Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?

Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.

Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?

Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.


Po stopách histórie
Ak ste milovníkom histórie, vydajte sa na roadtrip po hradoch či hradných zrúcaninách. Tých je nielen u nás na východe, ale po celom Slovensku naozaj dosť. Popri ceste na hrad sa môžete kochať prírodou a popritom rozmýšľať, ako to v minulosti na hrade vyzeralo, aké boli hradné panie, či nosili honosné šaty, zlaté alebo strieborné prívesky a ako sa im na hrade asi žilo.

Popri stáliciach akými sú Spišský a Kapušiansky hrad rozhodne stoja za návštevu aj Zborovský hrad pri Bardejove či Kamenický hrad pri Sabinove. Zborovský hrad prešiel nedávno rozsiahlou rekonštrukciou a okrem samotného hradu je okúzľujúce aj jeho okolie.
Z Kamenického hradu ostalo, bohužiaľ, len zopár stien, no dobrovoľníci sa ho snažia postupne obnoviť. Popri nádychu histórie ponúka aj nádherný kruhový výhľad na hrebeň Čergovských vrchov a okolité obce.

Na turistiku
Na celom východe nájdete hromadu krásnych miest na vhodných na turistiku. Okrem tatranských štítov či rebríkov v Slovenskom raji môžete zdolať napríklad čergovský Minčol alebo populárny Sivec. Obe miesta ponúkajú očarujúce výhľady a výstup zvládnu aj menej zdatní turisti.
Z vrcholu Minčola je skvelý výhľad na údolie Tople, na Ľubovniansku kotlinu, Pieniny, poľské Beskydy a pri dobrom počasí aj na Vysoké Tatry či Kráľovu hoľu. Ďalšími skvelými miestami s množstvom turistických trás sú Volovské vrchy alebo náš najvýchodnejší národný park Poloniny.

Za hviezdami
Vo vyššie spomínaných Poloninách nájdete okrem nedotknutej prírody aj netradičný Park tmavej oblohy. V Parku tmavej oblohy je miera svetelného znečistenia najnižšia na celom Slovensku, takže tam aj bez ďalekohľadu môžete pozorovať žiarivú Mliečnu cestu a niekoľko tisíc hviezd.
Ak chcete pozorovať aj iné vesmírne úkazy, ktoré už voľným okom viditeľné nie sú, navštívte Astronomické observatórium na Kolonickom sedle.
Takáto romantická cesta za hviezdami môže byť ideálnou príležitosťou na pokľaknutie so zásnubným prsteňom, ale aj na rodinný výlet.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.