Štvrtok, 26. november 2020
Meniny má Kornel | zajtra Milan

Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove sa bude podielať na vytvorení svetového rekordu

Už túto stredu, 22. apríla sa uskutoční historicky najrozsiahlejšia online hodina telesnej a športovej výchovy. Jej snahou je prilákať k cvičeniu čo najväčší počet ľudí a vytvoriť tak svetový rekord. Národným koordinátorom netradičného podujatia sa stala Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove (PU).

Hlavnou myšlienkou online podujatia, ktorého organizátormi sú medzinárodné organizácie V4Sport Foundation a International Sport and Culture Association (ISCA) je prostredníctvom 30-minútového cvičenia zjednotiť celý svet. Ako uvádzajú organizátori, stačí sa 22. apríla o 14:30 hod. pripojiť na stránku podujatia, byť online a zacvičiť si spolu s cvičiteľkou a športovými priateľmi z celého sveta.

Všetci potrebujeme fyzické cvičenie, aby sme ostali zdraví a šťastní. Našim cieľom je v tomto zložitom období poukázať na význam predmetu telesná a športová výchova a podporiť ľudí k realizácii pohybových aktivít prostredníctvom interaktívnej online lekcie, uviedla Lenka Tlučáková z Fakulty športu PU.

Naša fakulta sa prednedávnom zapojila do projektu Global Matrix on Physical Activity for Children and Youth a stala sa členom silnej medzinárodnej skupiny vedcov a odborníkov zo 49 krajín sveta, ktorí vyvíjajú stratégie na zníženie globálnej prevalencie pohybovej inaktivity detí a dospievajúcich. Participujúcim národným tímom je poskytnutý mentoring a vedenie zo strany členov organizácie Active Healthy Kids Global Alliance (AHKGA). A práve táto organizácia sa spojila s V4Sport Foundation a ISCA s cieľom vytvoriť svetový rekord v online hodine telesnej a športovej výchovy, vysvetľuje Tlučáková. Ako dodáva, úlohou Fakulty športu ako národného koordinátora je propagácia podujatia nielen medzi študentmi, ale aj v povedomí širokej verejnosti, ako aj poskytnutie bližších informácii všetkým záujemcom.

Organizátori dúfajú, že podujatie sa uskutoční v čo najviac krajinách na celom svete a na online hodine sa zúčastní minimálne 5000 ľudí.

Odkaz na podujatie: https://www.facebook.com/events/1080597062310488/

Buďte aktívni, aj keď ste doma!

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove budú do konca týždňa zatvorené dve základné školy
ZŠ Kúpeľná a ZŠ Bajkalská v Prešove budú počas prvého novembrového týždňa kompletne zatvorené. Dôvodom je potvrdený výskyt ochorenia COVID-19.
Týždeň vedy a techniky v online priestore
V období od 9. do 15. novembra 2020 prebieha na Slovensku už 17. ročník Týždňa vedy a techniky (TVaT). Na danom podujatí niekoľko rokov aktívne participuje aj Prešovská univerzita v Prešove (PU) prostredníctvom rôznorodých aktivít, ktoré sa tento rok realizujú predovšetkým v online priestore.
V Prešove sme ocenili detské talenty
Mesto Prešov v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove odmenilo nadané deti zo základných škôl regiónu Šariš.
Študenti geografie mapovali utečenecké tábory v Etiópii
Katedra geografie a aplikovanej geoinformatiky Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove pod hlavičkou UNIPO Mappers zorganizovala ďalšiu zo série mapovacích maratónov (mapathonov), aby pomohla zmapovať „neobjavené“ miesta na svete, ktoré sú najviac ohrozené humanitárnymi krízami. Počas dvoch hodín sa študentom geografie podarilo zmapovať vyše 1500 budov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.