Sobota, 24. október 2020
Meniny má Kvetoslava | zajtra Aurel

Volejbalisti odteraz VK MIRAD UNIPO Prešov

Po predčasne ukončenej sezóne v jari tohto roku sa nezadržateľne blíži nový ročník mužskej volejbalovej extraligy. Prešovskí volejbalisti do nej vstúpia v zmodernizovanej športovej hale s novým názvom, logom a tvárami.

Dlho očakávaný návrat do domovského stánku Športovej haly Prešovskej univerzity v Prešove plánujú Miraďáci osláviť vo veľkom štýle. „Ďakujeme vedeniu univerzity, že sa po rekonštrukcii vraciame do priestorov, ktoré zažili všetky najväčšie úspechy prešovského mužského volejbalu. Dlhoročné spojenie značiek klubu a akademickej pôdy sme sa pri tejto príležitosti rozhodli zvýrazniť v celej marketingovej a mediálnej komunikácii.“ začal vyjadrenie generálny manažér Marián Palenčar. „Do extraligy sme družstvo prihlásili pod názvom VK MIRAD UNIPO Prešov a korekciou prešlo aj oficiálne logo. Zachovali sme jeho historický tvar, zjednodušili font písma a do popredia vybrali volejbalovú loptu a univerzitný prvok sovy. Sova je prirodzeným symbolom akademického prostredia, múdrosti, ale je to tiež dravý živočích, ktorý je známy svojou trpezlivosťou a bojovnosťou. Tak sa chceme prezentovať aj my na ihrisku, “ vysvetlil.

Okrem avizovanej zmeny na trénerskej stoličke, ktorú obsadil skúsený reprezentačný lodivod Marek Kardoš sa úpravy nevyhli ani samotného družstva. Skladba hráčskeho kádra nebola vzhľadom na situáciu s koronavírusom jednoduchá, ale prebiehala pokojne. „Ročný angažmán sa skončil poľskému univerzálovi Mateuszovi Śnieżekovi a zmluvné vzťahy ukončili blokár Matúš Margicin a nahrávač Juraj Jurko, “ vyratúva odchody manažér a jedným dychom predstavuje nových hráčov.
„So začiatkom letnej prípravy sa trénerovi Kardošovi hlásilo hneď trio nováčikov. Z rakúskeho Waldviertel Team a s množstvom zahraničných skúsenosti prišiel poľský univerzál s gréckym občianstvom Łukasz Szarek. Na razantné prešovské útoky bude „servírovať“ lopty mladý nahrávač Peter Porubský, ktorý väčšinu svojej kariéry pôsobil v rodnej Nitre a Prievidzi výrazne pomohol k zisku Slovenského pohára. Treticu uzatvára mladý východniar Vincent Rzyman, ktorý vo svojom prvom komerčnom klubovom angažmáne spojí volejbal a vysokoškolské štúdium na Prešovskej univerzite.“

Ambície družstvo netají. "Napriek náročnej situácií v športe máme najvyššie ciele, “ stručne komentoval tréner Marek Kardoš.

Pandemická situácia stále komplikuje podmienky usporadúvania verejných halových športových podujatí. „Nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v okrese pribúdajú. Počkáme si na potvrdené informácie. Dbáme na všetky opatrenia, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove. Do tréningového procesu sme zapracovali pokyny vydané vedením Prešovskej univerzity v Prešove a počas zápasov budú vykonané všetky úkony súvisiace s opatreniami Slovenskej volejbalovej federácie. Hráči prešli testovaním s negatívnym výsledkom a v prípade potreby sme pripravení na ďalšie testovanie. Hľadáme možnosti, ako divákom poskytnúť zážitok z hry aj v prípade, že sa nebudú môcť osobne dostaviť do športovej haly.“

Ak tomu nezabráni vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku, tak letná príprava vyvrcholí štartom Edymax extraligy, ktorý je z rozhodnutia federácie naplánovaný na 26. september 2020.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbal z mapy športov v meste zatiaľ nevymizne!
Za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ SR (COVID- 19), začala v novodobej ére písať svoju ôsmu kapitolu mužská 3b Prešovská Hokejbalová liga, ktorá sa aj v tomto súťažnom ročníku môže neoficiálne nazvať Východoslovenskou. Štartujú v nej totiž mužstvá od Trebišova, cez Košice, domáci Prešov, až po Bardejov. Žiaľ po minulej sezóne sa počet účastníkov znížil na sedem, keď mužstvo HMHK bauska Vranov nad Topľou postúpili do najvyššej hokejbalovej súťaže na Slovensku (SHbE) a naopak, druhé mužstvo z neďalekých Košíc WARRIORS rieši interné problémy. Žiaľ, ani sľubovaný príchod mužstiev z Popradu a Humenného sa nepodarilo zrealizovať, hlavne po logistickej stránke. Obhajcom majstrovského titulu je mužstvo HBK SENATORS Trebišov.
3b PHbL: Favoriti bez straty bodu!
Za dodržania najprísnejších platných opatrení ÚVZ SR pokračovali hokejbalisti zápasmi 3. a 4. kola. Rozhodnutím organizátora 3b PHbL sa však všetky zápasy 3b Prešovskej Hokejbalovej Ligy, až do odvolania budú hrať bez divákov.
Prešovskí Panteri využili poslednú možnosť súťažiť. Z Lučenca si odnášajú 18 titulov majstrov Slovenska.
Napriek tomu, že situácia okolo nového koronavírusu rušila športovcom plány, prešovskí Panteri dostali možnosť predviesť svoju formu z letnej prípravy na Majstrovstvách Slovenska.
Bajkalská ulica bude od 5. októbra čiastočne uzavretá
Bajkalská ulica bude v termíne od 5. do 16. októbra 2020 čiastočne uzavretá. Dôvodom je uloženie tepelnej prípojky pre nájomné bytové domy.
Prešovskí volejbalisti v bitke o východ zdolali Košice 3:1. Úspešný debut Kardoša
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov zaznamenali úspešný vstup do extraligovej sezóny 2020/21. V jedinom sobotňajšom zápase 2. kola vyhrali zverenci Mareka Kardoša vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1. Kardoš tak zaznamenal víťazný debut na lavičke Šarišanov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.