Štvrtok, 21. september 2023
Meniny má Matúš | zajtra Móric

Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách

Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.

Konferencia biskupov Slovenska rozhodla o zákaze verejných bohoslužieb v kostoloch na Slovensku kvôli ochrane zdravia veriacich, a to v súvislosti s epidémiou šíriaceho sa nového koronavírusu. Aktuálne je toto rozhodnutie platné do 31. marca 2020.

Situácia sa však priebežne môže meniť, preto prosíme veriacich o sledovanie liturgických oznamov na vývesných tabuliach jednotlivých farností, prípadne na webových stránkach.

Zároveň môžu veriaci v Prešove počúvať a sledovať priame prenosy sv. omší prostredníctvom Televízie LUX a Rádia Lumen či portálu http://www.bodka.tv/, kde sú odvysielané priame prenosy sv. omší priamo z Konkatedrály sv. Mikuláša či kaplnky UPC v Prešove.

Televízia Lux vysiela sv. omše denne takto:
PO – PI: 7:00, 12:00, 19:00
SO: 7:00, 18:00
NE: podľa programu, zvyčajne o 10.00 a o 18.00 hod.

Svätú omšu je možné sledovať okrem TV vysielania aj online na stránke www.tvlux.sk, na facebooku TV LUX a tiež na YouTube kanáli TV LUX.
Rádio Lumen vysiela denne v priamom prenose sväté omše z rozhlasovej kaplnky sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici a ďalších miest, a to hneď dvakrát denne. Ráno o 8:30 hod. a večer v tradičnom čase o 18:00 hod.

Na facebookovej stránke Františkánov (https://www.facebook.com/frantiskani.sk/) môžu veriaci takisto sledovať online prenosy sv. omší od pondelka do soboty vždy o 9.00 hod. a o 19.30 hod. V nedeľu sú odvysielané sv. omše o 10.30 hod. a o 18.30 hod.

Gréckokatolícke liturgie v priamom prenose je možné sledovať na webovej stránke www.logos.tv, a to z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove podľa nasledujúceho rozpisu:

Všedný deň:
16:30 Svätá liturgia; v stredu a v piatok služba vopred posvätených darov

Sobota:
07:00 Svätá liturgia a panychída s hramotami
17:00 Veľká večiereň

Nedeľa:
07.00 Utiereň
08.00 Svätá liturgia
10:00 Svätá liturgia
17:00 Veľkopôstna večiereň

Zároveň možno sledovať priame prenosy bohoslužieb na www.logos.tv z hory Zvir v Litmanovej (svätá liturgia 10:00 – 12:00, Korunka Božieho milosrdenstva 15:00 – 15:15), z Baziliky minor v Ľutine a z niekoľkých ďalších miest (katedrály v Košiciach a Bratislave a pútnické miesta).

Televízia Zemplín ( www.zemplin.tv ) ponúka viacero priamych prenosov bohoslužieb, aj z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove (PO – PI svätá liturgia o 16:30, SO svätá liturgia o 7:00, Veľká večiereň o 17:00, NE Utiereň o 7:00, sväté liturgie o 8:00 a 10:00, Veľkopôstna večiereň o 17:00) a z hory Zvir v Litmanovej (svätá liturgia 10:00 – 12:00, Korunka Božieho milosrdenstva 15:00 – 15:15).

Evanjelické Služby Božie môžu veriaci počúvať prostredníctvom Slovenského rozhlasu. Viac informácií o programe prenosov Služieb Božích nájdete na webovej stránke https://www.ecav.sk/.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
FOTO: Deň soli 2023
Už po piatykrát sa v priestoroch areálu Múzea Solivar uskutočnilo podujatie Deň soli. Podujatie je realizované STM Solivar a Oblastnej organizácia CR Región Šariš s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.
Odpočítavanie sa začalo! Už túto sobotu sa po prvýkrát v histórii uskutoční HELFEST.
Novučičký multižánrový hudobný festival HELFEST sa na letnom kúpalisku Delňa v Prešove, uskutoční už 2.9.2023. Kapela Heľenine Oči pre návštevníkov pripravila bohatý, nie len hudobný program!
Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe!
Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit, ktorý vytvoril producent Peter Šafránek a.k.a. Lolokar. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér! O tom, že čerstvo zverejnené video nemá s aktuálnym Barbie trendom (okrem načasovania) nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch!
Letná cestovateľská súťaž pre rodiny s deťmi vyvrcholí na hrade Šariš
Prešovským krajom cestoval rekordný počet detí
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK