Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

DPMP, a.s. informuje cestujúcich o zmenách v cestovných poriadkoch

V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení zavedených na Slovensku, sa od pondelka 4. mája 2020 menia aj cestovné poriadky MHD v Prešove.

Od 4. mája 2020 zavádza Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. zmeny v cestovných poriadkoch MHD.

Autobusová doprava bude počas pracovných dní premávať podľa cestovného poriadku platného pre PRACOVNÝ DEŇ PRÁZDNINY. Počas víkendov bude premávať podľa cestovného poriadku platného pre SOBOTU, NEDEĽU.

Zrušená je linka č. 20 a tiež zastávka „Veselá“.

Trolejbusová doprava bude premávať v týchto intervaloch:

Linky č. 1, 2, 5 interval 30 min. celodenne,
Linka č. 7 interval 30 min. v preprav. špičke, inak 60 min. ,
Linky č. 4, 8, 38 20 min. celodenne,
Linka č. 1 je obsluhovaná autobusmi, a to z dôvodu rekonštrukcie cesty I. triedy na Vranovskej ulici, a môže dochádzať k meškaniu spojov na linkách 1, 13, 21 a 28.
Trolejbusová doprava bude počas víkendov premávať podľa cestovného poriadku platného pre SOBOTU, NEDEĽU.

Dochádza aj k zmenám v organizácii nočnej dopravy. Upravené budú trasy a odchody spojov liniek N1 a N2. Linka N3 bude zrušená. Plošný rozsah obsluhy obytných lokalít mesta Prešov v nočných hodinách je zachovaný.

Zmení sa aj režim nočných spojov, a to z nedele 3.5.2020 na pondelok 4.5.2020, a cestovný poriadok liniek N1 a N2:

Linka N1

Realizované budú spoje o 22.54 h Sídlisko III – Solivar a o 23.25 h Solivar – Sídlisko III v pôvodnej trase. Spoj o 23.50 h Sídlisko III – Solivar už nebude realizovaný. Linka N1 začne premávať v novej trase od spoja o 00.10 h Sídlisko III – Pod Šalgovíkom.

Linka N2

Realizované budú spoje o 22.02 h Sídlisko III – Pod Šalgovíkom, o 22.56 h Pod Šalgovíkom – Sídlisko III a o 23.20 h Sídlisko III – Pod Šalgovíkom v pôvodnej trase. Spoj o 23.56 h Pod Šalgovíkom - Sídlisko III už nebude realizovaný. Linka N2 začne premávať v novej trase od spoja o 00.08 h N. Šebastová – Sídlisko III.

Linka N3

Realizované budú spoje o 22.52 h Sibírska – Dopravný podnik, o 22.54 h N. Šebastová – Sibírska a 23.25 h Sibírska – N. Šebastová a v pôvodnej trase. Spoj o 23.50 h N. Šebastová – Sibírska a nasledujúce spoje linky č. N3 už nebudú realizované.

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. zároveň oznamuje cestujúcej verejnosti, že predajne cestovných lístkov v nákupných strediskách Družba (Sídlisko III. , Nám. Kráľovnej pokoja 3, Prešov) a Opál ( sídlisko Sekčov, Zemplínska 9, Prešov) sú opäť otvorené.

Otváracie hodiny Družba: pondelok – piatok od 07.30 – 11.30 hod. od 12.00 - 15.30 hod. ,
Otváracie hodiny Opál: pondelok – piatok od 08.00 – 11.30 hod. od 12.00 – 16.00 hod.
Všetky informácie k cestovným poriadkom nájdu cestujúci aj na webovej stránke www.dpmp.sk a na tel. č. 051/7470 268, 051/7470 204.

Mohlo by Vás zaujímať
Zavedenie nového systému parkovania v Prešove sa blíži
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú od nového roka historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Prípravy na zavedenie nového systému parkovania v prvých dvoch zónach pokračujú na plné obrátky.
Od januára 2021 zvýhodníme rezidentov aj v širšom centre mesta
Mesto Prešov pokračuje v prípravách na zavedenie nového systému parkovania, ktorý vstúpi do platnosti od januára 2021. K spoplatneným parkovacím miestam na uliciach v súčasnej centrálnej mestskej pribudnú aj ďalšie regulované parkovacie plochy. Prinášame Vám kompletný zoznam spoplatnených ulíc a počty parkovacích miest.
Vozidlá MHD v Prešove prechádzajú každý deň kompletnou dezinfekciou
Vo vozidlách MHD v Prešove sa každý deň odvezú tisícky cestujúcich. V čase šírenia ochorenia COVID-19 je preto jednou z prvoradých úloh Dopravného podniku mesta Prešov zabezpečiť, aby verejnosť cestovala v čistom, no predovšetkým v hygienicky nezávadnom prostredí.
Čiastočná uzávierka Sekčovskej ulice od 5. do 7. októbra
Sekčovská ulica v Prešove bude v termíne od 5. do 7. októbra 2020 čiastočne uzavretá pre uloženie vodovodnej a kanalizačnej prípojky k novostavbe rodinného domu.
Od 1. októbra 2020 sa mení trasa školského spoja H
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že od 1.10.2020 bude dočasne upravená trasa školského spoja H.
Na štyri dni sa uzavrie napojenie na Vranovskú ulicu pre smery Poprad a Košice
Na Vranovskej ulici v Prešove pokračujú v pokládke nových asfaltových vrstiev. V tejto súvislosti bude počas dvoch víkendov časť dopravy vedená po obchádzkových trasách.
Zmena organizácie dopravy na Vranovskej ulici sa dotkne aj linky MHD
Linka MHD č. 28 bude v sobotu 17.10.2020 premávať po obchádzkovej trase. Dôvodom je plánovaná pokládka nových asfaltových vrstiev na Vranovskej a Bardejovskej ulici v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.