Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Záujem o destináciu Horný Zemplín výrazne stúpol

Záujem o destináciu Horný Zemplín výrazne stúpol. Dôkazom toho sú nielen takmer vypredané ubytovacie kapacity v regióne, ale aj výrazne zvyšujúca sa návštevnosť webovej stránky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ), na ktorej nájdu záujemcovia cenné informácie.

„Keďže sme web aktualizovali a naplno spustili vlani v polovici augusta, pre porovnanie sme si v tomto prípade zobrali dva mesiace – marec a jún tohto roka. Čo sa týka používateľov, v mesiaci jún vzrástol ich počet oproti marcu o 5200. Výrazne sme si polepšili aj v počte zobrazení stránky. V rámci sledovaného obdobia stúpol približne o 400 % a v júni sa tak dostal na úroveň takmer 10.000, “ vyčíslila výkonná riaditeľka OOCR HZ a HŠ Michaela Zdražilová.

Najčastejšie sa návštevníci na web „prekliknú“ zo sociálnych sietí. „Práve prostredníctvom nich sa snažíme komunikovať všetky dôležité témy a novinky, “ poznamenala. Najväčšie zastúpenie zo všetkých návštevníkov majú samozrejme Slováci, potom sú to ľudia z anglicky hovoriacich krajín a Čiech. „V tomto roku plánujeme z účelovej dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR zrealizovať práve anglickú mutáciu webovej stránky, “ spomenula.

Záujemcovia nájdu na webe okrem zaujímavých aktualít aj prehľady podujatí, ktoré sú zverejňované v dvojtýždňových intervaloch. Vďaka zoznamu atraktivít získajú prehľad o kultúrnych, historických i prírodných danostiach regiónu. Nájdu si tam zaujímavé tipy na pešiu turistiku či cyklotrasy. Nechýba ani kompletný zoznam vyhliadkových veží, náučných chodníkov, rančov či prevádzkovateľov motokárových dráh.

„Pre návštevníka územia je veľmi dôležité vedieť, kde sa môže ubytovať a najesť. Na portáli máme preto zverejnený kompletný prehľad stravovacích a ubytovacích zariadení, ktorý stále aktualizujeme. V regióne máme aj veľmi aktívne turistické informačné centrá, ich zoznam nájdu záujemcovia tiež na webe, “ priblížila s tým, že aj počas nasledujúceho obdobia chystajú ďalšie novinky.

„Máme za to, že Horný Zemplín má návštevníkom stále čo ponúknuť. Toto obdobie, počas ktorého evidujeme na celom území zvýšenú mobilitu turistov, môžeme využiť vo svoj prospech a ukázať im, že stráviť dovolenku v našom regióne sa oplatí, “ pripomenula s tým, že v prípade ubytovania je potrebná včasná rezervácia, keďže kapacity sa pomaly míňajú. V regióne sa nachádza tiež množstvo atraktivít vhodných na jednodňové výlety.

Brekovský hrad

Brekovský hrad
Domaša
Drevený chrám v obci Potoky
Knieža Laborec
Sninský kameň
Mohlo by Vás zaujímať
Vyhliadková veža na Dukle láka po znovuotvorení
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí.
Objavte Poloniny
Občianske združenie Take naše vymýšľa a realizuje nápady v oblasti cestovného ruchu a regionálneho rozvoja na Východnom Slovensku. Predstavujú nový projekt Objavte POLONINY, ktorý vymysleli počas obdobia celonárodného pokoja.
7 pikošiek zo severovýchodu Slovenska
Každá správna turistická destinácia či mesto má okrem serióznych pamiatok aj legendami a zvláštnosťami opradené atrakcie, nazývané aj pikošky. Severovýchod Slovenska - Bardejov a okolie má takýchto pikošiek lákajúcich turistov dostatok.
Vodné športy na Domaši
Domaša je predurčená na prevádzku vodných športov. Dobré poveternostné podmienky lákajú najmä milovníkov jachtingu a windsurfingu. Čoraz častejšie sa objavujú aj vyznávači kitesurfingu. Okrem návštevníkov Domaše, ktorí prídu cielene s vlastným vybavením užiť si športový zážitok, poskytujú miestni prevádzkovatelia aj zapožičanie športového náradia.
Severovýchod Slovenska spustila projekt Otvorené chrámy
Na území Prešovského kraja nájdu návštevníci vyše tri desiatky drevených kostolov, ktoré tvoria osobitnú skupinu sakrálneho a pamiatkového fondu Slovenska. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska, preto počas tejto sezóny, spustila projekt Otvorené chrámy. Jeho cieľom je sprístupniť architektúru drevených chrámov širokej verejnosti.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.