Utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína | zajtra Dobromila

Pivovar Šariš investoval do sladovne vyše 850-tisíc eur

Pivovar Šariš opäť modernizuje. Potom, čo koronakríza naplno preverila vynovenú plechovkovú linku, Prazdroj opäť investuje do zlepšovania procesov vo výrobe. Investícia sa tentoraz dotýka sladovne, v ktorej sa vymenili stroje a zariadenia za vyše 850-tisíc eur. Náročný proces, kvôli ktorému museli rozobrať strechu, prebiehal počas leta a pre pivovar bude znamenať nielen úspory energie, ale aj nižší ekologický dopad na životné prostredie.

Za kvalitným pivom vždy treba hľadať kvalitné suroviny a jednou z kľúčových je práve slad. Základom na jeho výrobu je jačmeň jarný dvojradý, ktorého kvalita je priamo prepojená aj s procesom výroby piva. Pivovar vo Veľkom Šariši si už niekoľko rokov udržiava status jedného z najmodernejších v strednej Európe a stoja za tým aj technológie výroby. „V minulom roku sme investovali cez dva milióny do plechovkovej linky, čo sa ukázalo ako kľúčové hlavne v mesiacoch tvrdej koronakrízy. Tento rok sme sa zase sústredili na zefektívnenie našej sladovne. Vyše 550-tisíc išlo do novej triedičky jačmeňa a ďalších 300-tisíc si vyžiadali obracače zeleného sladu, “ sumarizuje Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Lepšia triedička, kvalitnejší jačmeň
Triedička jačmeňa je pre sladovňu kľúčové zariadenie, ktoré pomáha zabezpečiť lepšie a efektívnejšie triedenie jačmeňa. „Vlani sme kúpili vyše 22-tisíc ton sladovníckeho jačmeňa od slovenských pestovateľov. Kvôli suchu však jeho kvalita môže byť niekedy znížená. Jediná nová triedička nahradí sedem pôvodných strojov na čistenie a triedenie, ktoré doteraz zabezpečovali separáciu jačmeňa. Je výkonnejšia, bezpečnejšia a energeticky úspornejšia, “ hodnotí Ján Čerkala, manažér pivovaru Šariš. Nové zariadenie bude znamenať aj zmenu procesu v samotnom spracovaní jačmeňa. „Zjednoduší sa jeho cesta v rámci pivovaru, čo bude viesť k úspore elektrickej energie a zníženiu emisií CO2, “ dodáva Ján Čerkala.

Nemalú čiastku si vyžiadala aj investícia do ďalšieho páru obracačov zeleného sladu, keďže jeden pár už nebol schopný dostatočne pokrývať potreby produkcie pivovaru. Napriek investíciám do efektivity výrobných procesov Prazdroj neplánuje znižovať počet pracovníkov v závode a pracovné miesta v pivovare tak zostanú naďalej zachované.

Modernejší = šetrnejší k prírode
Výmena strojov a technologických celkov v sladovni je pre Prazdroj jednou z kľúčových investícií a keďže bola plánovaná dlhodobo, ani koronakríza plány spoločnosti nezmenila. „Na modernizačné procesy, ktoré v Prazdroji realizujeme, sa pozeráme z dvoch pohľadov. Nejde nám len o zefektívnenie výroby z hľadiska biznisu a s tým spojené úspory energie. Zásadný je pre nás aj dopad nášho podnikania na životné prostredie či komunity, ktoré sú s nami spojené. Práve v pivovare Šariš sa nám našu filozofiu darí napĺňať už niekoľko rokov, “ hovorí Pavlína Kalousová, riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie Plzeňského Prazdroja, ktorá má na starosti komunikáciu, firemnú zodpovednosť a udržateľný rozvoj.

Výmena technológií v pivovare v číslach
- na oboch projektoch sa podieľalo viac ako 70 ľudí
- 8 z 10 firiem, ktoré boli do výmeny zapojené, boli miestne
- žeriav, ktorý vykladal novú triedičku na deviate poschodie, mal 100 ton a zdvih ramena 58 metrov
- celý proces aj s prípravnými prácami trval takmer pol roka

