Utorok, 07. február 2023
Meniny má Vanda | zajtra Zoja

Týždeň slovenských knižníc 2020, pod heslom: Knižnice pre všetkých

Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove pripravila v rámci Týždňa slovenských knižníc (TSK) na všetkých svojich oddeleniach a pobočkách bohatý program pre malých aj veľkých čitateľov, ktorý môžu využiť ako vhodnú prázdninovú alternatívu, keďže tohoročný TSK bude prebiehať od 02. do 08. marca 2020.

V našej knižnici sme zorganizovali množstvo podujatí pre rôzne vekové kategórie na všetkých pobočkách, aby sme boli našim súčasným aj budúcim čitateľom čo najbližšie. Ako každý rok, sa všetci, ktorí ešte nie sú členmi knižnice, môžu tomto týždni prísť bezplatne zapísať a získať ročné členské zdarma.

Jadro programu TSK 2020 bude koncentrované v Centre regionálnych dokumentov na Hlavnej 139, kde ho v pondelok 02. marca 2020 o 08:30 zaháji tlačová beseda s novinármi, po ktorej bude nasledovať Slávnostné otvorenie TSK v Prešovskom kraji spojené s vyhodnotením výsledkov 3. ročníka ankety KNIHA ROKA PSK 2019 a vyhlásením jej 4. ročníka na rok 2020. Zároveň bude pre verejnosť sprístupnená výstava 100 rokov zákona o verejných knižniciach zapožičaná počas mesiaca knihy z Národní knihovny Českej republiky . V popoludňajších hodinách o 14:00 sa počas Dňa dobrovoľníctva v knižnici stretnú stáli aj noví adepti dobrovoľníckej pomoci a v rovnakom čase bude prebiehať aj Angličtina pre seniorov.

V utorok 03. marca 2020 o 14:00 sa priaznivci zdravého životného štýlu na podujatí Bylinky v knižnici dozvedia o prínose pšeničných klíčkov pre krv, štítnu žľazu a pokožku. Pre zrakovo znevýhodnených čitateľov a návštevníkov knižnice je určený vzdelávací seminár Digitálna fonotéka v stredu 04. marca 2020 o 10:00.

Vo štvrtok 05. marca 2020 o 15:30 privítame nové pokračovanie knihy autoriek Dariny Petranskej a Andrey Sivaničovej Objavovanie Prešova V. , v ktorej sa popri iných nachádza aj Príbeh prešovskej knižnice a ktorá bude v predaji za uvádzaciu cenu.

Piatok 06. marca 2020 o 10:00 bude patriť predstaveniu Nového loga knižnice95. knižničných radostí - programu k jej 95. výročiu. Podvečer o 17:00 nám rozprávaním o Živote v Argentíne spestrí Argentínčan so slovenskými koreňmi, António Murgaš.

Podujatia TSK v Centre regionálnych dokumentov zavŕši v nedeľu 08. marca 2020 o 14:00 interaktívna prednáška P. O. Hviezdoslav a Prešov, pripravená v spolupráci s mestom Prešov a Mestským informačným centrom, ako súčasť pravidelného cyklu Objavovanie Prešova.

Ďalšie pripravené aktivity a podujatia na pobočkách knižnice:

V utorok 3. marca o 13:00 v Centrálnej požičovni sú pre Vás pripravené Tvorivé dielne nielen pre dospelých, na ktorých budeme vyrábať záložky a obaly na knihy.

Tvorivé dielne chystáme aj pre deti na pobočkách knižnice Sekčov, Šváby, Sídlisko 2, Sídlisko 3 a v Detskej knižnici Slniečko. Tie sa budú organizovať každý deň počas otváracích hodín pobočiek. Deti si budú môcť vytvoriť vlastnú knihu a záložky. Okrem tvorenia si deti budú môcť zahrať spoločenské hry v hravých kútikoch vo všetkých pobočkách knižnice aj v Centrálnej požičovni.

4. marca o 10:00 je pre mamičky s deťmi od 1 do 4 rokov pripravené stále viac obľúbené podujatie Štvornožky ku knihám, ktoré sa uskutoční v Detskej knižnici Slniečko a v pobočkách knižnice na sídliskách Sekčov, Šváby, Sídlisku 2, Sídlisku 3.

Vstup na všetky podujatia je zdarma.

Srdečne Vás pozývame k nám do knižnice, kde môžete stráviť jarné prázdniny v spoločnosti kníh.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK