PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19053/v_centre_presova_vas_pocas_leta_osviezia_fontany_a_vodna_hmla.html

V centre Prešova vás počas leta osviežia fontány a vodná hmla

Prešovčania a návštevníci mesta sa počas horúcich letných dní môžu schladiť pri fontánach alebo pri rozprašovači vodnej hmly.

Počas letných horúčav prinášajú v Prešove osvieženie nielen mestské fontány, ale aj vodná brána, ktorá je osadená v Južnom parku na Hlavnej ulici.

Prešovčanom je počas leta k dispozícii Neptúnová fontána na Hlavnej ulici, fontána Divízia na Masarykovej ulici, fontána Opál na ulici Martina Benku, fontána Šváby na Švábskej ulici, fontána Mládeže na Námestí Mládeže, fontána Centrál na ulici Čsl. Armády, fontána Družba v parku za Námestím Kráľovnej pokoja, fontána Centrum na Prostějovskej ulici v NS Centrum a fontána ZŠ Šmeralova.

Z dôvodu prevencie pred prípadným šírením ochorenia COVID-19 ostávajú štyri picie fontány odstavené počas celého leta. Ide o fontány s pitnou vodou Hríb, Lekno a Mušľa na Hlavnej ulici a fontánu Dargovská na Dargovskej ulici.

Prevádzkovanie fontán v Prešove zabezpečuje spoločnosť O. S. V. O. comp. a.s.

Z technických príčin je odstavená fontána SNP na Námestí mieru a fontána Angelinum v Parku Angelinum na sídlisku Sekčov.

 
31.7.2020 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | čítané: 353 krát