Utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína | zajtra Dobromila

Letná kampaň Legendarium vyvrcholí v Bachledovej doline. Do súťaže sa tento rok zapojil rekordný počet účastníkov

Tradičná letná kampaň LEGENDARIUM z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vyvrcholí v sobotu 26. septembra v Bachledovej doline. Vyhodnotenie súťaže je spojené s oslavami Svetového dňa cestovného ruchu a 3. narodeninami Chodníka korunami stromov.

"5. ročník tejto súťaže, určenej pre rodiny s deťmi, sa od ostatných líšil samotnou situáciou v cestovnom ruchu. Ponuku výletov sme postavili na individuálnej turistike. Súťažiaci tak mohli počas leta spoznať 15 prírodných lokalít v Prešovskom kraji od Novej Sedlice až po Vysoké Tatry a Zamkovského chatu, “ opisuje priebeh súťaže výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Napriek epidemiologickej situácii sa do kampane zapojil rekordný počet 1 349 súťažiacich, ktorí pochádzali zo všetkých krajov Slovenskej republiky. Najvyššie zastúpenie mali tradične domáci obyvatelia Prešovského kraja. Súťaž však tento rok prilákala na severovýchodné Slovensko aj zahraničných návštevníkov, napr. z Česka, Talianska a Švajčiarska. Do projektu boli zapojené deti všetkých vekových kategórií od 0 do 18 rokov. Najvyššie zastúpenie mali 7 roční ´dobrodruhovia. ´

Súťažiaci sa tento rok stali „hľadačmi pokladov“. Vo forme nálepky ich mohli nájsť na spomínaných 15 miestach v prírode Prešovského kraja. Kešky boli dostupné v trezoroch s unikátnym kódom. Následne ich mohli umiestniť do animovanej Mapy pokladov. Čím viac nálepiek získali tým bola väčšia šanca vyhrať napr. nový bicykel od spoločnosti Bikere a šliapacie autíčko, ktoré do súťaže venovala Pedal Planet (Galéria šliapacích áut v Novej Polianke). Svoju šancu vyhrať niektorú z cien mohli znásobiť aj zbieraním pečiatok v 43 kultúrnych zariadeniach rozmiestnených po celom regióne. Do záverečného žrebovania zaslalo 1349 súťažiacich svoje mapy, čo je rekord spomedzi všetkých ročníkov. Súdiac podľa súťažných ústrižkov a pečiatok, iba títo dobrodruhovia navštívili vybrané lokality spolu 22 059 krát. Predpokladáme tak, že počas tohto leta všetci súťažiaci zapojení do projektu Legendarium navštívili vybrané lokality a zariadenia viac ako 100 tisíc krát.

„Týmto spôsobom podporili návštevnosť múzeí, galérií, detských ihrísk, športovísk a pamiatok po celom Prešovskom kraji. V niektorých častiach kraja dokonca miestni prevádzkovatelia zaznamenali najvyšší počet návštevníkov za celé obdobie ich existencie, “ dodáva Janoško. Medzi ne patrí Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, vojenské pamiatky v regióne Svidníka a Dukly, Astronomické observatórium na Kolonickom sedle, ale aj Kaštieľ vo Finticiach.
Spomedzi všetkých súťažiacich bolo vyžrebovaných 38 výhercov, ktorí získali rôzne víkendové pobyty, vstupy do aquaparkov, digitálnych galérií a kultúrnych inštitúcii v Prešovskom kraji. Víťazi si svoje ceny prevezmú z rúk predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského, v sobotu 26. septembra v Bachledovej doline.

Janka a Marcel - Vyhliadka Balažka

Janka a Marcel - Vyhliadka Balažka
Sonička na Chodníku škriatka Mikluša

Sonička na Chodníku škriatka Mikluša
Mohlo by Vás zaujímať
Speváčka Lucia Gibarti (Hrdza) prichádza so sólovým projektom. Debutuje videosinglom WINNER
Mladá speváčka Lucia Gibarti, ktorá sa do pamäti, nie len hudobných nadšencov, vryla ako hlas titulnej skladby kino trháka SVIŇA, svojím sólovým hudobným počinom vyráža dych! Pri jej novinke, anglickej piesni WINNER sa naskytá otázka: je to skutočne tá istá speváčka, ktorej hlas vďaka hitu Slovensko moje, otčina moja, pozná celé Slovensko?
Prešovskí veriaci môžu bohoslužby opäť sledovať v médiách
Ústredný krízový štáb SR vydal nové opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, ktoré sa opäť týkajú aj verejných bohoslužieb. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby znova sledovať prostredníctvom médií.
Cześć, Prešov!
V dňoch 13. – 17. októbra 2020 prebieha 5. ročník podujatia s názvom Poľské dni, ktoré tradične organizuje Poľský inštitút v Bratislave, Inštitút stredoeurópskych štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, mesto Prešov a tento rok aj Interreg Poľsko-Slovensko. Cieľom akcie je priblížiť a spropagovať Poľsko s jeho blízkou i vzdialenou kultúrou.
Pieseň Nezhasínaj z dielne speváckej skupiny Feel3 spojila niekoľko odvetví kultúry
Spevácke trio Feel3 debutuje skladbou Nezhasínaj. Piesňou šíria posolstvo prežitia kultúry. Myšlienku podporili i desiatky známych tvárí, ktoré sa stali súčasťou videoklipu.
Spolu za kultúrou
Kultúrna obec aj naďalej považuje za potrebné upriamiť pozornosť na neúnosnú situáciu v čase Coronakrízy, spôsobenú predovšetkým nedostatočným kompenzovaním prijatých opatrení veľkej časti pracovníkov v kultúre. Niekoľko desiatok tisíc z nich je už na pokraji existenčných možností.
Do Prešova prichádza výstava „Po 2. svetovej vojne“
Mesto Prešov je novou zástavkou výstavy plnej odkazov na historické udalosti s názvom Po 2. svetovej vojne. Dejiskom výstavy je Hlavná ulica v časti medzi Konkatedrálou sv. Mikuláša a Južným parkom. Výstava potrvá od 1.10.2020 do 30.10.2020.
Prešovský filmový festival Pocity Film 2020 sa napriek obmedzeniam uskutoční
11. ročník filmového festivalu POCITY FILM sa napriek prísnym obmedzeniam a zmenám v programe uskutoční v plánovanom termíne. Festival sa bude konať od 8. do 13. októbra vo veľkokapacitných premietacích sálach Kina Scala a multiplexu Cinemax.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.