Pondelok, 23. november 2020
Meniny má Klement | zajtra Emília

Mesto Veľký Šariš sa stalo Európskym mestečkom športu 2021

Veľký Šariš sa zviditeľnilo na športovej mape Európy. Mesto získalo titul Európske mestečko športu 2021.

Veľký Šariš sa pred komisiou prezentoval online
Veľký Šariš sa pred komisiou prezentoval online

Šport má vo Veľkom Šariši bohatú tradíciu, dobré výsledky i v súčasnosti a ďalšie vízie. Aj preto kandidovalo o titul Európske mestečko športu 2021. Každý rok je vybrané jedno Európske hlavné mesto športu (mesto s viac ako 499 999 obyvateľmi), ďalej niekoľko Európskych miest športu (mesta s 25 000 až 499 999 obyvateľmi) a tiež niekoľko Európskych malomiest športu (do 25 000 obyvateľov). Veľký Šariš spadá práve do tejto tretej kategórie. Mesto sa kvôli pandemickým optreniam prezentovalo pred komisiou online formou. “Šport má v našom meste bohatú tradíciu, vlani sme oslavili 100 rokov organizovaného športu v meste, aj preto som veľmi rád, že sa nám podarilo tento titul získať. Veríme, že tento titul prinesie spropagovanie a rozvoj nášho športu, klubov či športovcov. Tešíme sa, že o Veľkom Šariši bude počuť aj v Európskom parlamente, ” informoval primátor mesta Viliam Kall.

Takýto titul je udelený prvýkrát v histórii Slovenska. “Pre komisiu bolo dôležité, aby mesto vedelo zabezpečiť šport pre všetkých, každú vekovú kategóriu, pre znevýhodnene osoby a osoby so zdravotným postihnutím. Ďalšou podmienkou je aj to, aby bola v meste bohatá história športu. Komisia sledovala ako tradícia pokračuje aj v súčasnosti, či sa konajú v meste športové podujatia. A aj preto bolo v meste podujatie začiatkom septembra Šariš športuje bez rozdielu veku, ” uviedla riaditeľka Kultúrno-informačného centra Mária Gáborová.

Najväčším benefitom tohto titulu je zviditeľnenie mesta na športovom poli. “Mesto by sa mohlo aj takýmto spôsobom možno ľahšie dostať k európskym projektom, ktoré sa týkajú športu, ” povedala členka delegácie zo Slovenska Andrea Junger. Dôležité je aj to, že takéto ocenené mestečka sa na európskom poli spájajú. “Spolupracujú navzájom. Vedia medzi sebou nadviazať nové partnerstvá, komunikovať a podporovať sa v jednotlivých aktivitách. Každá kooperácia a komunikácia je určite prínosom pre mesto, ” dodala Junger.

Komisia ACES pozostáva z členov z rôznych krajín Európy. ASES je nezisková organizácia, ktorá je partnerom Európskej komisie a ma právo udeľovať tieto tituly.

Vo Veľkom Šariši bolo nedávno podujatie Šariš športuje, na ktorom športovali od najmenších detí až po seniorov

Vo Veľkom Šariši bolo nedávno podujatie Šariš športuje, na ktorom športovali od najmenších detí až po seniorov
Šport má vo Veľkom Šariši bohatú tradíciu

Šport má vo Veľkom Šariši bohatú tradíciu
Mohlo by Vás zaujímať
Slovenská pošta informuje klientov o zmenách pri doručovaní zásielok
Z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu a v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 s cieľom chrániť zdravie svojich zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov miest a obcí, bude Slovenská pošta, a.s. až do odvolania zabezpečovať činnosti týkajúce sa doručovania poštových zásielok v pozmenenom režime.
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate prijme opatrovateľky
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate hľadá opatrovateľov alebo opatrovateľky pre svojich klientov. Záujemcovia sa môžu hlásiť telefonicky.
Od začiatku pandémie zostal v podnikoch zhruba milión pollitrákov exspirovaného piva. Prazdroj ho postupne vymieňa za nové
Výsledky celoplošného testovania postavili spoločnosť pred novú realitu. Po týždňovom lockdowne sa konečne môže o niečo lepšie nadýchnuť aj gastro.
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate chráni zdravie svojich klientov novým vybavením
V Zariadení pre seniorov Harmónia na Cemjate chránia zdravie svojich klientov novými germicídnymi žiaričmi a dezinfekčnou bránou. Na nové vybavenie získali príspevok z grantového programu Nadácie EPH.
Na Domaši vyrastie Zelená planéta
Nájdu v nej domov vtáky, motýle i včely. Takýmto spôsobom chceme upriamiť pozornosť verejnosti na problém klimatických zmien, ktorým čelí aj vodná nádrž Domaša. Zároveň pôjde o novú atraktivitu na brehoch nášho východoslovenského mora.
Slováci dali najviac hlasov včelám. V grantovom programe Šariš ľuďom rozdelili peniaze
Tisícky ľudí z celého Slovenska dali svojimi hlasmi bodku za grantovým programom Šariš ľuďom. Pivovarníci už dlhodobo pri svojom podnikaní dbajú na prírodu a zároveň sa starajú aj o komunity, ktoré sú na nich naviazané. Aj preto v aktuálnom ročníku celkovú sumu v grante navýšili až dvojnásobne na 32-tisíc eur. Novinkou sú projekty, ktoré v budúcom roku vytvoria priestor na bezpečnú socializáciu. Slováci celý mesiac rozhodovali, ktorý projekt sa im páči najviac.
Stále vidíme len vrchol ľadovca z dôsledkov koronakrízy na závislých a ich rodiny
Už po prvej vlne pandémie ochorenia COVID-19 bolo zrejmé, že jej dôsledky presiahnu očakávania – pre spoločnosť i v životoch bežných ľudí. Mohutnosť druhej vlny, ktorej čelíme dnes, prijaté opatrenia a ich dopady sú však pre mnohých až ochromujúce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.