Utorok, 27. október 2020
Meniny má Sabína | zajtra Dobromila

STD Domaša Tour bude opäť o dokonalom cyklistickom zážitku

STD Domaša Tour napíše 6. septembra piatu kapitolu. Na výkonnostných, aj amatérskych cyklistov čaká 73 kilometrov dlhá trať. Súčasťou podujatia bude tiež detská verzia pretekov. Pripomenieme, že on line registrácia prebieha do 30. augusta.

Domaša Tour
Domaša Tour

V priebehu štyroch ročníkov sa STD Domaša Tour zaradila medzi najprestížnejšie neprofesionálne cyklistické podujatia na Slovensku, ktoré lákajú aj jazdcov z okolitých krajín. TOP referenciou je skvelé organizačné zabezpečenie podujatia, vďaka ktorému sa môžu cyklisti výhradne sústrediť na svoj výkon a pretekanie. Keďže preteky majú zároveň vysokú športovú úroveň, vzniká dokonalá mozaika.

Napriek tomu, že tento rok do športového života vo všetkých odvetviach zasiahla koronakríza, STD Domaša Tour sa jazdiť bude. „Vždy si po pretekoch sadneme, vyhodnocujeme a kladieme si otázku, či ideme aj do ďalšieho ročníka. Vzhľadom na reakcie cyklistov, vrátane zvyšujúcej sa účasti, sme mali už minulý rok jasno v tom, že 5. ročník zorganizovať chceme. Pravdou je, že kvôli koronakríze sme museli spozornieť, ale septembrový termín sa pre nás nakoniec ukázal ako výhoda. Hoci situáciu stále pozorne sledujeme, veríme, že do 6. septembra sa nič zásadné nezmení, “ uviedol riaditeľ STD Domaša Tour Marián Janič.

Štart bude tradične v rekreačnej oblasti Domaša – Dobrá. Počas 73 kilometrov čaká na cyklistov rovinatý, resp. mierne vlnitý terén. Karty pre poradie v celkovom hodnotení sa začnú rozdávať predovšetkým v 2,2 kilometra dlhom stúpaní pri obci Detrík. „Doteraz sme v každom z ročníkov trať menili, ale tento rok ostane prvýkrát rovnaká. Vychádzali sme v prvom rade z reakcii pretekárov, ktorí voči nej nemali výhrady, práve naopak, ocenili jej dĺžku, aj profil. Keďže počas prvej vlny pandémie nebolo veľa možností, ako tráviť voľný čas, mnohí ho trávili na bicykli, preto je predpoklad, že aktuálny ročník by mohol byť výkonnostne na ešte vyššej úrovni. Mnoho pretekov muselo byť zrušených alebo sa nekonali a o to viac radi privítame všetkých na STD Domaša Tour, “ dodal s úsmevom M. Janič.

Pridanou hodnotou STD Domaša Tour je fakt, že prihlásiť sa môžu aj cyklisti, ktorí nie sú registrovaní v kluboch, resp. sa nezúčastňujú pretekov pravidelne. Sú však fanúšikmi cyklistiky, sledujú ju v televízii, jazdia rekreačne, ale nikdy si nevyskúšali pretekanie v pelotóne. V nedeľu – 6. septembra však majú jedinečnú šancu zažiť to. „Od prvého ročníka si dávame záležať na tom, aby sme vytvorili priestor aj pre amatérskych rekreačných cyklistov. Viacerí z nás organizátorov aktívne jazdia a teda vieme, čo to znamená byť súčasťou balíka. Atmosféra, kedy vám na trati asistujú sprievodné vozidlá, križovatky sú zabezpečené... , je úplne iná, ako keď si len tak priateľmi vyrazíte odkrútiť pár desiatok kilometrov. Mnohí nám potvrdili, že jazdiť v pelotóne bolo pre nich zážitkom, pretože to, čo dovtedy sledovali iba v televízii, mohli konečne zažiť na vlastnej koži, “ reagoval Rastislav Košalko z Vranovských vydier, ktoré sú hlavným organizátorom.

Počas toho, ako bude pelotón na ceste, sa už tradične v spolupráci so ZŠ Bernolákova uskutoční Detská STD Domaša Tour. Súťažiaci sa môžu prihlásiť v troch vekových kategóriách, v rámci ktorých bude odstupňovaná náročnosť tratí. „Deti chcú tiež so spontánnou radosťou im vlastnou bicyklovať a pretekať. Každý rok sa na to tešia a my veľmi radi pre nich detskú verziu pretekov vždy pripravíme. Vďaka tomu sa nám z akcie podarilo urobiť rodinné podujatie, pretože takto si na svoje prídu všetci fanúšikovia cyklistiky, dospelí, aj deti, “ zdôraznil R. Košalko.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Favoriti bez straty bodu!
Za dodržania najprísnejších platných opatrení ÚVZ SR pokračovali hokejbalisti zápasmi 3. a 4. kola. Rozhodnutím organizátora 3b PHbL sa však všetky zápasy 3b Prešovskej Hokejbalovej Ligy, až do odvolania budú hrať bez divákov.
Prešovskí Panteri využili poslednú možnosť súťažiť. Z Lučenca si odnášajú 18 titulov majstrov Slovenska.
Napriek tomu, že situácia okolo nového koronavírusu rušila športovcom plány, prešovskí Panteri dostali možnosť predviesť svoju formu z letnej prípravy na Majstrovstvách Slovenska.
Bajkalská ulica bude od 5. októbra čiastočne uzavretá
Bajkalská ulica bude v termíne od 5. do 16. októbra 2020 čiastočne uzavretá. Dôvodom je uloženie tepelnej prípojky pre nájomné bytové domy.
Prešovskí volejbalisti v bitke o východ zdolali Košice 3:1. Úspešný debut Kardoša
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov zaznamenali úspešný vstup do extraligovej sezóny 2020/21. V jedinom sobotňajšom zápase 2. kola vyhrali zverenci Mareka Kardoša vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1. Kardoš tak zaznamenal víťazný debut na lavičke Šarišanov.
Prešovskí volejbalisti po úspešnom víkende na čele tabuľky
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami volejbalovej extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. Líderskú pozíciu si poistili v nedeľňajšej dohrávke 1. kola na palubovke VK OSMOS Prievidza po rovnakom výsledku 3:0 a za 24 hodín získali 6 bodov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.