Nedeľa, 03. júl 2022
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?

Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Pripravených máme viac ako 30 dobrovoľníkov, prihlásiť sa môžu aj ďalší.

V prípade otázok týkajúcich sa epidémie koronavírusu, môžu Prešovčania kontaktovať call centrum Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove na čísle 0911 908 823 (nepretržite), alebo regionálnu epidemiologičku Mgr. Liškovú na tel. čísle: 0910 752 010.

V prípade, že patríte do rizikovej skupiny osôb vo veku nad 65 rokov alebo poznáte niekoho, kto vo vašom okolí potrebuje pomoc, napríklad vo forme nákupu potravín, drogérie, liekov či zabezpečenia ochranného rúška, môžete sa obrátiť na pracovníčky MsÚ na Referáte klientskeho centra, tel. č. : 051/3100 517.

Odbor služieb pre občanov MsÚ v Prešove zároveň informuje, že až do odvolania sa nebudú organizovať žiadne hromadné podujatia pre seniorov, ako napr. tanečné kurzy, kino či súťaž vo varení halušiek.

OPATROVATEĽSKÁ SLUŽBA

Prijímatelia pomoci, ktorým je poskytovaná opatrovateľská služba a seniori vo veku nad 70 rokov, ktorí požiadajú o nákup potravín, sú povinní počas prítomnosti opatrovateľky alebo počas prítomnosti dobrovoľníkov, chrániť si tvár rúškom alebo šatkou.

Mesto Prešov sa zároveň ospravedlňuje prijímateľom opatrovateľskej služby za prípadný neskorší príchod opatrovateliek, oproti pôvodnému času poskytovania opatrovateľskej služby, a to z dôvodu úpravy cestovných poriadkov MHD na víkendový režim.

DOVOZ OBEDOV

Mesto Prešov v spolupráci so SČK ÚS zabezpečuje v pracovných dňoch dovoz obedov do domácností pre seniorov, ktorí majú trvalý pobyt v meste Prešov. Obedy je možné objednať si deň vopred, alebo najneskôr v ten istý deň do 7:30 hod. na tel. č. : 0948 661 668, 0903 558 937. Zároveň môžete využiť aj nevyhnutnú domácu ošetrovateľskú starostlivosť (ADOS), ktorú si môžete dohodnúť na tel. č. : 0948 665 662.

HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV

V súvislosti so šírením koronavírusu hľadá mesto Prešov aj dobrovoľníkov, ktorí by mali záujem poskytnúť pomoc a urobiť nákup seniorom nad 65 rokov v meste Prešov. Svoj záujem, spolu s telefónnym číslom nahláste prostredníctvom e-mailových adries: maria.hrehova@presov.sk alebo zuzana.gulasova@presov.sk

Jednotliví dobrovoľníci, ktorí majú záujem pomôcť, sa môžu zaregistrovať na webovej stránke: https://www.dobrovolnictvopo.sk/registracia-dobrovolnika

Odbor služieb pre občanov MsÚ Prešov prosí o pomoc a spoluprácu pri šití rúšok. Naším cieľom je poskytnúť rúška pre Gréckokatolícku charitu, ktorá ich využije pre sociálne odkázaných ľudí, aby sme spoločne chránili zdravie nás všetkých. Ak ste zdatní a dokážete ušiť rúška, prosíme Vás, aby ste ich doručili do podateľne MsÚ na Hlavnú 73 v Prešove.

Rúška môžete do podateľne MsÚ priniesť [STRONG][v pracovných dňoch v čase od 08.00 hod. do 11.00 hod.
ĎAKUJEME.][STRONG]

Mesto Prešov zároveň vyzýva všetky fyzické a právnické osoby, ktoré šijú a vyrábajú ochranné rúška a chcú týmto spôsobom pomôcť obyvateľom nášho mesta, aby kontaktovali mestský úrad prostredníctvom
e-mailovej adresy: richard.korpas@presov.sk

Ak vyrábate alebo hľadáte ochranné rúška, môžete sa zapojiť do projektu bezplatnej databázy výrobcov rúšok. Webovú službu nájdete na stránke www.hladamruska.sk. Výrobcovia sem môžu pridávať svoje ponuky, ktoré sú kategorizované na základe obecnej príslušnosti a GPS súradníc. Záujemcovia si tak môžu prezrieť dostupné rúška vo svojom meste alebo v obci. Následne sa dopytujúci a ponúkajúci môžu kontaktovať telefonicky alebo emailom.

Súvisiace články
5.5.2020 COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR 3.4.2020 Všetko o MHD v Prešove počas mimoriadnej situácie 27.3.2020 Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach 19.3.2020 Nové rúška pre seniorov a ľudí na ulici 18.3.2020 Mimoriadna situácia: Mestská polícia v Prešove kontroluje prevádzky 18.3.2020 COVID-19: Mesto Prešov sa pýta za vás 16.3.2020 COVID-19: Aktuálne platné opatrenia a obmedzenia v meste Prešov 15.3.2020 Lekárnici zápasia s nedostatkom ochranných pomôcok a vyzývajú kompetentných konať 14.3.2020 Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny mení úradné hodiny na všetkých úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny 13.3.2020 Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou 12.3.2020 14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK