Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“

Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.

Festival Filmová noc na hrade - FNNH, ktorý je známy aj tým, že sa odohráva v historickom areáli Hradu Šariš v okrese Prešov, má za sebou úspešnú 8 ročnú šnúru. Po prvýkrát v ére festivalu však organizátori rozhodli, že jedno leto vynechajú. K tomuto neľahkému kroku pristúpili predovšetkým z dôvodu pretrvávajúcich obmedzení súvisiacich s hrozbou šírenia koronavírusu. Okrem toho by bolo obzvlášť náročné udržať kvalitu podujatia, nakoľko súčasná korona kríza spôsobila aj výpadok financovania zo strany súkromných a verejných partnerov festivalu.

Dobrou správou pre všetkých návštevníkov je, že 9. ročník sa nezruší, ale presunie sa na rok 2021 s nezmenenou témou: KOMERCIA – UMENIE. Organizátori podujatia už teraz pracujú na jeho príprave, vrátane nových projektov. Počas tohto leta však fanúšikovia festivalu o filmový zážitok pod holým nebom neprídu. Po minuloročnom veľkom úspechu autokina pod hradom, s filmovým titulom Loli paradička, sa totiž organizátori rozhodli, že túto akciu usporiadajú opäť. Pripravený majú celovečerný film, ktorý sa bude rovnako ako vlani premietať za účasti tvorcov pod Hradom Šariš. Bližšie informácie vrátane júlového termínu premietania nájdete už čoskoro na stránke www.filmovanocnahrade.sk.

Organizátori majú pre fanúšikov aj ďalšie prekvapenie v podobe vylepšeného a rozšíreného podujatia Síkrit kino FNNH, ktoré sa teší u návštevníkov čoraz väčšej obľube. "Každým rokom navštevovanejšiu sekciu Síkrit Kino sme sa tento raz rozhodli použiť pre celé podujatie, ktoré ponesie názov Síkrit FNNH, “ načrtol jeden z organizátorov Peter Vlkovič.

Podstata tejto akcie spočíva v tom, že záujemcovia sa zaregistrujú na stránke, pričom vopred nepoznajú čas, miesto, ani názov filmu, ktorý sa bude premietať. „Stačí ak zadáte svoju e-mailovú adresu na našom známom webe www.filmovanocnahrade.sk a my Vám neskôr prezradíme dátum podujatia a pozveme Vás i Vašich blízkych na Síkrit FNNH 2020. Ak ste sa ešte nezaregistrovali, neváhajte a urobte tak už teraz. Určite sa máte na čo tešiť." Dodal Peter Vlkovič.

Návštevníci festivalu Filmová noc na hrade mohli počas ôsmich rokov vidieť celkom 578 filmov (vrátane krátkych aj dlhometrážnych) a vychutnať si 36 hudobných vystúpení umelcov. Okrem toho festival ponúkol množstvo diskusií, prednášok, workshopov, chill out zón, rozhlasových zón, detských kútikov s kompletnou starostlivosťou o deti. Viaceré filmy pritom boli uvedené v celonárodnej premiére a niektoré snímky dokonca v celosvetovej festivalovej premiére. Išlo o významné slovenské filmové diela svetového rázu, pričom nechýbali živé diskusie pre fanúšikov za účasti hostí a tvorcov. "Som veľmi rád, že ja ako východňar, ktorý sa na milovaný východ Slovenska vždy rád vracia, som mohol vystúpiť práve na festivale FNNH 2019. Pre mňa aj pre bratov Geisbergovcov to bolo veľmi príjemne hranie priamo na hradnom vrchu. Zároveň som však smutný, no zároveň potešený, že projekt sa toto leto síce neuskutoční, avšak presunie sa na nasledujúci rok. Veľmi ma potešilo, že organizátori sa tento rok rozhodli urobiť projekt Síkrit FNNH a veľa iných aktivít na východze. Pevne verím, že to pritiahne množstvo našincov nie len z okolia, “ uviedol Daniel Špiner, hudobný hosť festivalu FNNH 2019.

Autor foto: Martin smARTin Švec.

Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Obraz do nového bytu
Rodiny, ktoré prežili minuloročnú tragédiu na Mukačevskej ulici, museli začať úplne odznova. V Galérii Caraffka pre nich pripravili výnimočnú výstavu, ktorá im bude pripomínať pomoc a oporu, ktorú našli nielen v Prešovčanoch, ale aj vo všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.
ARTIS festival - hráme pre radosť
ARTIS festival je v Prešove už sedem rokov neodmysliteľne spojený s letom a s koncertami v Ortodoxnej synagóge.
Návštevníkov kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou prekvapí slovenský unikát
Krajské múzeum v Prešove – Kaštieľ Hanušovce nad Topľou vystavuje jedinečný komplet predmetov svadobného vena rodu Dessewffy. Tento unikátny súbor osobných predmetov odhaľuje intimitu rodiny a podľa zástupcu riaditeľa múzea Samuela Brussa ho môžeme považovať za jeden z najvýznamnejších na Slovensku. Návštevníci tu uvidia napríklad zásnubný prsteň, rodové striebro či osobné tkaniny a bielizeň nevesty.
V novom videoklipe Superhrdina z dielne dua PACI PAC dobro zvíťazilo nad zlom
Úspešní pesničkári PACI PAC, ohlásili skvelé správy! Okrem nového videoklipu Superhrdina, v ktorom sa úlohy záporáka zhostil známy slovenský herec Roman Pomajbo, veselá dvojica zverejnila i nové dátumy úspešného turné, Paci Pac a kamaráti, ktoré bolo kvôli pandémii prerušené. Deti i rodičia sa čoskoro dočkajú aj nového cédečka!
Piate vydanie Turistických novín Prešovského kraja je už v obehu
Množstvo tipov na výlety, zaujímavé rozhovory a novinky z oblasti cestovného ruchu. Menovaným témam sa venuje 5. číslo Turistických novín Prešovského kraja, ktoré vydáva a distribuuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
Peter Juhás kvôli videoklipu k skladbe Mávam vyskočil z lietadla!
Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa do povedomia dostal vďaka účinkovaniu v speváckej súťaži Hlas Česko Slovenska, vydáva v poradí už druhý singel z pripravovaného albumu. Kým prvotina ''Ty ani nevieš'' sa zrodila za podpory Jany Kirschner, novinku “Mávam“ mladý talent púšťa do sveta sám.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.