PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19074/hadzanari_tatrana_presov_zvitazili_nad_tarnovom-_caka_ich_turnaj_v_mielci.html

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad Tarnovom, čaká ich turnaj v Mielci

Aj v druhom domácom prípravnom zápase pred novou sezónou hádzanári Tatrana Prešov uspeli. Po tíme Kaliszu porazili ďalší poľský celok SPR Tarnow 29:23 (12:5, 19:15).

Aj tento zápas sa hral bez divákov na 3 x 20 minút. V zostave Tatrana sa premiérovo predstavila stredná spojka Lucijan Fižuleto. Najviac presných zásahov opäť zaznamenal Oliver Rábek, ktorý strelil sedem gólov.

V piatok odcestujú zverenci trénera Slavka Golužu na turnaj do poľského Mielca, kde ich čakajú tri zápasy. Ten prvý v piatok 14. augusta proti tímu Gornik Zabrze. Zvyšné dva duely odohrajú v sobotu 15. augusta.

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Vaško – Rábek 7/4, Jaballah 1, Linhares 5, Rečičár, Pacheco 4, Fižuleto 2, Hozman 1, Hernandez 2, Santos 3, Michalka, Grzentič 4, Fech, Carapkin

„V zápase sme sa snažili rotovať všetkých hráčov. Chlapci hrali dobre, ale je tu samozrejme ešte veľký priestor na zlepšovanie. Dôležité je, že sme vyhrali, nikto sa nezranil a ideme ďalej. Už o pár dní nás čaká zaujímavý turnaj s náročnými súpermi, “ uviedol Slavko Goluža, tréner Tatrana.

 
12.8.2020 | Autor: Tatran Prešov | Šport | čítané: 329 krát