Utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína | zajtra Dobromila

Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!

AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.

Priestor Mestskej oázy si zatiaľ môžete pozrieť aj individuálne, prístup je od parkoviska z Levočskej ulice (viď. obrázok). Prípadné otázky k súťaži môžete adresovať prostredníctvom e-mailu na urbact@presov.sk. Veríme, že vám počasie ani epidemiologické opatrenia nevzali chuť zapojiť sa do súťaže a svojou štipkou kreativity alebo nápadom prispejete ku skrášleniu nevyužitých území a parkov mesta Prešov. Nezabudnite, že aj malý nápad si môže vydobyť svoje veľké miesto a v tejto súťaži aj vyhrať!

-----
Piknik v Mestskej oáze sa uskutoční v utorok 13.10.2020 o 15.00 hod. na pozemku Mestskej oázy na Okružnej ulici v Prešove. Všetkých zúčastnených zároveň prosíme o dodržiavanie bezpečnostných opatrení počas podujatia, ako je povinnosť mať na tvári ochranné rúško či dodržanie 2-metrových rozostupov. Pikniku v Mestskej oáze sa vzhľadom na prijaté hygienické opatrenia môže zúčastniť maximálne 50 ľudí, vrátane organizátorov.

Piknik v Mestskej oáze, ktorý sa mal uskutočniť 30.9.2020, sa z dôvodu nepriaznivého počasia odkladá. Bližšie informácie k termínu (podľa počasia) upresníme v priebehu týždňa.
--------
Súčasťou 5. ročníka Festivalu architektúry a dizajnu je po prvýkrát návrhová súťaž kreativity. Študenti i široká verejnosť majú možnosť navrhnúť nový vzhľad bývalej Mestskej oázy a vyhrať finančnú odmenu.

Organizátori Festivalu architektúry a dizajnu FEAD Prešov 2020 v spolupráci s Mestom Prešov a Mestským úradom v Prešove vyhlasujú 1. ročník návrhovej súťaže kreativity určenej pre širokú verejnosť, ktorej cieľom je tvorivá zmena okolia a racionálne koncepčné využitie zanedbaných alebo opustených verejných priestranstiev a nehnuteľností v Prešove.

Vďaka podpore projektu URBACT Civic eState, kandidatúre mesta Prešov na Európske hlavné mesto kultúry 2026, a taktiež odbornej spolupráci s Prešovskou univerzitou v Prešove, máme možnosť priložiť ruku k dielu aj my všetci.

"Spolu s mestom Prešov sme dostali nápad, ako obohatiť tento festival a jeho ďalšie ročníky a zapojiť celú verejnosť bližšie do sveta architektúry, projektovania, plánovania, funkčnosti a realizácie toho všetkého. Preto vyhlasujeme návrhovú súťaž koncepčného využitia územia verejného parku na Okružnej ulici – bývalej Mestskej oázy v Prešove, ktorá potrvá od včerajšieho dňa a návrhy je možné podávať do 6.11.2020 do 12.00 hod. , " uvádza Ing. arch. Peter Marcinko, autor myšlienky FEAD-u.

„Ak sa táto súťaž vydarí, na budúci rok ponúkneme opäť nový priestor alebo priestranstvo, aby ktokoľvek z vás, čo vie dať svoje nápady na papier a zapojiť sa, mohol takýmto spôsobom participovať na skrášľovaní tohto krásneho mesta. Je možné využiť spôsob či architektonický, stavebný, alebo len skrášliť priestor napríklad realizáciou malých komunitných aktivít. Preto sú všetci súťažechtiví pozvaní zapojiť sa. Ceny za prvé tri miesta sú takisto lákavé. A takisto by som chcel všetkých pozvať na krátke piknikové posedenie s prezentáciou tejto súťaže priamo na mieste – v Mestskej oáze na konci Okružnej ulice ku Kumštu, “ dodáva.

Vyhlásenie súťaže, zadanie a všetky potrebné informácie sú prístupné na stránke festivalu FEAD a na webovej stránke mesta Prešov. Prvá prezentácia súťaže – piknik priamo v Mestskej oáze, ktorá je tento rok témou súťaže, sa uskutoční 30.9.2020. Všetkých záujemcov o súťaženie tam čaká malý darček.

SÚŤAŽ FEAD 2020 – koncepčné riešenia verejných priestranstiev
Na mnohých miestach nášho krásneho mesta možno nájsť nevyužité parky a zákutia, ktoré budeme spolu s organizátormi festivalu FEAD v ďalších rokoch postupne skrášľovať.

Máš nápad, ako by mali verejné priestranstvá vyzerať? Aká aktivita by sa tam mohla realizovať alebo ako by malo vyzerať? Chceš byť za tento nápad odmenený? Zapoj sa!

Prvý ročník súťaže bude zameraný na malý, ale o to pozoruhodnejší priestor bývalej Mestskej oázy na Okružnej ulici pri Kumšte. Svoj nápad môžeš prezentovať a ak bude medzi tromi najlepšími, získaš aj finančnú odmenu.

Viac informácií o súťaži môžeš nájsť pod týmto článkom.

3
Prílohy
Zadanie mestská oáza FEAD SÚŤAŽ
pdf
221.6 kB
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
V termínoch 30.10.2020 - 1.11.2020 a 6.11.2020 - 8.11.2020 sa na Slovensku uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Mesto Prešov potrebuje do testovacieho tímu predbežne 140 dobrovoľníkov, ktorí budú vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov. Celodenná odmena je 70 eur brutto na osobu.
Od januára 2021 zvýhodníme rezidentov aj v širšom centre mesta
Mesto Prešov pokračuje v prípravách na zavedenie nového systému parkovania, ktorý vstúpi do platnosti od januára 2021. K spoplatneným parkovacím miestam na uliciach v súčasnej centrálnej mestskej pribudnú aj ďalšie regulované parkovacie plochy. Prinášame Vám kompletný zoznam spoplatnených ulíc a počty parkovacích miest.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.