Pondelok, 23. november 2020
Meniny má Klement | zajtra Emília

Vozidlá MHD v Prešove prechádzajú každý deň kompletnou dezinfekciou

Vo vozidlách MHD v Prešove sa každý deň odvezú tisícky cestujúcich. V čase šírenia ochorenia COVID-19 je preto jednou z prvoradých úloh Dopravného podniku mesta Prešov zabezpečiť, aby verejnosť cestovala v čistom, no predovšetkým v hygienicky nezávadnom prostredí.

Prešovské vozidlá MHD patria už dlhodobo k najčistejším prostriedkom verejnej dopravy na Slovensku. Vzhľadom k mimoriadnej situácii kladieme zvýšený dôraz na hygienu a čistotu aj pri každodennej údržbe vozidiel. Všetky autobusy a trolejbusy vracajúce sa z denných a nočných liniek prechádzajú od 1. októbra 2020 okrem štandardného čistenia aj každodennou dôkladnou dezinfekciou.

Interiérové prvky ako madlá, sedadlá, označovače a dopytové tlačidlá dverí ošetrujeme dezinfekčnými prípravkami s vysokou účinnosťou proti baktériám a kvapôčkovým vírusom. Komplexná dezinfekcia priestoru a hlavne čalúnených častí sedadiel je hĺbkovo ošetrená tlakovým rozprášením špeciálneho dezinfekčného roztoku.

V čase prvej vlny šírenia koronavírusu, teda od 6.3.2020 do 9.7.2020 prechádzali vozidlá každodennou dezinfekciou, ktorá bola vykonaná ihneď po návrate vozidla z linky do vozovne. V letných mesiacoch, teda v čase prepravovania nižšieho počtu cestujúcich a pomalšieho šírenia pandémie sa vozidlá podrobili tejto procedúre každý druhý deň. Doteraz prešlo dezinfekciou zhruba 5500 autobusov a 2700 trolejbusov. Na tento účel boli vynaložené finančné prostriedky v objeme približne 31 000 €.

V čase nárastu prípadov ochorenia COVID-19, v druhej vlne šírenia pandémie, sme pristúpili znova k režimu každodennej dezinfekcie ako tomu bolo na jar. Je v našom prvoradom záujme, aby sa cestujúci, ale aj vodiči a ostatní pracovníci cítili vo vozidle bezpečne a komfortne.

Mohlo by Vás zaujímať
Mičurinova a Jánošíkova ulica v Prešove budú dočasne uzavreté
V súvislosti s prácami na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky k rodinným domom budú Mičurinova a Jánošíkova ulica v Prešove v termíne od 11. do 13. novembra 2020 uzavreté.
Vranovská ulica v Prešove a v Ľuboticiach bude opäť prejazdná v plnom profile
Rekonštrukcia časti cesty I/18 na Vranovskej ulici v Prešove sa pomaly blíži do finále. Zhotoviteľ oznámil, že 16.11.2020 predpokladá sprejazdnenie cesty v plnom profile.
Cestujúcich v prešovskej MHD sprevádza nový hlas
Vo vozidlách Dopravného podniku mesta Prešov dochádza k historickej zmene. Od piatku 13.11.2020 sa cestujúcim na všetkých linkách MHD v Prešove prihovára ženský hlas.
Priechod pre chodcov na Levočskej ulici čaká modernizácia
Spoločnosť O. S. V. O. Comp, a.s. v týchto dňoch začína s modernizáciou priechodu pre chodcov na Levočskej ulici. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky.
DPMP reaguje na čiastočný lockdown úpravou cestovných poriadkov
Od soboty platí na Slovensku čiastočný zákaz vychádzania. Obmedzenie pohybu obyvateľov má dopad aj na počty cestujúcich. Dopravný podnik mesta Prešov preto zavádza od 27. októbra 2020 zmeny v premávke liniek MHD.
Ul. Na Rúrkach bude 27. októbra čiastočne uzavretá
V súvislosti s prácami na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky k rodinnému domu bude Ul. Na Rúrkach v Prešove 27.10.2020 dočasne uzavretá.
Ul. Hruny bude pre uloženie prípojky dočasne uzavretá
V súvislosti s prácami na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky k rodinnému domu bude Ul. Hruny č. 7 v Prešove v termíne od 12. do 14. novembra 2020 úplne uzavretá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.