Piatok, 25. september 2020
Meniny má Vladislav | zajtra Edita

Rodiny z bytov v okolí Mukačevskej 7 dostanú od mesta finančný príspevok

Mesto Prešov finančne odškodní rodiny z troch bytoviek na Mukačevskej ulici, ktoré boli čiastočne zasiahnuté tragickým výbuchom plynu v decembri 2019. Výška príspevku na jednu bytovú jednotku predstavuje 540 eur.

Tragický výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove otriasol celým Slovenskom. Obyvatelia bytovky č. 7 prišli o strechu nad hlavou aj o všetko čo vo svojich bytoch mali. V zložitej situácii sa ocitli aj obyvatelia susedného vchodu č. 9, ktorí museli z dôvodu bezpečnosti na čas opustiť svoje byty. Medzi týchto ľudí bolo do konca februára 2020 prerozdelených 5 117 269, 51 eur, ktoré sa podarilo vyzbierať na oficiálnom účte mesta Prešov vďaka nezištnej pomoci ľudí zo Slovenska aj zo zahraničia.

Mesto Prešov sa teraz rozhodlo odškodniť aj ostatných ľudí z Mukačevskej ulice, ktorým po výbuchu zostali porozbíjané okná, alebo mali inak poškodené interiéry svojich bytov. „Napriek tomu, že poisťovne vo väčšine prípadov preplatili týmto ľuďom škody na majetku, chceli sme im finančne prispieť a morálne ich odškodniť. Príspevky vyplatíme v zmysle nášho všeobecne záväzného nariadenia správcom bytových domov, ktorí peniaze rozdelia medzi vlastníkov bytov, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto na tento účel vyčlenilo 115 020 eur z dotácií od tretích strán, vrátane miest a obcí, ktoré boli poskytnuté v súvislosti s mimoriadnou udalosťou na Mukačevskej ulici a neboli súčasťou oficiálnej zbierky pre ľudí dotknutých výbuchom plynu.

V bytových domoch číslo 3, 5, 11, 13, 15, 17 bude príspevok poskytnutý vlastníkom všetkých bytových jednotiek a v bytových domoch 19, 21, 23, 25 bude príspevok poskytnutý vlastníkom bytových jednotiek, v ktorých bola spôsobená škoda. Pri tomto určovaní sa vychádza z podkladov doručených správcom. Výška príspevku na jednu bytovú jednotku je 540 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.