Streda, 18. máj 2022
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

ZŠ Mirka Nešpora zostáva dočasne zatvorená

Základná škola Mirka Nešpora v Prešove zostáva na základe nariadenia RÚVZ v Prešove a zasadnutia krízového štábu aj naďalej zatvorená, a to do 13. septembra 2020. Počas jej uzatvorenia bude zrealizovaná dezinfekcia priestorov.

Dôvodom zatvorenia školy bolo, že u jedného z pedagogických zamestnancov ZŠ bolo potvrdené ochorenie COVID-19. Tento zamestnanec o tom následne upovedomil riaditeľa ZŠ. Po preverení celej situácie bolo zistené, že tento zamestnanec neprišiel do kontaktu s nikým zo žiakov ZŠ. Na pracovisku sa nachádzal len v čase príprav nového školského roka, a to od 24.8. do 28.8.2020, pričom boli dodržané všetky predpísané bezpečnostné nariadenia.

Pracovníci školy, ktorí boli v kontakte s týmto zamestnancom boli telefonicky informovaní pracovníkom Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove o karanténe do 7.9.2020. Vzhľadom na túto skutočnosť sa 4.9.2020 uskutočnilo testovanie všetkých pracovníkov školy na prítomnosť ochorenia COVID-19.

63 testov bolo negatívnych, 1 test bol pozitívny. Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove budú testovaní aj žiaci z triedy, s ktorými bol pozitívne testovaný zamestnanec školy v kontakte.

Vyučovanie bude dočasne prebiehať dištančnou formou. Škola postupuje podľa vypracovaného Krízového scenára a Usmernenia v prípade prerušenia prezenčnej výučby, ktoré si vypracovala na základe dotazníka od rodičov a pripomienkovania pedagogických pracovníkov.

Mohlo by Vás zaujímať
Lepšie podmienky pre študentov a pedagógov fakulty zdravotníckych odborov v Prešove
Na Fakulte zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove dnes slávnostne otvorili nové priestory vytvorené v podkrovnej časti existujúcej budovy fakulty. V rámci nich vznikli dve odborné učebne, jedna poslucháreň, 12 pracovní, kuchynka a hygienické zariadenie pre pedagógov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK