Piatok, 25. september 2020
Meniny má Vladislav | zajtra Edita

Na šachovom turnaji Prešov OPEN 2020 opäť dominovali Poliaci

Aj počas 13. ročníka obľúbeného šachového turnaja Prešov Open, ktorý sa uskutočnil pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej v priestoroch Hotela Senátor, sa najviac darilo poľským šachistom.

13. ročník Prešov Open 2020 sa môže pýšiť rekordnou účasťou 93 hráčov. Tí víťazili vo všetkých kategóriach hodnotených podľa ELO systému. Pohár pre absolútneho víťaza si odniesol mladý 25-ročný poľský medzinárodný majster IM Damian Lewtak, ktorý sa zároveň stal víťazom kategórie nad 2000 ELO a "prevalcoval" zvyšok štartovného poľa. Po sérii 6 výhier mu na presvedčivé víťazstvo so 6,5 bodmi z možných 7 stačila remíza s minuloročným víťazom tiež z Poľska, Ryzsardom Kasperekom, ktorý skončil druhý.

Vynikajúci výsledok dosiahol mladý hráč MŠK Vranov nad Topľou Jozef Fenik, na poslednú chviľu zaradený do turnaja, ktorý so 6 bodmi skončil tretí, len s nižším pomocným hodnotením ako druhý Kasperek, a získal aj pohár pre najlepšieho hráča Prešovského kraja.

Až na celkovo šiestom mieste a piatom v najvyššej ELO kategórii skončil najvyššie nasadený domáci favorit, medzinárodný veľmajster GM Mikuláš Maník s 5,5 bodmi. V celkovom poradí ho predstihol, aj vďaka vzájomnej remíze v poslednom kole, iba 16-ročný poľský hráč Michal Redzizsz s ELOm 1972, ktorý zároveň zvíťazil v kategórii do 2000 ELO.

V nej sa veľmi dobre darilo aj najlepšej žene podujatia, domácej hráčke a FIDE majsterke Ivane Sedlákovej zo Slávie PU Prešov, ktorá skončila v tejto silne obsadenej kategórii na 2. mieste, pred mladou iba 16-ročnou Poľkou Oliwiou Mirowskou. Obe získali 5 bodov. Najnižšiu kategóriu do 1800 ELO opäť ovládol mladý Poliak, 18-ročný Piotr Sygulski, pred prekvapením turnaja, domácim matadorom Michalom Gajdošom a Kamilom Wolakom.

V kategórii „Senior“ zvíťazil Ladislav Galvánek z Kysuckého Nového mesta, najlepším hráčom do 15 rokov sa stal Michal Syrkiewicz a ženskou hráčkou Júlia Wolak, obaja z Poľska.

Turnaj mal okrem vysokej športovej úrovne aj rekordnú účasť 93 hráčov, z toho 15 z Poľska, 3 z Čiech a prvýkrát aj zo Švajčiarska. Pre súčasnú náročnú situáciu museli organizátori z usporiadajúceho klubu PŠK Tatran DASON Prešov odmietnuť niekoľko ďalších športovcov, aby dodržali hygienické a preventívne opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Tí, ktorí sa turnaja Prešov Open 2020 nezúčastnili, však majú šancu zahrať si otvorené Majstrovstvá SR, ktoré budú v Hoteli Javorná na Drienici v termíne od 7. do 15. augusta 2020 pod taktovkou ŠK Sabinov.

Z reakcií domácich i zahraničných účastníkov bolo aj napriek prísnym hygienickým opatreniam cítiť veľkú spokojnosť s úrovňou i priebehom turnaja, ktorý rozhodoval Miroslav Kováčik a za organizátorov zastrešovali Jaroslav Bánoci a Daniel Kovaľ z usporiadajúceho klubu.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako prežil korona situáciu najväčší karate klub na Slovenku - Junior Prešov?
Ohľadom situácie v najväčšom karate klube v dobe obmedzení spojených s korona vírusom, sme sa porozprávali s trénerom karate klubu Junior Prešov, Ľubom Čiernikom.
3b PHbL: Hokejbal z mapy športov v meste zatiaľ nevymizne!
Za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ SR (COVID- 19), začala v novodobej ére písať svoju ôsmu kapitolu mužská 3b Prešovská Hokejbalová liga, ktorá sa aj v tomto súťažnom ročníku môže neoficiálne nazvať Východoslovenskou. Štartujú v nej totiž mužstvá od Trebišova, cez Košice, domáci Prešov, až po Bardejov. Žiaľ po minulej sezóne sa počet účastníkov znížil na sedem, keď mužstvo HMHK bauska Vranov nad Topľou postúpili do najvyššej hokejbalovej súťaže na Slovensku (SHbE) a naopak, druhé mužstvo z neďalekých Košíc WARRIORS rieši interné problémy. Žiaľ, ani sľubovaný príchod mužstiev z Popradu a Humenného sa nepodarilo zrealizovať, hlavne po logistickej stránke. Obhajcom majstrovského titulu je mužstvo HBK SENATORS Trebišov.
EuroVelo 11 – Cyklotrasa pre všetkých
Výstavba medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo 11, ktorá vedie naprieč celým Prešovským krajom každoročne napreduje. Aj v tomto roku pribudli nové úseky v katastri obcí Veľký Šariš a Pečovská Nová Ves. Do roka by mali byť touto trasou prepojené aj tri mestá v Prešovskom kraji. Po dokončení úseku v Šarišských Michaľanoch sa cyklisti dostanú po cykloželeznici z Prešova cez Veľký Šariš až do Sabinova.
STD Domaša Tour bude opäť o dokonalom cyklistickom zážitku
STD Domaša Tour napíše 6. septembra piatu kapitolu. Na výkonnostných, aj amatérskych cyklistov čaká 73 kilometrov dlhá trať. Súčasťou podujatia bude tiež detská verzia pretekov. Pripomenieme, že on line registrácia prebieha do 30. augusta.
Na štart Prešovského cyklomaratónu sa po 6. raz postavia malí aj veľkí cyklisti
Obľúbené cyklistické podujatie sa uskutoční 5. septembra 2020. Vítaní sú všetci, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a zašportovať si.
3b CUP Prešov 2020 korisťou HBC ASSASSINS Prešov
Za dodržania prísnych bezpečnostných nariadení ÚVZ SR, sa počas uplynulého víkendu konal už 6.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja 3b CUP Prešov 2020, ktorý je vlastne predprípravou pred novým súťažným ročníkom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy, ktorá po svojom obnovenom zrode odštartuje už 13.septembra 2020, svojou v poradí ôsmou sezónou.
Tatran Prešov získal Slovenský pohár
Hádzanári Tatrana Prešov sa stali držiteľmi Slovenského pohára pre ročník 2019/20. Vo finálovom stretnutí turnaja Final 4 v Bardejove zvíťazili vysoko 29:12 (14:5) nad Považskou Bystricou, ktorej tak oplatili minuloročné víťazstvo zo vzájomného zápasu po kontroverznom sedmičkovom rozstrele.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.