Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Tatran Prešov získal Slovenský pohár

Hádzanári Tatrana Prešov sa stali držiteľmi Slovenského pohára pre ročník 2019/20. Vo finálovom stretnutí turnaja Final 4 v Bardejove zvíťazili vysoko 29:12 (14:5) nad Považskou Bystricou, ktorej tak oplatili minuloročné víťazstvo zo vzájomného zápasu po kontroverznom sedmičkovom rozstrele.

Tatran získal v poradí 16-ty Slovenský pohár v ére samostatnosti, od jeho vzniku v roku 1971 je to celkovo už 23. pohárová trofej pre zelenobielych. Tatran je suverénne najúspešnejším klubom v 42. ročníkoch pohára, vyhral 16 z posledných 19-tich trofejí. Najlepšími strelcami tohtoročného finálového duelu sa stali Lucijan Fižuleto a Tomáš Rečičár, ktorí zaznamenali po päť gólov.

SP – finále: Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 29:12 (14:5), hralo sa v Bardejove

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti, Vaško – Santos 4, Fech, Linhares 4, Krok, Rečičár 5, Hozman 1, Fižuleto 5, Michalka 1, Grzentič, Hernandez 4, Jaballah 4, Carapkin 1, Rábek

Priebeh: 0:1, 8:1, 12:2, 12:4, 16:5, 20:6, 26:7, 28:12.

Bez Pedra Pacecha, ktorý sa zranil v sobotnom semifinále (ale aj dlhodobejších maródov Olivera Rábeka a Nina Grzentiča, ktorí však figurovali na súpiske), nastúpili prešovskí hádzanári na finálový zápas Slovenského pohára. A bola to práve Pacechova alternácia na poste strednej spojky Lucijan Fižuleto, ktorý dvoma gólmi odštartoval šesťgólový obrat Tatrana z 0:1 na 6:1 v úvodnej desaťminútovke duelu. Tréner Považanov Václav Straka reagoval oddychovým časom, ani ten jeho zverencom nepomohol. Svoj druhý gól pridali až v 15. minúte, keď zo sedmičky Vallo znižoval na 2:8. Tatran ale zápasu dominoval, divákov bavil rýchlou hádzanou a pekným zakončením. V 20. minúte bol náskok zelenobielych už dvojciferný (12:2), na polčasovú prestávku napokon odchádzali s deväťgólovým rozdielom (14:5).

V úvode druhého polčasu sa viacerými zákrokmi vyznamenali brankári na oboch stranách, Igora Čuprynu neprekonali hráči Považskej Bystrice dlhých takmer desať minút. To už Tatran viedol 20:5 a o osude finálového zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Zverenci Slavka Golužu však pokračovali v koncentrovanom výkone, ďalšie výborné zákroky pridal aj striedajúci gólman Marcos Colodeti, na druhej strane padali pekné góly a tak sa zelenobieli napokon zo zisku trofeje tešili po konečnom 17-gólovom víťazstve 29:12.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti vyrovnali semifinálovú sériu
V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov druhými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali v 5-setovej dráme 3:2 (25:16, 25:19, 18:25, 20:25, 15:11). V sérii na 3 výhry je stav vyrovnaný 1:1. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 1:1.
Prešovským volejbalistom po dvoch rokoch ušlo finále, zahrajú si o bronz
Vo štvrtok pokračovala Niké Extraliga mužov štvrtými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov opäť hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali reagovať na 2-setové manko, ale napriek vyrovnaniu padli v tajbrejku po setoch (21:25, 23:25, 25:22, 25:23, 12:15). Museli sa skloniť pre súperom, ktorý ich po výhre 3:1 na zápasy poslal do série o bronzové medaily. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 2:2.