Utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína | zajtra Dobromila

Šiesty ročník Rozumieme nadaným zaujme aj online výučbou

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným vyhlásila nový atraktívny plán projektov určených nadaným deťom.

Detský kvíz
Detský kvíz

Novinkou bude online realizácia
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove prináša prostredníctvom celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným zaujímavé projekty, súťaže a aktivity pre nadané deti z celého Slovenska. Nový ročník chcú organizátori viesť aj online formou, pre ktorú prispôsobili niektoré z projektov.

K najpopulárnejším patrí Klub nadaných detí v Prešove. Cieľom jeho činnosti je podchytiť skupinu nadaných detí už v rannom veku a poskytnúť im nadštandardný rozvoj a rozširovanie obzorov. Členovia prešovského Klubu nadaných detí sa počas celého školského roka budú stretávať raz do týždňa. Záujem o klubové členstvo je obrovský, čoho dôkazom je uzatvorenie registrácie do klubu už počas prvého septembrového týždňa. Novinkou školského roka 2020/2021 je nepravidelné stretávanie v KND-čku s predškolákmi a rodičmi detí. Klub je určený pre intelektovo nadané deti, deti nadané matematicky, či lingvisticky, deti s bystrým uvažovaním, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi. Nebudú chýbať logické úlohy, hlavolamy, spoločenské hry, programovanie robotických hračiek, riešenie matematických a čitateľských úloh a iné.

Ďalšie zaujímavé projekty, súťaže a aktivity sú pripravené k realizácii počas celého školského roka.

Vracia sa projekt Mladý fotograf!
Logické sústredenia sú určené žiakom 1. a 2. stupňa základných škôl. Tradične zaujmú športové aktivity, rôzne workshopy, hry zamerané na rozvoj osobitosti každého žiaka. 3-dňové logické sústredenie už v minulosti zaujalo nadaných žiakov z rôznych miest celého Slovenska. Rovnako tomu bude určite aj v tomto roku. Logické sústredenie sa uskutoční v novembri 2020. Na sústredenie je možné prihlásiť sa prostredníctvom webovej stránky organizátora.

„Po rokoch“ sa v rámci aktivít iniciatívy Rozumieme nadaným vrátime k fotografickým projektom, a to v projekte Mladý fotograf. Dlhoročné organizovanie fotografickej súťaže vystrieda tentokrát spoznávanie Slovenska, fotografické výlety zamerané na výučbu základov fotografovania. A v neposlednom rade projekt zameraný na spoznávanie a natáčanie náučných videí o jednotlivých regiónoch Slovenska. Vytvorením databázy krátkych filmových projektov pripravujeme materiál pre učiteľov a žiakov na prácu v škole.

Tradične sa zapoja aj predškoláci
Obľúbené logické súťaže vyhlásime aj v tomto školskom roku. Pre deti z materských škôl je určená Malá logická olympiáda, v ktorej predškoláci preveria svoje logické myslenie. Starším je určená Logická olympiáda pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním. Obe súťaže spustíme začiatkom nového roka. Pripravená je alternatíva online riešenia logických úloh. Súčasťou bude odborný seminár Rozumieme nadaným, určený učiteľom nadaných detí/žiakov, odborným zamestnancom (psychológom, špeciálnym pedagógom), rodičom detí/žiakov, ale aj študentom vysokých škôl. Logické súťaže pripravujeme v spolupráci s Pedagogickou fakultou Prešovskej univerzity v Prešove. Pomyselný lov na talenty odštartuje súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš, v ktorej si žiaci 2. stupňa ZŠ budú môcť preveriť logické myslenie. A to najprv v školských kolách, neskôr vo finálovom kole na mestskom úrade v Prešove.

Základné školy počas celého roka oslovíme „školskými“ súťažami, v ktorých majú žiaci možnosť získať pekné ceny a certifikáty o ich absolvovaní. Patrí medzi ne napr. matematická súťaž Majstrovstvá v násobení a delení. Osobnosti svetových dejín predstaví súťaž Velikáni dejín. Chýbať nebude čitateľský projekt, zameraný na zahraničnú literatúru pre deti. Priebežné informácie o projektoch zverejníme počas školského roka.

