Utorok, 24. november 2020
Meniny má Emília | zajtra Katarína

Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou, prvý krát v Prešove, v OC Epéria!

Pretláčanie už dávno nie je krčmová pasovačka, ale seriózna športová disciplína. Už 21. marca si môžete prísť pozrieť najlepších armwrestlerov, ktorých na Slovensku máme a medzi nimi viacerých medailistov z majstrovstiev sveta či Európy.

Tréner Gabriel Harčarik a diagnostické zariadenie ISO FORCE
Tréner Gabriel Harčarik a diagnostické zariadenie ISO FORCE

„Táto súťaž bude atraktívna tým, že to budú prvé majstrovstvá slovenska, ktoré sa budú konať v obchodnom centre. Bude to zaujímavé hlavne pre ľudí, ktorí by sa inak na takúto súťaž nedostali, možno aj prvý krát uvidia ako vyzerá také súťažne pretláčanie.“ Vysvetlil tréner klubu AWK Prešov Gabriel Harčarik.

Úplnou novinkou bude príležitosť pre mládež do 15 rokov, ktorá si na tejto súťaži môže prísť otestovať svoju silu a možno sa rozhodnú vstúpiť do klubu AWK Prešov, a časom možno reprezentovať Slovensko v tomto netradičnom športe. Podmienkou je však platná lekárska prehliadka a súhlas od zákonného zástupcu. Je to pre nich skvelá možnosť fyzický aj psychický napredovať, vytvoriť si vzťah k športu, naučiť sa sebadisciplíne, dosahovať určité ciele a tým si vytvoriť pozitívny návyk k pohybovej aktivite. Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme pre to aj niečo urobiť.

„Náš tréner Gabriel Harčarik je môžem povedať najlepším trénerom na Slovensku, okrem toho že neustále študuje, čo kde zlepšiť, sám navrhuje rôzne pomôcky na cvičenie, napísal knihu o armwrestlingu, podieľal sa na vývoji diagnostického zariadenia na monitorovanie silových schopnosti.  Splnil sa mu dlhoročný sen a otvoril kurz trénera armwrestlingu. Preto verím, že tento šampionát skvelé zorganizuje.“ Veronika Očipová.

„Mojim cieľom je, aby sme získali čo najviac medailí, aby to bol najlepší šampionát za posledné roky, na ktorý budú ľudia len v dobrom spomínať. Bol by som rád, aby sa čo najviac mojich zverencov dostalo do reprezentácie, keďže majstrovstvá Európy sú v Maďarsku na Balatóne. Cieľ je obhájiť klubový titul a potvrdiť to, že sme jednoznačne najlepší klub na Slovensku. Bol by som veľmi rád, ak by sme rozšírili členskú základňu o športovcov hlavne do 15 a 18 rokov a seniori, aby potvrdili svoje kvality ziskom medailí .“ Dodal Gabriel Harčarik.

Príďte povzbudiť Prešovčanov už 21.marca do OC Epéria a kto si trúfa zmerať sily s najlepšími nech sa páči, je vítaný.

foto: Veronika Očipová

Gabriel Harčarik vedie prvý kurz - Tréner armwrestlingu v Námestove
Gabriel Harčarik vedie prvý kurz - Tréner armwrestlingu v Námestove
Gabriel Harčarik vedie prvý kurz - Tréner armwrestlingu v Námestove
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti po úspešnom víkende na čele tabuľky
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami volejbalovej extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. Líderskú pozíciu si poistili v nedeľňajšej dohrávke 1. kola na palubovke VK OSMOS Prievidza po rovnakom výsledku 3:0 a za 24 hodín získali 6 bodov.
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.