Utorok, 24. november 2020
Meniny má Emília | zajtra Katarína

Nepolepšiteľní vodiči a vodičky

Polícia v našom Prešovskom kraji sa denne na cestách snaží svojou aj preventívnou činnosťou dohliadať na bezpečnosť. Vykonávanými kontrolami zistíme mnoho prípadov požitia alkoholu za volantom u vodičov.

Napriek našej maximálnej snahe sa stále nájdu nezodpovední muži a čoraz častejšie aj ženy, ktorí neváhajú a sadnú si za volant pod vplyvom alkoholu. To, že tak urobia je nebezpečné nielen pre nich ale pre všetkých účastníkov cestnej premávky, lebo ohrozujú nás všetkých!
V tejto tlačovej správe Vám bližšie priblížim iba 6 prípadov opitých vodičov, ktoré naši policajti zaznamenali včera na cestách Prešovského kraja (bolo ich ale viac). Nechýbajú tam ani ženy, či neplnoletý. Každý jeden z prípadov je na zamyslenie.

55 ročná Beáta z Prešova v dopoludňajších hodinách ako vodička viedla motorové vozidlo zn. Mercedes v rodnom meste po Ul. Mukačevskej. Z dôvodu nevenovania sa dostatočne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke narazila do odstaveného vozidla zn. VW Touran, na mieste dopravnej nehody však s vozidlom nezotrvala. Policajtmi bola v krátkom čase vypátraná a bola podrobená dychovej skúške. Jej výsledok dosiahol hodnotu 2,8 promile.

Aj v druhom prípade je , , hlavnou hrdinkou“ žena a to Iveta vo veku 47 rokov z Prešova. Ako vodiča vozidla zn. Nissan vo večerných hodinách na Ul. Bardejovskej v Prešove bola policajnou hliadkou zastavená. Dôvodom bol fakt, že počas odbočovania nedala znamenie o zmene smeru jazdy. Dychová skúška u Ivety dosiahla hodnotu 1,79 promile (pri opakovej 1,83 promile).

Ďalším vodičom pod vplyvom alkoholu v Prešove bol 54 ročný muž z obce Tuhrina. S vozidlom zn. Peugeot krátko po 9-tej hodine jazdil v smere od obce Žehňa na rodnú obec, kde na priamom úseku cesty zišiel z cesty a narazil do telekomunikačného stĺpa. Výsledok dychovej skúšky nebol v tomto prípade pre nikoho prekvapením, dosiahol 3,08 promile (opakovaná skúška bola s výsledkom 3,25 promile).

Aj popradskí policajti zachytili nezodpovedných vodičov. V dopoludňajších hodinách 35 ročná miestna žena menom Jana ako vodička motorového vozidla zn. Peugeot na Ul. L. Svobodu sa počas jazdy plne nevenovala vedeniu vozidla, nedodržala vzdialenosť od vozidla idúceho pre ňou a narazila doň. Ani táto vodička nezotrvala na mieste nehody, bola ale políciou nakrátko vypátraná, dychová skúška u nej dosiahla hodnotu takmer 3,2 promile.

Druhým opitým vodičom v Poprade bol len 16 ročný mladík z obce Jamník. Ten, dve hodiny po polnoci viedol moped zn. Hero Puch v obci Domaňovce, bez prideleného evidenčného čísla a bez riadne na hlave upevnenej ochrannej prilby. Policajná hliadka tohto vodiča zbadala a za dodržania všetkým bezpečnostných pravidiel ho zastavila. Alkohol u neho presiahol 1,2 promile. V tomto prípade vzhľadom na závažnosť skutku a vek páchateľa nebol zadržaný a je stíhaný na slobode.

Ani 30 ročný muž z obce Zborov sa ako vodič "nedal zahanbiť“. Na motorovom vozidle zn. Citroen v nočných hodinách v rodnej obci bol policajnou hliadkou zastavený. Viedol totiž vozidlo bez zapnutých stretávacích svetiel. Bol podrobený dychovej skúške, výsledok bol 2,5 promile (opakovaná skúška s výsledkom 2,6 promile).

Všetky spomínané osoby boli obmedzené na osobnej slobode, boli zadržané a boli umiestené do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov im bolo povereným príslušníkom dopravného inšpektorátu vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
Nezabúdajme, že opitý vodič na cestách môže spôsobiť svojou nezodpovednosťou fatálne následky, ktoré už nebude možné zvrátiť či napraviť !

Alkohol za volant a na cesty NEPATRÍ!

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Poškodené nové požiarne dvere, výzva pre verejnosť
Včera (26.10.2020) popoludní telefonicky oznámila technická riaditeľka obchodného centra v Prešove poškodenie požiarnych dverí na objekte na Ul. Arm. Gen. Svobodu.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.