Lahôdka pre prvákov
Pre nováčikov v školskom prostredí – prvákov sme pripravili skutočnú lahôdku. A to čitateľské projekty Malý princ a Šľahačková princezná. Prostredníctvom nich sa žiaci prenesú do krajín fantázie a zaručene zabavia. Súčasťou netradičného vyučovania sú cvičenia na rozvoj čitateľských schopností, cvičenia zamerané na rozvoj jemnej motoriky, rozvoj vyjadrovacích schopností, rozvoj slovnej zásoby, aktívne počúvanie. Najmenším školákom patrí taktiež projekt Huncút v regióne Šariš. V tomto projekte predstavíme prostredníctvom pracovných zošitov Ústredia ľudovej umeleckej výroby zábavno-náučnou formou deťom tradičnú ľudovú kultúru regiónu. Na príklade typických tradičných predmetov sa deti oboznámia so vzormi, tvarmi, či materiálmi charakteristickými pre daný región. Výučbu doplnia omaľovánky, vystrihovačky, doplňovačky. Deti majú možnosť porovnávať a triediť geometrické tvary a zároveň si precvičovať jemnú motoriku. Podobne to bude s ďalším projektom, zameraným tentokrát na rozvoj fantázie, tvorivosti a technického myslenia – drevené hračky Moy Toy.

V nadväznosti na seriál o slušnom správaní
Starších žiakov iste zaujme netradičný projekt Etiketa na úrovni, ktorý nadväzuje na rovnomerný seriál odborníka na komunikáciu, protokol a etiketu Mareka Trubača.

Zdravé stravovanie, šport, dôležitosť hygieny a zdravého životného štýlu predstavia hneď dva už známe projekty: Do školy bez desiaty a Žime zdravo. Projekty sú určené pre žiakov 1. a 2. stupňa ZŠ a predstavíme ho niekoľkým základným školám. Chýbať nebude stretnutie s odborníkmi na zdravú výživu a medicínskym reprezentantom.

V novom školskom roku máme tradične pripravených množstvo ďalších projektov, ktoré nadané deti zaujímajú. Počítačové programy, robotické hračky, rozvoj čitateľských projektov a finančnej gramotnosti. Na to všetko sa spoločne s deťmi už teraz tešíme. Veríme, že ich tieto projekty opäť zaujmú. Stačí nás kontaktovať a dohodnúť spoluprácu.

Logické sústredenie

Logické sústredenie
Večer Talentov

Večer Talentov
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Pre ochorenie COVID-19 sú v Prešove zatvorené už tri školy
Ochorenie COVID-19 bolo potvrdené medzi pedagógmi a žiakmi už na niekoľkých prešovských základných školách. Niektoré z nich sú kompletne zatvorené a vyučovanie dočasne prebieha dištančnou formou – online.
Na Prešovskej univerzite vznikne Didaktický park symbolizujúci regióny Slovenska a Poľska
V západnej časti areálu Prešovskej univerzity v Prešove (PU) prebiehajú práce na výstavbe Didaktického parku. Ten bude určený ako doplnkový prvok výučby nielen pre študentov, ale aj návštevníkov univerzitného areálu. Park je koncipovaný ako list stromu, pričom jednotlivé chodníky – žily listu – vymedzujú vybrané regióny slovensko-poľského pohraničia.
Materská škola na Budovateľskej ulici v Prešove je opäť zelená
Ani obmedzené fungovanie v uplynulých mesiacoch nezabránilo 12 škôlkam splniť podmienky na získanie medzinárodného certifikátu programu Zelená škola. Už po piaty raz ho získala aj MŠ Budovateľská v Prešove.
Žiaci ZŠ Šrobárova v Prešove sa budú dva dni učiť z domu
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: ZŠ Šrobárova 20 v Prešove zostáva naďalej zatvorená. Dôvodom sú pozitívne testy na ochorenie COVID-19 u jedného žiaka a jedného pedagóga. RÚVZ Prešov vydal rozhodnutie o zákaze prevádzky školy, ktorý potrvá až do doby negativity dotknutých osôb. Vyučovací proces bude pokračovať online – dištančnou formou cez Edupage.
Prešovská univerzita prešla na dištančnú výučbu všetkých prednášok
Vzhľadom na vývoj epidemickej situácie došlo od 13. októbra na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) k prechodu na dištančné vzdelávanie prednášok na všetkých jej fakultách. Prezenčnou metódou sa realizujú vybrané praktické a laboratórne cvičenia, avšak za dodržania prísnych opatrení.
Prešovská univerzita sa zapojila do projektu zelená jedáleň
Od nového akademického roka sa súčasťou denného menu jedálne Prešovskej univerzity v Prešove (PU) stali rastlinné jedlá. Cieľom iniciatívy, ktorá je výsledkom spolupráce PU a Slovenskej vegánskej spoločnosti, je poskytnúť študentom a zamestnancom vyváženejšiu a zdravšiu stravu.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.