Ako vyzerá práca v sladovni?
• Príjem, čistenie, triedenie a uskladnenie jačmeňa - Do sladovne pivovaru Šariš sa nakupuje sladovnícky jačmeň z východného Slovenska (PO, MI, PP, KE) a zo západného Slovenska podľa odrôd. Ten sa čistí, triedi a uskladňuje v silách.
• Máčanie - Sladovanie sa začína máčaním jačmeňa (máčanie 4 hod. , vzdušná prestávka 9 až 10 hodín, máčanie 10 hodín). Tým jačmenné zrno naberie toľko vlhkosti (cca 44 %), aby mohlo vyklíčiť.
• Klíčenie - na posuvnej hromade prebieha 7 dní pri teplote 13 až 15 °C pri sústavnom prevzdušňovaní 90 cm vrstvy jačmeňa a dvojnásobnom obracaní počas 24 hodín. V jednej lodi, 4 m širokej a 44 m dlhej, klíči v rôznych štádiách 66 ton jačmeňa. Spolu je na dvoch poschodiach 8 lodí.
• Hvozdenie - Hvozdenie (sušenie) zeleného sladu prebieha počas 18 hodín na hornej lieske a za 18 hodín na spodnej lieske pri počiatočnej teplote 29 °C a doťahovacej teplote 83 °C. Hvozdením sa dosiahne vlhkosť sladu 3 - 4 %. Účelom hvozdenia je prerušiť rast zrna, konzervovať ho a umožniť prebehnutie chemických zmien v zrne.
• Odkličovanie a leštenie - Odkličovaním sa získa hotový slad. Vysušený slad má korienky (klíčky), ktoré treba zo zrna odstrániť, pretože by svojou horkosťou nepríjemne ovplyvňovali kvalitu piva. Hotový slad treba ešte na leštičke leštiť, čím sa zbavuje sladového prachu.
• Uskladnenie sladu a expedícia - Sladom sa rozumie máčané, vyklíčené a vysušené jačmenné zrno, ktoré je vlastnými enzýmami čiastočne rozštiepené a ktoré obsahuje enzýmy schopné ďalšieho štiepenia. Kvalitný svetlý slad obsahuje 82 - 83 % extraktu v sušine (78 až 79 % v pôvode) a musí v silách ležať, potom dobre scukrí, rýchlo sciedza, pravidelne kvasí a vytvára dobrú hustú penu. Zo svetlého sladu sa varí každé svetlé pivo. V sladovni v pivovare Šariš sa vyrába aj tmavší bavorský slad, ktorý je tiež základnou surovinou tmavého piva Šariš. Tmavé pivo sa varí zo štyroch druhov sladov, a to bavorský, svetlý, karamelový a farebný.

Mohlo by Vás zaujímať
Čas na podanie daňového priznania je do 2.novembra
Termín pre podanie daňového priznania k dani z príjmu za rok 2019 sa blíži. Daňové priznanie musia daňovníci podať a daň aj zaplatiť do 2.novembra 2020. Finančná správa podá pomocnú ruku tým, ktorí daň nebudú schopní uhradiť. Posilní aj služby call centra a rozšíri úradné hodiny na daňových úradoch.
SODB 2021: Domy a byty sčítavali aj počas leta
Počas letných mesiacov pokračovala prvá fáza najrozsiahlejšieho štatistického zisťovania – projekt SČÍTANIA OBYVATEĽOV, DOMOV A BYTOV 2021 (SODB 2021), ktorý sa realizuje na celom Slovensku v spolupráci so samosprávami.
Mesto Veľký Šariš sa stalo Európskym mestečkom športu 2021
Veľký Šariš sa zviditeľnilo na športovej mape Európy. Mesto získalo titul Európske mestečko športu 2021.
Osobnosťou slovenského pivovarníctva a sladovníctva sa stal Ján Čerkala
Tento ročník Pivnej korunky bol pre Pivovar Šariš výnimočným z viacerých dôvodov. Ocenenia si odniesli nielen pivné značky, ktoré sa na východe varia, ale aj Ján Čerkala, manažér pivovaru, ktorý sa stal Osobnosťou slovenského pivovarníctva a sladovníctva. Bránami pivovaru denne prechádza už takmer 40 rokov.
Uhlíková neutralita, výrazná redukcia plastov a šetrenie vody. Prazdroj mieri so stratégiou udržateľnosti do roku 2030
Plzeňský Prazdroj Slovensko pripíja Na budúcnosť! Spoločnosť prichádza s novou stratégiou udržateľného rozvoja, vďaka ktorej chce ešte viac znížiť vplyv svojho podnikania na krajinu. Okrem dosiahnutia uhlíkovej neutrality vo výrobe piva do roku 2030 sa zaväzuje využívať výlučne obnoviteľnú energiu, redukovať produkciu plastov a do líderskej pozície sa chce dostať aj v šetrení s vodou.
Prazdroj opäť zachraňuje gastro: Po 4-miliónovej injekcii z prvej vlny investuje do ďalšej pomoci pre podniky
"Slovenské gastro prežíva najťažší rok vo svojej novodobej histórii. Prvá vlna koronakrízy, ktorá všetkých prekvapila svojim rozsahom, zmietla so sebou takmer stovku našich partnerov. Mnohé ďalšie prevádzky z nej vyšli významne oslabené a aktuálne už čelia druhej vlne, počas ktorej bude pre ne situácia opäť mimoriadne dramatická.
Priority vzdelávania budúcnosti: WELLBEING, KONEKTIVITA A INOVÁCIE
Ako vidia budúcnosť vzdelávania rodičia? Aký je pohľad kultúrneho antropológa na Rómov a ich vzdelávanie? Čo si o digitalizácii vzdelávania myslí bývalý minister školstva? Aké inovácie čakajú Slovensko v sektoroch chémia a farmácia, kultúra a vydavateľstvo, či administratíva-ekonomika-manažment? Čo priniesla Prešovskému regiónu spolupráca so Svetovou bankou? A aké inšpirácie môže Slovensko načerpať zo vzdelávacieho systému v USA a na Islande?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.