vysielanie .

RTVS zaradila do vysielania mimoriadne bohoslužby. Diváci si môžu pozrieť prenosy bohoslužieb v sobotu večer o 18:00 hod. na Trojke a v nedeľu dopoludnia na Dvojke. V rozhlasovom vysielaní ponúkne Rádio Regina mimoriadne bohoslužby od pondelka do piatka od 17:30 hod. V pondelok, utorok a vo štvrtok to budú rímskokatolícke, v stredu evanjelické a v piatok sa od 17:20 hod. bude striedať gréckokatolícka a pravoslávna liturgia.

Mohlo by Vás zaujímať
Knižnica v Prešove vedie k čítaniu už 95 rokov
Jedna z najstarších kultúrnych inštitúcii oslávi, v stredu 28. októbra 2020, obdivuhodné jubileum. Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava je nielen domovom kníh, ale desaťročia pôsobí aj ako centrum kultúry a vzdelávania. Spája komunitu. Ľuďom ponúka miesto, kde sa môžu cítiť príjemne, a práve preto sa zdržiavajú v priestoroch knižnice i vo svojom voľnom čase. Organizácia, vďaka ktorej majú všetci, bez rozdielu, otvorený prístup ku knihám, oslavuje 95. výročie od svojho vzniku.
Fotografická súťaž Choď a foť zažila rekordný ročník
Víťazi ôsmeho ročníka fotografickej súťaže Choď a foť sú známi. Spomedzi 820 snímok zachytených v Prešovskom kraji vybrala porota prvé tri miesta v šiestich kategóriách. Aj v tomto roku bola udelená cena Grand prix a cena predsedu poroty. Fotografická súťaž z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu naberá každým rokom na popularite.
Letnú sezónu v Prešovskom kraji zachránili domáci návštevníci
Súčasná epidemiologická situácia sa odrazila aj na počte návštevníkov ubytovacích zariadení, ktorí zavítali do Prešovského kraja. Po piatich rokoch stúpajúcej krivky, celková návštevnosť v tomto roku klesla. Pozitívnym faktorom je však nárast domácich návštevníkov, ktorí uprednostnili dovolenku doma pred zahraničím.
Podporte hudobné Kluby 77 a Collosseum a získajte skvelé odmeny!
Aktuálna situácia v súvislosti s pandémiou COVID-19 spôsobila zánik viacerých hudobných klubov ako Nájomná Jednotka 210 v Nitre alebo Rock Café v Bratislave.
DOMAFEST: Chiki Liki Tu-a odštartuje šnúru nadupaných online koncertov
Spomínate si na časy, keď ste naposledy boli na vašom obľúbenom interpretovi niekde na festivale?
Bez muziky bieda
Mladá prešovská skupina BASAWELL prichádza v týchto dňoch so svojím debutovým albumom “Bez muziky bieda”.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.