Pondelok, 06. apríl 2020
Meniny má Irena | zajtra Zoltán

Chcete umiestniť letnú terasu pri Severnom parku?

Mesto Prešov pripomína občanom a majiteľom jednotlivých prevádzok, že žiadosť o umiestnenie letnej terasy pri Severnom parku môžu podať do 20. marca 2020. O umiestnenie terás v tejto časti pešej zóny je totiž veľký záujem.

Prevádzkovanie letných terás sa v Prešove začína od 01.05.2020. Záujem o ich umiestnenie, napr. pri Severnom parku, je veľký, a preto mesto Prešov vyzýva všetkých majiteľov prevádzok, aby si podali žiadosť o umiestnenie letnej terasy čo najskôr.

Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry MsÚ teda oznamuje všetkým záujemcom o umiestnenie sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre letnú sezónu 2020 na Hlavnej ulici v Prešove pri Severnom parku, aby žiadosť podali do 20. marca 2020 na Mestskom úrade v Prešove, v Klientskom centre na Jarkovej ulici č. 26, a to z dôvodu veľkého počtu záujemcov o túto plochu.

Po uzávierke všetkých podaných žiadosti bude mestom spracovaný koncepčný návrh umiestnenia letných terás, ktorý bude následne prerokovaný s dotknutými orgánmi. Až na základe kladných stanovísk od všetkých dotknutých orgánov bude mesto Prešov vydávať, v zmysle platnej legislatívy, rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácií na umiestnenie exteriérových sedení na Hlavnej ulici v Prešove pri Severnom parku pre letnú sezónu 2020.

Podmienkou pre vydanie rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácií na území mesta Prešov je úplná žiadosť, situačný náčrt umiestnenia exteriérového sedenia, uhradený správny poplatok v zmysle zákona NR SR Č. 145/1995Z. z. o správnych poplatkoch.

Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohl'adávky za minulé roky.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Ochranné štíty vyrobené na pôde Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove putujú do domácej fakultnej nemocnice
Úsilie a intenzívna práca zamestnancov Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove začína v posledných dňoch prinášať viac a viac výsledkov v podobe hotových ochranných pomôcok určených na boj proti COVID-19 pre zdravotnícke, sociálne a iné zariadenia.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Primátorka mesta Prešov sa lieči v nemocnici, testy u nej koronavírus vylúčili
(PREŠOV, 19. marec 2020) Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová je od 16. marca 2020 hospitalizovaná vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, kde sa lieči zo zápalu pľúc. Lekári jej nasadili infúznu antibiotickú liečbu a jej zdravotný stav sa rýchlo zlepšuje. Zdravotníci primátorke odobrali vzorky, ktoré následne odoslali na testovanie. Aktuálne výsledky z 19. marca 2020 sú negatívne, čím sa potvrdilo, že prešovská primátorka nemá koronavírus COVID-19.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Hľadajú sa aj dobrovoľníci.
Na ul. Antona Prídavka Prešovčania zaparkujú komfortnejšie
Parkovisko na ul. Antona Prídavka v Prešove je upravené tak, aby tu mohli vodiči zaparkovať pohodlnejšie a jednoduchšie. Zvýšil sa tak komfort pre občanov a lokalita je na pohľad krajšia a upravenejšia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.