Nedeľa, 29. november 2020
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu

V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.

„Mám radosť z toho, že sa súťaž o najkrajšiu predzáhradku stala tradíciou a medzi Prešovčanmi sa teší veľkej obľube. Ďakujem všetkým, ktorí sa prihlásili sami aj tým, ktorí si vo svojom okolí všimli krásne predzáhradky či balkóny a prihlásili ich do našej súťaže. Samozrejme, chcem poďakovať aj našim sponzorom, spoločnostiam Hornbach a Mountfield, vďaka ktorým môžeme odmeniť tých, ktorí svoju prácu robia zanietene, s láskou a na radosť všetkým Prešovčanom, “ uviedla primátorka Andrea Turčanová pri oceňovaní víťazov.

Najkrajšiu predzáhradku pred rodinným domom má pán Juraj Platko, ktorého do súťaže prihlásila jeho nevesta Daniela, ako jediného nominovaného v tejto kategórii. Predzáhradka pána Platka na Dilongovej ulici je minimalistická, dominuje jej krásny pestovaný trávnik, pestrofarebné kvety a okrasné stromčeky a kríky.

V kategórii Najkrajší balkón sa spomedzi takmer dvadsiatky nominovaných stala víťazkou pani Sandra Šipošová z ulice Arm. gen. Svobodu na Sídlisku Sekčov. Sympatická Prešovčanka priznala, že je to jej obľúbené miesto na relax. Na balkóne nechýbajú rastliny, bylinky i dostatok miesta na sedenie a príjemný oddych.

Druhé miesto v tejto kategórii patrí bohato rozkvitnutému balkónu pani Kataríny Kmecovej z Budovateľskej ulice a tretí najkrajší balkón môžu Prešovčania vidieť u pána Dušana Fedoročka na ul. Mirka Nešpora.

Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu majú Prešovčania bývajúci v jednom z panelákov na Exnárovej ulici. Obetavo sa oň stará pani Ľudmila Koščová, ktorá kvety pred vchodom vlastnoručne vysádza, polieva a dopĺňa mnohými krásnymi dekoráciami. Zároveň však priznáva, že táto práca je mimoriadne náročná.

„Veľmi veľa dekorácií mi ukradli alebo zničili. Je to veľmi ťažké, dávate do toho množstvo energie, času aj peňazí a potom, keď sa niečo také stane, demotivuje vás to. Mám však túto prácu rada. Každý sa tu vždy rád zastaví a pochváli moju záhradku, dokonca aj deti zo škôlky. Všetci to obdivujú, " dodáva Prešovčanka.

Druhý najkrajší vchod pred bytovým domom môžu Prešovčania nájsť na Prostějovskej ulici v Prešove, ktorý do súťaže prihlásil pán Vladimír Straka. Tretie miesto si v tejto najväčšej kategórii odniesla pani Jana Triščíková z Popradskej ulice.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová udelila aj špeciálnu cenu, a to pani Márii Policianovej, ktorá dlhé roky s radosťou skrášľuje priestor pred vchodom do bytového domu na ul. Martina Benku.

Všetkým výhercom tohto ročníka súťaže srdečne blahoželáme a ďakujeme!

Súťaž určenú pre Prešovčanov, ktorí bývajú v rodinných domoch a obytných domoch na území mesta vyhodnocovala porota zložená z odborných pracovníkov Mestského úradu. Tá ocenila hlavne to, že Prešovčania pri úprave verejných priestranstiev postupujú v súlade s platnými predpismi a svojou prácou skrášľujú verejný priestor.

Výhercovia prvého miesta v každej kategórii získali poukážku na nákup v hodnote 150 eur, ktorú do súťaže venovala spoločnosť Hornbach. Prešovčania na druhých a tretích miestach a víťazka špeciálnej ceny získali užitočné pomôcky na skrášľovanie svojich balkónov či okolí bytových domov od spoločnosti Mountfield a propagačné predmety mesta Prešov.

Fotografie všetkých víťazných balkónov a okolí vchodov si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.