Streda, 03. jún 2020
Meniny má Karolína | zajtra Lenka

AKTUALIZÁCIA: Aktuálne informácie o koronavíruse pribudnú aj v MHD

Mesto Prešov každý deň prijíma nové opatrenia, ktorých cieľom je minimalizovať šírenie koronavírusu. Keďže neustále pribúdajú nové informácie, rozhodli sme sa ich sprostredkovať aj cestujúcim v MHD prostredníctvom LCD obrazoviek v autobusoch a trolejbusoch, , a taktiež prostredníctvom mimoriadnej relácie v regionálnej TV7.

Aktuálne informácie v MHD
Aktuálne informácie v MHD

Všetko dôležité o koronavíruse sa Prešovčania odteraz dozvedia aj počas cestovania v MHD. Na 36 LCD obrazovkách v 18 autobusoch a trolejbusoch mestskej hromadnej dopravy v týchto dňoch pribudli prvé videá a infografiky plné informácií o ochorení COVID-19, vrátane rád ako sa dá pred ním chrániť. Postupne k nim začnú pribúdať aj správy o nových obmedzeniach a opatreniach, ktoré prijalo mesto Prešov s cieľom minimalizovať riziko šírenia nákazy. V prípade mimoriadnej udalosti sa aktualita z mesta zobrazí na LCD obrazovkách v autobusoch už do 5 minút. Mesto Prešov chce aj týmto spôsobom dostať informácie o koronavíruse čo najbližšie k ľuďom, ktorí zároveň môžu užitočným spôsobom využiť čas strávený v MHD.

V uplynulých dňoch pribudla aj nová 3 minútová relácia COVID-19, ktorú vysiela regionálna TV7 každý deň až 11-krát. V relácii sa ľudia dovzedia informácie o počte nakazených osôb, o fungovaní mestského úradu, o novoprijatých opatreniach, či dôležitých telefónnych číslach. Dôležité správy sa tak dostanú aj k starším obyvateľom, ktorí nevyužívajú smartfóny ani internet.

Mesto Prešov od začiatku marca zverejňuje všetky dôležité informácie týkajúce sa šírenia ochorenia COVID-19, vrátane rád a odporúčaní ako sa ľudia môžu pred koronavírusom chrániť. Zároveň zverejňujeme všetky informácie o opatreniach a obmedzeniach, ktoré sa týkajú nášho mesta, bezprostredne po ich schválení. Všetko dôležité sa Prešovčania dočítajú na web stránke mesta, sociálnych sieťach a v Prešovskom magazíne. V snahe, aby sa tieto informácie dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí zasielame občanov nové informácie aj prostredníctvom aplikácie SMS info. Nakoľko v meste Prešov žije približne 20 tisíc seniorov a mnohí z nich nevyužívajú internet ani smartfóny, rozhodli sme sa rozoslať do všetkých schránok v meste aj informačný list z radnice. Pri pandémii, ktorá zasiahla celý svet je však dôležité, aby sa dôležité informácie dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí, a preto mesto Prešov začína zverejňovať správy aj v MHD.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.