Utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína | zajtra Dobromila

Aktuality o prešovskej MHD odteraz nájdete v novej info sekcii na stránke DPMP

Dopravný podnik mesta Prešov spustil na svojej web stránke novú informačnú sekciu. Cestujúci tu nájdu rôzne užitočné informácie a články o aktuálnych zmenách v MHD, či pripravovaných novinkách.

Na internetovej stránke Dopravného podniku mesta Prešov www.dpmp.sk pribudla nová sekcia s názvom Informácie z podniku. Cieľom je sprehľadniť a sprístupniť aktuality týkajúce sa cestovania v mestskej hromadnej doprave, ktoré budú odteraz zhromaždené na jednom mieste. Cestujúci sa tu však dočítajú napríklad aj o dôvodoch premenovania niektorých zastávok alebo o prípravách na kúpu nových autobusov.

Vozový park MHD v Prešove by mohli doplniť nové autobusy a elektrobusy
V súčasnosti prebieha proces verejného obstarávania na dodávku piatich elektrobusov, ktoré nahradia najstaršie midibusy. Zároveň sa obstaráva aj 15 dieselových autobusov (5 štandardných a 10 kĺbových), ktorých dodávka by značne omladila a stabilizovala vozový park. Verejné obstarávanie je však administratívne a časovo náročný proces, a preto prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Prešovský dopravný podnik má vo svojom vozovom parku 7 autobusov z Bratislavy, ktoré v auguste začali lakovať. Už čoskoro tak všetky budú jazdiť po meste v prešovských farbách.

Dopravný podnik mesta Prešov začal s renováciou označníkov na zastávkach

Označníky na zastávkach MHD, na ktorých sa nachádzajú informácie o odchodoch jednotlivých spojov, sa neraz stávajú terčom útokov vandalov. Tí strhávajú cestovné poriadky, ničia plexisklá a prelepujú dôležité informácie rôznymi nálepkami. Viaceré označníky v centre mesta preto čaká renovácia. Vymenia sa na nich plexisklá, opravia sa odpadkové koše, pribudne nový náter, a taktiež nové označovacie tabule s číslami liniek. Renováciou postupne prejdú označníky na zastávkach Poliklinika, Trojica, Na Hlavnej, Divadlo J. Záborského, Veľká pošta a Čierny most. Okrem týchto zastávok dostanú nový šat aj označníky na zastávke Centrum a Múzeum Solivar.

Viac užitočných informácií sa dočítate na www.dpmp.sk .

Mohlo by Vás zaujímať
Zavedenie nového systému parkovania v Prešove sa blíži
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú od nového roka historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Prípravy na zavedenie nového systému parkovania v prvých dvoch zónach pokračujú na plné obrátky.
Od januára 2021 zvýhodníme rezidentov aj v širšom centre mesta
Mesto Prešov pokračuje v prípravách na zavedenie nového systému parkovania, ktorý vstúpi do platnosti od januára 2021. K spoplatneným parkovacím miestam na uliciach v súčasnej centrálnej mestskej pribudnú aj ďalšie regulované parkovacie plochy. Prinášame Vám kompletný zoznam spoplatnených ulíc a počty parkovacích miest.
Vozidlá MHD v Prešove prechádzajú každý deň kompletnou dezinfekciou
Vo vozidlách MHD v Prešove sa každý deň odvezú tisícky cestujúcich. V čase šírenia ochorenia COVID-19 je preto jednou z prvoradých úloh Dopravného podniku mesta Prešov zabezpečiť, aby verejnosť cestovala v čistom, no predovšetkým v hygienicky nezávadnom prostredí.
Od 1. októbra 2020 sa mení trasa školského spoja H
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že od 1.10.2020 bude dočasne upravená trasa školského spoja H.
Čiastočná uzávierka Sekčovskej ulice od 5. do 7. októbra
Sekčovská ulica v Prešove bude v termíne od 5. do 7. októbra 2020 čiastočne uzavretá pre uloženie vodovodnej a kanalizačnej prípojky k novostavbe rodinného domu.
Na štyri dni sa uzavrie napojenie na Vranovskú ulicu pre smery Poprad a Košice
Na Vranovskej ulici v Prešove pokračujú v pokládke nových asfaltových vrstiev. V tejto súvislosti bude počas dvoch víkendov časť dopravy vedená po obchádzkových trasách.
Zmena organizácie dopravy na Vranovskej ulici sa dotkne aj linky MHD
Linka MHD č. 28 bude v sobotu 17.10.2020 premávať po obchádzkovej trase. Dôvodom je plánovaná pokládka nových asfaltových vrstiev na Vranovskej a Bardejovskej ulici v Prešove.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.