Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

V Prešove sa stretli členovia Spoločnosti Parkinson Slovensko

V Prešove sa koncom augusta uskutočnilo valné zhromaždenie Spoločnosti Parkinson Slovensko. Jej členovia si okrem stretnutia v priestoroch mestského úradu pozreli aj historické centrum nášho mesta a zašportovali si.

Spoločnosť Parkinson Slovensko združuje ľudí z celého Slovenska, ktorí sa po prvýkrát stretli v Prešove, aby si vymenili skúsenosti, navzájom sa povzbudili a rozvíjali spoločenské kontakty i pohybové aktivity. Toto občianske združenie vzniklo v roku 2009 z iniciatívy pacientov postihnutých Parkinsonovou chorobou. Dostáva sa do povedomia verejnosti rôznymi akciami, a to najmä počas Svetového dňa Parkinsonovej choroby.

Členovia ligy Parkinson Slovensko sa stretli v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove, kde sa im prihovoril viceprimátor Vladimír Feľbaba. Po prehliadke historických pamiatok mesta Prešov členovia ligy odštartovali prvý ročník bowlingového turnaja Parkinson Slovensko. Z Prešova sa vybrali aj na Domašu, kde si nenechali ujsť plavbu loďou Bohemia.

„Keď to podmienky a zdravie dovolia, bowling bude pravidelne rozdávať radosť z hry, ale aj zo spoločných stretnutí. Pevne verím, že sa naši hostia cítili u nás dobre a odniesli si z východu nezabudnuteľné zážitky, " hovorí Viera Vrábľová, ktorá koordinovala prešovské stretnutie Spoločnosti Parkinson Slovensko. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.

Cieľom Spoločnosti Parkinson Slovensko je pomáhať parkinsonikom prekonávať a kompenzovať dôsledky ich postihnutia, pomáhať prekonávať psychické bariéry, poskytovať informácie a poradenstvo, stretávať sa a nadväzovať kontakty v regionálnych kluboch, rozvíjať športové pohybové aktivity a byť podporou pre jednotlivých členov, nakoľko spolupracuje s lekármi, farmaceutmi či odborníkmi zo sociálnej oblasti.

Mohlo by Vás zaujímať
V mestských lesoch bol videný medveď, mesto prosí občanov o opatrnosť
V prešovských mestských lesoch, v Malom Borkúte, bol počas uplynulého víkendu videný medveď.
Pošta 4 v Prešove upravila otváracie hodiny pre verejnosť
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. augusta 2022 boli v pobočke Pošty 4 upravené otváracie hodiny pre verejnosť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK