Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Minister školstva a primátorka Prešova navštívili 3 školy ešte pred ich otvorením

Mesto Prešov otvorí školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti podľa plánu. Od 1.6.2020 sa vrátia deti a žiaci do 31 materských a základných škôl vo všetkých mestských častiach.

Základné aj materské školy v Prešove sa počas uplynulých dvoch týždňov svedomito pripravovali na otvorenie. Dnes sa o tom prišiel do nášho mesta osobne presvedčiť minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, ktorý aj s primátorkou Prešova Andreou Turčanovou navštívil jednu materskú a dve základné školy. „Predstava, ktorú sme mali o kreativite učiteľov a riaditeľov sa naozaj napĺňa, pretože aj Prešov je pripravený na to, aby sme mohli v pondelok zvládnuť malé otvorenie školského roka, “ uviedol šéf rezortu školstva. Spoločne si prešli priestory, kde budú deti a žiaci od 1. júna tráviť niekoľko hodín denne a následne diskutovali s učiteľmi o témach, ktoré momentálne rezonujú na všetkých školách. „Chcem poďakovať všetkým pracovníkom prešovských škôl, ktorí ich vo veľmi krátkom čas pripravili na to, aby mohli deti nastúpiť už od 1. júna, “ dodala primátorka.

K zavádzaniu hygienických a bezpečnostných opatrení pristúpili v MŠ Československej armády obzvlášť zodpovedne. Pre deti aj pre ich rodičov majú pripravené dezinfekčné gély, pričom rodičia majú vyhradený aj samostatný kútik, aby sa eliminoval ich kontakt s ostatnými deťmi. Na základných školách Československej armády a Važecká využijú pri vyučovaní aj triedy 6. až 9. ročníka, aby boli dodržané maximálne počty detí na hodinách. Pripravené sú aj školské jedálne, kde upravili rozmiestnenie stolov tak, aby medzi nimi boli dostatočné rozostupy.

Plošné testovanie učiteľov sa v Prešove nechystá.
Mesto Prešov zatiaľ neuvažuje o plošnom testovaní učiteľov na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, keďže na to momentálne nie je opodstatnený dôvod. Nariadenie, prípadne opatrenie, ktoré by ukladalo povinnosť testovať všetkých zamestnancov škôl a školských zariadení na ochorenie COVID-19 zatiaľ neprišlo ani z úrovne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove. „Myslím si, že formou merania telesnej teploty a vďaka prijatým hygienickým opatreniam, môžeme šíreniu nákazy účinne predchádzať. Ak by sa na niektorej škole objavilo podozrenie, učiteľov dáme bezodkladne otestovať, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Minister školstva skonštatoval, že nie je možné otestovať všetkých učiteľov na Slovensku. Zároveň vyzval verejnosť, aby ľudia nešírili zbytočnú paniku. „Podmienky fungovania škôl sme nastavili na základe odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva tak, aby sme minimalizovali akékoľvek šírenie nákazy. Ten vývoj na Slovensku je veľmi pozitívny, a preto si myslím, že to zvládneme, “ uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské materské školy budú pre deti otvorené aj počas prázdnin
Mesto Prešov zverejňuje letný harmonogram otvorenia materských škôl. Deti sa počas letných prázdnin môžu hrať a učiť v 17 materských školách.
Prešovské materské a základné školy rozširujú prevádzkový čas
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR predlžuje od 15.6.2020 prevádzkový čas vo všetkých materských a základných školách maximálne na 10 hodín denne.
Klub nadaných detí už v tomto školskom roku neotvoria
Klub združuje deti so všeobecným intelektovým nadaním, deti nadané matematicky, lingvisticky, bystro uvažujúce deti, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi.
O Klub nadaných detí aj v tomto školskom roku obrovský záujem
Klub, aký nemá páru na celom Slovensku. Založili ho zanietení učitelia a združujú sa v ňom nadané deti. Mimoriadne bohatý na program bol aj v tomto školskom roku.
Prešovské základné školy dnes rozdali viac ako 6000 vysvedčení, stovky ďalších si žiaci neprevzali
Aj v Prešove si dnes žiaci odniesli domov svoje vysvedčenia. Vyzdvihnúť si ich však neprišli všetci.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.