Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Mesto Prešov otvorí od 1. júna aj školské jedálne a zariadenia školského stravovania

Mesto Prešov v zmysle usmernení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a opatrení hlavného hygienika od 1.6.2020 zabezpečí školské stravovanie detí a žiakov.

Škôlkari a školáci v meste Prešov budú mať od prvého dňa po nástupe do školy možnosť stravovania v školských jedálňach na základe prejaveného záujmu zo strany ich rodičov alebo zákonných zástupcov. S ohľadom na personálne, kapacitné, materiálne a priestorové podmienky v zariadeniach školského stravovania bude stravovanie zabezpečené formou:

- varenej stravy s výdajom cez výdajné kuchynky pre deti MŠ v jednotlivých triedach/skupinách a pri dodržaní prísnych hygienických opatrení, skupiny sa nesmú premiešavať, stravovanie prebieha za súčinnosti pedagogického personálu pri podávaní príborov, čerpaní polievok z mís a dolievania nápoja, zamestnanci školskej jedálne výrobné a výdajné priestory počas pracovnej doby neopúšťajú, iba v mimoriadnych prípadoch, aby sa minimalizovalo epidemiologické riziko pri výrobe a výdaji jedál a nápojov,

- varenej stravy s výdajom v priestoroch školskej jedálne pre deti MŠ a žiakov ZŠ s prezenčnou formou výučby, pri dodržaní opatrení hlavného hygienika (deti obedujú v oddelených skupinách, podľa harmonogramu príchodu jednotlivých skupín a dezinfekcie stolov medzi nimi (uviesť v dodatku prevádzkového poriadku ZŠS), skupiny sa nesmú premiešavať, stravovanie prebieha za súčinnosti vychovávateľov ŠKD a pedagogického dozoru pri podávaní príborov, čerpaní polievok z mís a dolievania nápoja, zamestnanci školskej jedálne výrobné priestory počas pracovnej doby neopúšťajú, iba v mimoriadnych prípadoch, aby sa minimalizovalo epidemiologické riziko pri výrobe a výdaji jedál a nápojov,

- výdaja varenej balíčkovanej stravy pre žiakov s dištančnou formou vyučovania, stravu vydáva zamestnanec kuchyne s použitím rúška a rukavíc, s výdajom cez výdajné okno do exteriéru, stravu vydáva zamestnanec kuchyne s použitím rúška a rukavíc, pri dodržaní 2m odstupov medzi čakajúcimi v rade, použitie rúšok, stravu preberá zákonný zástupca dieťaťa,

- výdaja suchej balenej stravy pre žiakov s dištančnou formou vyučovania, s využitím špeciálneho finančného pásma vo výške 1,20 € pre všetky vekové kategórie stravníkov (vydané rezortom školstva pre tento účel), s výdajom cez výdajné okno do exteriéru, stravu vydáva zamestnanec kuchyne s použitím rúška a rukavíc, pri dodržaní 2m odstupov medzi čakajúcimi v rade, použitie rúšok, stravu preberá zákonný zástupca dieťaťa,

- výdaja varenej balíčkovanej stravy pre seniorov, stravu vydáva zamestnanec kuchyne s použitím rúška a rukavíc, s výdajom cez výdajné okno do exteriéru, stravu vydáva zamestnanec kuchyne s použitím rúška a rukavíc, pri dodržaní 2m odstupov medzi čakajúcimi v rade, použitie rúšok, vyhradiť časový interval odberu stravy tak, aby nedochádzalo ku kontaktu seniorov so zákonnými zástupcami detí.

ilustračné foto: pixabay.com

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské materské školy budú pre deti otvorené aj počas prázdnin
Mesto Prešov zverejňuje letný harmonogram otvorenia materských škôl. Deti sa počas letných prázdnin môžu hrať a učiť v 17 materských školách.
Prešovské materské a základné školy rozširujú prevádzkový čas
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR predlžuje od 15.6.2020 prevádzkový čas vo všetkých materských a základných školách maximálne na 10 hodín denne.
Klub nadaných detí už v tomto školskom roku neotvoria
Klub združuje deti so všeobecným intelektovým nadaním, deti nadané matematicky, lingvisticky, bystro uvažujúce deti, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi.
O Klub nadaných detí aj v tomto školskom roku obrovský záujem
Klub, aký nemá páru na celom Slovensku. Založili ho zanietení učitelia a združujú sa v ňom nadané deti. Mimoriadne bohatý na program bol aj v tomto školskom roku.
Prešovské základné školy dnes rozdali viac ako 6000 vysvedčení, stovky ďalších si žiaci neprevzali
Aj v Prešove si dnes žiaci odniesli domov svoje vysvedčenia. Vyzdvihnúť si ich však neprišli všetci.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.