Streda, 29. november 2023
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku

Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.

Ani Wave~cnk nezaháľal a bol s nami počas pandémie v spojení aspoň online. Touto cestou nám prinášali a prinášaju kvízy, besedy, prednášky, workshopy a koncerty. Najbližie sa môžete tešiť na Literárne soirée dnes o 19:00 hod. a o 20:00 hod. na Fast and SMILE kvíz - Corona online edition #18. V piatok 15.05.2020 o 20:00 hod. si pre vás pripravili koncert Eda Klenu. V nedeľu 17.05.2020 o 18:00 hod. je tu pre vás Mikro Vlnka~ online verzia zábavno-súťažného kvízu pre celú rodinu. A v pondelok 18.05.2020 o 18:00 hod. sa môžete tešiť na prednášku Greencubator: Cirkulárna ekonomika.

Kedže vláda postupne uvoľňuje opatrenia, mnohí z nás si už dopriali chvíle na otvorenej letnej terase podniku. Ak ste to nestihli alebo sa báli, máte možnosť teraz. Wave otvoril svoju letnú terasu zvanú dvor pre verejnosť v čase od 13:00 do 20:00 hodiny. Tento víkend sa Wave ponesie v destilátno-vinnej nálade. Všetko samozrejme za dodržania nariadení (2 ľudia pri stole, stoly od seba 2m, rúško, dezinfekcia).

Wave rozšíril svoju ponuku a prináša vám možnosť ochutnať viacero druhov destilátov a vín. Motivuje nás tak prísť si posedieť na letnú terasu a spoznať niečo nové. V príjemnom prostredí, v spoločnosti blízkej osoby sa cez víkend oboznámite s destilátmi liehovaru Žufánek a novou značku vína Chateau GRAND BARI.

Žufánek je český rodinný ovocný liehovar, ktorý bol založený v roku 2000 s cieľom nadobudnúť zákazníkom slivovicu v kvalite, ktorú poznali iba z domáceho pálenia. Najdôležitejším predpokladom tej najlepšej slivovice je to najkvalitnejšie ovocie. Venujú sa výrobe tradičných 100% ovocných destilátov a botanickým destilátom a likérom. Všetko ovocie pochádza z ich vlastných EKO sadov. Ich filozofia je dopestovať vo vlastnej réžii všetko, čo sa v našich klimatických podmienkach dá.

Chateau GRAND BARI je nová značka vína, reprezentujúca dynamické vinárstvo v Tokajskej oblasti. Vinohradnícke hony sa nachádzajú v katastri obce Veľká Bara. Pri ochrane viníc minimalizujú použitie chemických prípravkov, ale o to intenzívnejšie využívajú prírodné prvky. Všetky vína sú vyrobené len z hrozna dopestovaného vo vlastných viniciach. Aby tokajské vína získali svoju komplexnosť, musia vyzrievať v malých dubových sudoch, kde vládne čierna pivničná pleseň – Cladosporium cellare. Táto pivničná pleseň tak žije v symbióze s tokajským vínom. Ich produkcia je úplne iná, ako boli z Tokaja zvyknutí a oceňujú suché, ľahké, svieže a minerálne vína.

Veríme, že bude priaznivé počasie a vy si budete môcť vyjsť do mesta a zlepšiť si náladu. Opäť si posedieť s priateľom či priateľkou, manželom či manželkou, kamarátom či kamarátkou. Výber je už na vás.

foto: Wave~cnk

foto: Wave~cnk
foto: Wave~cnk

foto: Wave~cnk
Mohlo by Vás zaujímať
TOP fotografie Prešovského kraja za rok 2023
Medzinárodná porota vybrala najkrajšie fotografie Prešovského kraja 2023
VÝTVARNÍK BARTKO OSLAVUJE SVOJE ŽIVOTNÉ JUBILEUM VÝSTAVOU V UNIVERZITNEJ KNIŽNICI
Prešov 08. november 2023 – Univerzitná knižnica (UK) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) si pripomína 75. narodeniny známeho prešovského výtvarníka Jána Bartka výstavou výtvarných diel pod názvom ZA SVETLOM KATEDRÁL. Vystavených je celkovo 49 diel realizovaných dvomi výtvarnými technikami, olejomaľbami a prekvapujúco po rokoch umelec prezentuje aj niekoľko pastelov.
Mažoretky Diridonky oslávia svoje 30. výročie na galavečeri v PKO Čierny orol
Prešovské mažoretky Diridonky tento rok oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu pripravili špeciálny GALAVEČER - DIRIDONKY 30 ROKOV, ktorý sa uskutoční 26.11.2023 o 17:00 hod. v historickej sále PKO Čierny orol.
Mandolínový súbor Tatrín slávi osemdesiatku
Mandolínový súbor Tatrín oslavuje 80 rokov od svojho vzniku. Súčasní členovia v ňom pôsobia od roku 1980.
V Krajskom múzeu v Prešove ožijú spomienky na November 1989
Mesto Prešov v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove organizuje pri príležitosti 34. výročia Nežnej revolúcie výstavu s názvom Zamatové spomienky. Otvorenie výstavy sa uskutoční 16.11.2023 o 15.00 hod.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK