Pondelok, 06. apríl 2020
Meniny má Irena | zajtra Zoltán

Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu

Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.

Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski
Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski

Film Sviňa sa dostane na slovenské filmové plátna veľmi za horúca. Iba pred pár dňami tvorcovia absolvovali poslednú kontrolnú projekciu a už 5. februára o 18.30 hod. sa uskutoční premiéra v prešovskom Cinemaxe. Premiéra bude o to lákavejšia, že sa jej zúčastnia aj tvorcovia filmu Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann a hlavní protagonisti Jozef Vajda, Daniela Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník a rodáčka z Prešova, Gabriela Marcinková.

Práve s ňou sme sa o jej pocitoch z nakrúcania porozprávali.
Akú postavu ste vo filme Sviňa stvárnili?
V tomto filme hrám dievčinu, ktorá sa vo svojom živote naučila využívať predovšetkým svoje prednosti vizuálneho charakteru na to, aby dostala veci, o ktorých si myslí, že sú v živote podstatné. To som povedala takto nonšalantne a trošku jej takýmto vyjadrením pridala.

Prečo by ľudia podľa vás mali tento film vidieť?
Prvé, čo mi napadlo, bolo, že lebo je to strašné. Je to hrozné, všetko, čo sa tam udeje. Ale myslím to v tom dobrom slova zmysle, že my, Slováci, sa musíme asi pozerať na strašné a hrozné veci, aby sme si uvedomili, kde žijeme a aby sme zmobilizovali svoje sily na to, aby sa niečo zmenilo.

Aké boli vaše prvé pocity, keď ste si prečítali scenár?
Prvé pocity po prečítaní scenáru boli asi také, že či už sme pripravení na tento film. A druhý pocit bol otázkou, že prečo nie? Že veľmi rada budem súčasťou tohto filmu, ktorý, predpokladám, vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu.

Ako sa vám hrali tie strašné veci?
Ja som postavu Emmi prijala najmä kvôli tomu, že je to pre mňa výzva. Pretože tento typ postavy - bez toho, aby som chcela vyzerať lepšia, ako som - je mi mimoriadne vzdialený. A práve preto som ju chcela hrať, lebo keď hercovi poviete, že tá postava je niečo úplne iné, ako si ty, tak ako prvé povie, že jasné, to chcem hrať! Cítila som výzvu dostať do tejto postavy celú dávku istoty, s ktorou v tomto svete žije, a zároveň hlúposti, s ktorou viem, že sa asi žiť nemá. Verím, že som pod vedením režisérov dostala do tej postavy to, čo v nej malo byť a to, ako tú postavu videli aj oni.

Lístky na slávnostnú premiéru filmu Sviňa v Prešove s účasťou tvorcov a hercov si môžete kúpiť už dnes v kinách siete Cinemax. Viac o filme Sviňa nájdete na www.filmsvina.sk

Súvisiace články
22.1.2020 Predpremiéra filmu Sviňa sa v Prešove uskutoční za prítomnosti tvorcov a hercov
Mohlo by Vás zaujímať
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Paci Pac zabávajú deti prostredníctvom online koncertov
Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy a materské škôlky v dôsledku prevencie pred šíriacim sa vírusom COVID-19 doslova „uväznili“ deti doma, a práve preto sa Paci Pac rozhodli potešiť svojich malých fanúšikov v pohodlí ich detských izieb či obývačiek.
OneRepublic piesňou Better Days predpovedá lepšie časy. Okrem povzbudenia novým singlom aj pomáhajú!
Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadácie MusiCares na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou.
3D prehliadky výstav v Šarišskej galérii v Prešove
Aj keď za zatvorenými dverami, sme tu pre Vás stále virtuálne otvorení!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.