Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime

Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.

V súvislosti s ukončením núdzového stavu na Slovensku informuje mesto Prešov občanov o znovuotvorení Mestského úradu v Prešove pre verejnosť vo vzťahu k vybavovaniu stránok v zmysle schválených úradných hodín.

Mestský úrad v Prešove bude fungovať v štandardnom režime od pondelka 22. júna 2020.

Naďalej však platí dodržiavanie protiepidemiologických opatrení v súlade s rozhodnutím hlavného hygienika SR.

Vstup do budov MsÚ bude umožnený len osobám, ktoré si chránia tvár rúškom, pri vstupe do budovy vykonajú dezinfekciu rúk, alebo použijú ochranné rukavice. Potrebné je dodržiavať 2 - metrové rozostupy, a to pri vybavovaní stránok, ako aj pri priamych rokovaniach.

Mestský úrad v Prešove od 15. júna 2020 predlžuje pre verejnosť otváracie hodiny na Klientskom centre na Jarkovej č. 26. Otvorené bude 5 dní v týždni. Jeho pracovníci budú pre občanov k dispozícii v pondelok, utorok, štvrtok v čase od 8:00 do 15:00, v stredu od 8:00 do 16:30 a v piatok od 8:00 do 14:00. V rovnakom režime funguje aj matrika, Kancelária sociálneho poradenstva a podateľňa na Hlavnej 73. Klienti budú vybavovaní priamo v priestoroch klientskeho centra, pričom do budovy bude môcť súčasne vstúpiť len obmedzený počet ľudí.

Od 18. mája 2020 sú predĺžené aj otváracie hodiny hlavnej pokladnice Mestského úradu v Prešove. Otvorená je každý pracovný deň, od pondelka do štvrtka od 8:00 do 14:00. Zároveň vyzývame všetkých obyvateľov, aby dôkladne zvážili každú platbu v hotovosti na mestskom úrade a uprednostnili úhradu prevodom cez internet banking. Všetky dôležité informácie, týkajúce sa miestnych daní nájdete tu: https://bit.ly/2y4XiEB

Zároveň pripomíname, že vstup do Klientskeho centra, Matričného úradu alebo podateľne bude umožnený len osobám, ktoré si chránia tvár rúškom. Odporúčame všetkým klientom, aby si pri vstupe vydezinfikovali ruky, alebo použili ochranné rukavice.

Všetky dôležité kontakty na jednotlivé oddelenia Mestského úradu v Prešove nájdete tu: https://www.presov.sk/oznamy/dolezite-kontakty-pre-presovcanov.html

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.