Piatok, 25. september 2020
Meniny má Vladislav | zajtra Edita

Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva

(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.

Prešovskí poslanci dnes mali schvaľovať finančné odškodnenie vo forme dotácie pre vlastníkov bytov na Mukačevskej ulici 3, 5, 11, 13, 15, 17 a tých vlastníkov bytov v bytových domoch na Mukačevskej 19, 21, 23 a 25, v ktorých bola spôsobená škoda pri výbuchu plynu v decembri minulého roka.

“Mali sme možnosť kúpiť 7 autobusov z Bratislavy za 42 tisíc eur, ktoré má v súčasnosti Dopravný podnik mesta Prešov iba zapožičané. Je to veľmi výhodná ponuka, o ktorú nechceme prísť nakoľko môžeme ušetriť viac ako 25 tisíc eur ročne na nájomnom za tieto vozidlá. Väčšina poslancov však na rokovaní chýbala, čím Prešovčanom ukázali ako im záleží na našom meste, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Prešovskí poslanci dnes mali rozhodovať aj o schválení financií v objeme 160 tisíc eur na opravy havarijných stavov v meste. 24 mestských poslancov z troch poslaneckých klubov sa však rokovania mestského zastupiteľstva nezúčastnilo, čím cielene zmarili celý priebeh zasadnutia. Išlo o členov týchto poslaneckých klubov:

1. Poslanecký klub OĽANO a nezávislí
2. Poslanecký klub SMER – SD, MOST-HÍD a nezávislí poslanci
3. Poslanecký klub Nezávislí kandidáti, SPOLU – občianska demokracia, ŠANCA

Vedenie mesta Prešov považuje prístup 24 poslancov za nezodpovedný, nakoľko ich povinnosťou je zúčastňovať sa na zasadnutiach mestských zastupiteľstiev, na ktorých rozhodujú o fungovaní mesta a jeho budúcnosti. Dnešným bojkotovaním rokovania vyslali znepokojivý signál všetkým obyvateľom mesta, ktorých záujmy reprezentujú ako ich volení zástupcovia.
Na neúspešnom rokovaní Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dňa 21.7.2020 sa prezentovali poslanci Pavol Neupauer, František Oľha, Vladimír Feľbaba, Rudolf Dupkala, Rastislav Mochnacký, Renáta Fedorčíková a Zuzana Bednárová.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.